Визначення наголосу в слові. 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Визначення наголосу в слові.



4.Музична фізкультхвилинка.
Крім народних символів кожна держава має свою символіку: герб, гімн і прапор.
Герб – (вивішую малюнок із зображенням) найголовніший із символів; тризуб символізує мир і творчу працю.
Гімн – найголовніша пісня України, слухати яку потрібно стоячи, мовчки.
Прапор – державний символ.
Синьо – жовтий прапор маєм:
Синє – небо, жовте – жито.
Прапор свій оберігаєм,
Він святиня – знають діти.
- Блакитний колір – це колір води, чистого неба, це символ миру.
- Жовтий – це колір зерна, хліба, сонця.
(На дошку вивішую сонце без промінчиків.)
- Діти, а чого не вистачає у сонечка?
- А якого кольору промінці?
- Цей колір найщасливіший. Дам вам гарну пораду,якщо у вас поганий настрій, намалюйте букет квітів і розфарбуйте в жовтий колір. Щоб відновити сили слід зробити бутерброд з медом. Жовтий колір підвищує тонус.
- У вас на партах є відбитки долоньок, розфарбуйте їх і вони стануть промінчиками для нашого сонечка.
(Розфарбовані долоньки вивішую на дошку.)
- А я хочу вам побажати, щоб у вас завжди був гарний настрій, сонце освітлювало вашу шкільну доріжку і раділо кожному дню у школі..
5.Підсумок уроку.
Вправа «Мікрофон».
-В якій країні ми живемо?
- Які є державні символи?
- А народні?

 

Урок №28

Тема: Урок розвитку зв'язного мовлення на тему «Осінь надворі. Осінь у віршах».
Мета. Навчати учнів будувати речення за вибраними з прочитаних віршів висловами про осінь, будувати коротке висловлювання на основі прочитаного й побаченого, вивчити напам'ять вірш. Розвивати естетичні смаки, мислення, творчу уяву, пам'ять. Виховувати почуття прекрасного, любов до рідного краю.
Обладнання. Пейзажі осені, дерево, чарівні яблука, індивідуальні картки.

Хід уроку

 

І.Організація класу
Любі діти, у наш клас
Завітали люди добрі,
Привітайте в добрий час
Гостей посмішкою й миром.
Ми всі раді, люди добрі,
І вітаєм щиро вас
І запрошуємо ласкаво,
На урок розвитку мовлення у 1-Г клас.

ІІ. Основна частина уроку.
1.) Вступне слово вчителя.
Сьогодні ми помандруємо чарівними стежками красуні, назва якої заховалась у загадці, яку потрібно скласти з розсипаних слів. Без пензлика, без олівця розфарбувала деревця.(Осінь.)

2.) Повідомлення теми уроку.
Читання: вчили вірші, прислів'я, читали різні казки та оповідання.
- Хто на сьогодні приготував вірш?

Осінній ліс
В лісі тихо —тихо
Золота пора:
Хто збира горіхи,
Хто гриби збира.
Я листки збираю
Загуде зима,
Розкладу гербарій -
I зими нема

Що за місяць? (Листопад)
-А зараз дізнаємось в якому королівстві живе кожен син? Допоможуть нам в цьому осінні пейзажі.

- Що спільного між картинами?
- Яка відмінність між вереснем і листопадом?
- Як же можна по іншому назвати вересень, початок осені? (Рання осінь)
- Погляньте ще раз на листопад.Як можна назвати це королівство?
- А чи здогадався хто з вас, в якому королівстві живе Жовтень?(3олоте)
- За якими ознаками ти назвав його саме так?
Всі сини, як ви бачите, прекрасні по своєму. Та саме, Жовтень, прислав для вас завдання, які знаходяться на цьому дереві.
Клен розкішний ще не спить,
Ясно золотом горить.
І прийшов він на урок
Зворушити діточок.

(Учень з кожної групи вибігає і зриває листочок, визначає назву групи і завдання.)
„КМІТЛИВІ" Підбери малюнок.
Як листя жовтіє, то поле смутніє.
Осінь іде і дощ за собою веде.

„СПОСТЕРЕЖЛИВІ" Закінчи народні прикмети.
1. Зявились опеньки - скінчилось...(літо)
2. Восени випав сніг - буде рання...(весна)

„ПОЕТИ"
Тихо осінь аж горить
Ліс довкола стоїть
Ясен листя ходить гаєм
Дуб нахмурений осипає.

Напевно кожному з вас подобається, коли падають листя — червоні, зелені, жовті. І всі вони кружляють у таночку. Ось і ми сьогодні спробуємо під осінню симфонію стати листочками.

3.Фізкультхвилинка
Раз-два — всі пірнають, Три, чотири — виринають, П'ять, шість — на воді Кріпнуть крильця молоді, Сім, вісім — що є сили Всі до берега поплили, Дев'ять, десять — обтрусились І за парти опустились.

- Спробуємо сплести павутинки слів і підбираючи слова прочитаємо їх „луною".
Пояснення слова „гербарій"
- З чого видно, що настала осінь?
Осінь...Осінь...Лист жовтіє
З неба частий дощик сіє
Червонясте, золотисте
Опадає з кленів листя
Пожовтів зелений сад,
Вже почався листопад
Дощик часто накрапає,
Нас гуляти не пускає.
- Про які ознаки осені сказано у вірші?
- Перевіримо як ви запам'ятали прислів'я? Я починаю - ви продовжуєте. Весна красна квітками, а осінь -...(плодами) Минув Спас держи кожух...(про запас) Листопад зимі ворота...(відчиняє)
Зображали осінь в малюнках.
Ходили на екскурсію до осіннього саду, спостерігали за природою. - Послухайте легенду.

4. Слухання легенди.
За народним переказом Осінь — старша дочка Сонця. Вона останньою залишила батьківський дім і стала на Землі четвертою порою року. Посилаючи Осінь на Землю Сонце сказало їй: забирай все моє багатство, віддаю все моє золото. Будь щирою і люди полюблять тебе.
- І Осінь як ви бачите, виконує наказ Сонця і кожного року дарує нам щедрі дарунки.
- У Осені є три сини. Відгадайте хто вони? - Спробуйте відгадати загадки?

1.У південний край землі
Відлітають журавлі
І лункий шкільний дзвінок
Нас покликав на урок
Як цей місяць звати?
Прошу відгадати? (Вересень)

2.Кличуть нас ліси, поля, сади
Дозбирати осені плоди
Із дерев спадає листя жовте
То землею ходить місяць (Жовтень)

З.Але в Осені є ще один синочок!
Краплі з неба, дахів, стріх
Падає холодний перший сніг
Почорнів від листя сад

5. ГРА «Вставте потрібні слова».
Прийшла (яка?) осінь.
Дерева і кущі одягли (яке?) вбрання.
Повіває (який?) вітерець.
Сонечко (що робить?), але не.
(Хто?) готується до —
6.Фізкультхвилинка Зимно, зайчику, стояти, Треба трошки пострибати: Скік-скік, скік-скік, скік-скік, Треба добре пострибати, Пострибавши відпочити.

А чудові яблучка оці
Не прості, а зовсім чарівні,
Завітали в цю пору,
Щоб пограли діти в -..(гру)

(Кожна група вибирає яблучко з завданням)
1. Які квіти цвітуть восени?
Айстри Підсніжники
Тюльпани
Хризантеми
Жоржини Чорнобривці
2. Які пташки залишаються зимувати в нашому краю?
Горобець
Голуб
Лелека
Дятел
Ластівка
3. Одягни Олесика на осінню прогулянку.
Штани шапочка
Шуба носки
Кофта футболка
Курточка кросівки
-Знаємо, що осінь щедра на дарунки. Зберемо багаті дари щедрої осені.
Ягоди Овочі Фрукти
Горобина картопля яблуко
Калина буряк груша
Кавун цибуля слива
Малина морква айва

III. Підсумок уроку.
Осінь така мила, осінь славна
Осінь матусі їсти несе:
Борщик у горщику;
Кашка у жменьці;
Скибка у пазусі;
Грушки у фартушку.
Осінь така мила,
Осінь славна, щира.

 

Урок № 29 Читання

Тема: Закріплення звука [а], вивчення букви Аа. Формування аудіативних умінь за текстом Н.Снядко (с. 38). Звуко-буквенні зіставлення. Диференційований підхід у формуванні вмінь читати. (с. 39)

Мета: дати поняття про абетку, алфавіт; закріпити артикуляцію звука [а]; вивчити форми великої і малої букви А, а, які позначають цей звук; продовжити вправляння у звуковому аналізі слів; розвивати мовлення, збагачувати активний словник; виховувати цікавість до абетки.

Обладнання: картки-фішки на позначення звуків; таблиця з друкованими великою та малою літерами А,а; предметні малюнки із зображенням альбому, набору фарб, парти, класної дошки.

Хід уроку:

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

1.1. Повторення звуків мовлення. Гра «Впіймай звук»
Учні пригадують, які бувають звуки, наводять приклади голосних та приголосних твердих і м’яких звуків, показують фішки, якими вони позначаються.
Роздивіться малюнки, вимовте пошепки слово. Який звук зустрічається в кожному слові? (звук [а])
(Малюнки кавун, барабан, акваріум, лелека, айстри)

 

2.2. Характеристика звука [а]
А яка та буква А?

Що нагадує вона?

Досить схожих є прикмет:

Мов шпаківня, мов намет,

Мов курінь, що на баштані,

Буква А здалася Тані.

- Який це звук: голосний чи приголосний? Доведіть. (Голосний. Він співається, вимовляється легко. Повітря не зустрічає на шляху перешкод)

 

2.3. Гра «Полювання»
Учитель читає вірш, а діти уважно слухають. Коли чують слово зі звуком [а] – плескають в долоні – «ловлять звук».
Автобус їде по алеї,
Акація цвіте в садку,
А ми, зібравшись під нею,
Абетку вивчимо легку.
Н.Забіла
- Назвіть слова, у яких зустрічався звук [а]? (автобус, алеї, акація, садку, зібравшись, абетку).

 

2.4. Звуковий аналіз слова «айстра»
Подивіться, діти, у мене на столі стоїть букет із айстр. Назвіть одну квітку. (айстра)
Айстра – у переклад із грецького означає зірка. Її пелюстки схожі на промінці зірок. За стародавньою легендою айстра виросла із порошинки, яка впала із зірки. За народним повір’ям, якщо вночі причаїтися вночі у квітнику біля айстр і уважно слухати,то можна почути ледь уловиме пошіптування – це айстри розмовляють зі своїми сестрами-зірками.
Давайте зробимо звуковий аналіз слова айстра, правильно поставимо наголос.
Аналіз слова «айстра»
- визначити кількість складів у слові (2)
- визначити наголошений склад (2-й)
- визначити скільки голосних звуків у слові айстра (2)
- визначити кількість приголосних звуків у слові айстра (4)
- Вимовити слово вголос.
- Яким звуком починається слово? (А). Яким закінчується? Приголосний чи голосний це звук? (голосний) Скажіть цей звук ще раз. Яка особливість вимовляння звука? (рот широко відкритий).
- Повторіть, скільки голосних звуків у слові? (2) Який це звук? (а)
- Скільки складів у слові? (2)

- Два голосних звука і два склади. Який висновок можна зробити? (скільки у слові голосних звуків, стільки у слові і складів)

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Метелики
Ми метелики чудові (нахилити голову вліво, вправо)
Маєм крильця кольорові (розвести руки в сторони)
Над квітами літаємо (біг на місці, рухи руками вгору-вниз)
Втоми ми не знаємо (руки покласти на голову)
Пташки ми злякалися (присісти)
Під квітку сховалися.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
Сьогодні, діти, ці квіти не просто так з’явилися у нашому класі. Нас запросили на День народження. Хто ж це? Здогадайтеся.
Іменинниця у нас сьогодні – буква А, яка позначає звук [а].
А на іменини ходять з квітами і подарунками, правда ж? От, квіти у нас є, а гарними подарунками будуть ваші міцні знання та гарні, розумні відповіді.

ІV. Вивчення нового навчального матеріалу
4.1. Робота з уривком із оповідання (буквар, с38)
Діти прослуховують текст і дають відповіді на запитання.
- Що таке абетка?
- Як було Тарасикові з абеткою?
- А вам хочеться познайомитися з абеткою? Для чого дітям потрібне це знайомство?
Знайдіть на с.38 звукову модель слова абетка. Поясніть її
- який звук перший? Останній? Скільки голосних звуків? Скільки приголосних? Скільки складів?

 

4.2. Ознайомлення з буквою А,а
Будемо вчитись записувати слова. Щоб уміти їх прочитати, люди придумали букви.
Вчитель дошці позначено звук [а].
Чи можете ви це прочитати? (Ні) Чому? (МИ не бачимо) Що ж таке буква? (знак, який ми бачимо). Букви ми бачимо і пишемо.
Вчитель знову пропонує заплющити очі і промовляє звук [а].
Який звук я вимовила? Як ви дізналися? (Почули) Що ж таке звук? (те, що ми чуємо)
Звуки ми вимовляємо і чуємо. Всі звуки мови позначаються буквами. Звук [а] позначається буквами А,а. Розгляньте велику і малу букви А. Чи подібні вони між собою?
- Всі букви живуть у великій країні, що називається «Азбука»-каса. Кожна буква – має свій будиночок.. ті, що позначають голосні звуки, живуть у червоних будиночках, приголосні – в синіх. У який будиночок ми поселимо букви Аа? (У червоний) Чому? (Бо позначають голосний звук). З «мешканцями інших будиночків ми познайомимося на інших уроках.

 

4.3. Робота з букварем (с 38-39)
Розглянемо звукові схеми та малюнки
Вчитель на дошці використовує малюнки та схеми, як у букварі с 38 -39.
Абетка, альбом, фарби, дошка, парта, калина, автомобіль, ручка, гумка. – учні добирають до слів схеми. Звернути увагу, що тепер, замість кружечка на позначення голосного звука а у схемах використано букву а.

 

4.4. Гра «На що схожа буква А?»
А яка ж та букава А?
Що нагадує вона?
Досить схожих є прикмет:
Мов шпаківня, мов намет,
Мов курінь на баштані
Буква А здалася Тані
- Розгляд малюнків
Намет, лелека, циркуль, ракета, дах шпаківні.

- Фантазування (учні фантазують і придумують самі, на що ще схожа буква А)

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Стрибу-стрибу! Скоки-скоки!

Прилетіли дві сороки.

Прискакали жабенята,

Стали у танку кружляти.

Прибігла лисонька –

Заграла на скрипочці.

Скре-ке-ке, ква-ква-ква!

Щоб спочила голова.

 

4.5. Робота з букварем с.39
Читання вірша Валентини Каменчук «Вересень». Формування аудіативних умінь.
Вутінка – качка. (показ предметного малюнка)
До кого в хатку прибігло зайченятко?
Що попросило зайченятко зробити вутінку?
Що таке верес? (показати на малюнку)
Що таке сутінки? (коли на землю тихо опускається вечір)

V. Закріплення вивченого матеріалу

5.1. Вивчення напам’ять вірша І.Січовика

Стали букви у рядок
І побігли в дитсадок.
Хто ж у них за ватажка?
Ну, звичайно, - буква А.

5.2. Бесіда
Який звук позначає буква А? (голосний звук А)
Складання моделей слів ананас, апельсин, качечка.
Які спільні голосні звуки є у словах? (звуки А)

5.3. Написання друкованої букви Аа.
Є дві букви Аа. Велика і маленька. Велику ми пишемо на початку речення, коли пишемо імена, а маленьку використовуємо в середині слів, речень.

VІ. Підсумок уроку

На сьогоднішньому уроці ми вивчили першу літеру української абетки – а.
Айстри, абрикоси,
Аґрус… цвіту мить.
А на квітах роси,
А вгорі – блакить.
…Аж радіє серце:
Адже рідне все це!

- Яку букву ми сьогодні вивчили?

- Назвіть звук, який вона позначає.
- Які слова зі звуком [а] ви запам’ятали?
Поміркуйте, і скажіть, чи є в нашому класі дітки, в іменах яких буква А,а і звук [а] зустрічається на початку (Андрій, Артур, Артем)? В середині імені? (Матвій, Влада, Марія, Дарина, Валентин

Урок № 30

Тема: Письмо елементів букви А під лічбу. Письмо рядкової букви а. Формування аудіативних умінь за змістом вірша Л.Голоти. Зіставлення звукових схем зі словами-назвами предметів.
Мета: формувати поняття про букву як позначення відповідного звука, ознайомити дітей із написанням рядкової букви а, вчити писати її окремо та у поєднанні з іншими елементами, розвивати аналітико-синтетичні вміння, фонетичний слух, збагачувати словниковий запас учнів, розвивати мовлення учнів, графічні навички, виховувати співчутливість, турботливість, інтерес до рідної мови.
Обладнання: звукові схеми, фішки для звукового аналізу, набори малюнків.

Хід уроку

І. Організація класу до уроку
1.1. Розгляд плаката "Правильно сиди під час письма"

Повторення правил, як треба тримати ручку, як розміщувати зошит, як правильно сидіти
1.2. Повторення вірша
Зошит свій я відкриваю,
Рівно я його кладу
Ручку я ось так тримаю
Сяду рівно, не зігнусь.
Буду я писати вправно,
До роботи я берусь.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
2.1. Відгадування загадки.

Коли хочеш ти читати,
То мене повинен знати,
А коли мене не знаєш,
То нічого не вгадаєш. (абетка)
2.2. Пояснення слова "абетка". Виділення звука [а] зі слова відгадки.
Який звук чуємо на початку слова?
А в кінці слова?
Який цей звук за звучанням?
Підберіть слова із цим звуком?
Доведіть, що він - голосний.
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку
Дорогі діти, до вас звертається буква А.
З мене певно почнемо
В алфавіті перша я
Звуся "А" - і немовля
Зна мене і каже "А!"
Але немовля не вміє мене писати, а ви сьогодні навчитеся. Для цього потрібно бути уважними та старанними.
ІV. Вивчення нового навчального матеріалу
4.1. Робота в зошиті з друкованою основою

1) Робота за малюнком у зошиті.
Що зображено на малюнку?
2) Читання вірша. Аналіз його змісту.
Про що розповідається у вірші.
3) Добір слів до поданих звукових схем і навпаки.
4.2. Ознайомлення із буквою а.
- розгляд букви
- виділення складових елементів
Рядкова буква а складається із овалу і короткої палички із заокругленням внизу.
Порівняння рукописної а з друкованою
4.3. Підготовчі вправи. Пояснення та письмо елементів букви а.
Овал починаємо писати трохи нижче верхньої рядкової лінії. Ведемо вгору до верхньої робочої лінії рядка. Заокруглюємо ліворуч. Ведемо вниз на себе, теж заокруглюючи. Біля нижньої рядкової лінії заокруглюємо праворуч. Ведемо, заокруглюючи, до початку півовала і далі до верхньої лінії робочого рядка.
Коротку похилу лінію із заокругленням внизу починаємо писати від верхньої рядкової, ведемо вниз рухом на себе, трохи не доводячи до верхньої рядкової, робимо заокруглення праворуч, торкаючись лінії і пишемо вгору вправо до середини рядка.
Учні пишуть у зошитах підготовчі вправи.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Ми метелики чудові (нахилити голову вліво, вправо)
Маєм крильця кольорові (розвести руки в сторони)
Над квітами літаємо (біг на місці, рухи руками вгору-вниз)
Втоми ми не знаємо (руки покласти на голову)
Пташки ми злякалися (присісти)
Під квітку сховалися.
4.4. Пояснення та показ вчителем написання рядкової літери а.
Мала буква а складається з двох елементів - овалу та короткої похилої лінії із заокругленням внизу.
АЛГОРИТМ НАПИСАННЯ
1- починаємо писати букву трохи нижче верхньої рядкової лінії.
2- Ведемо вгору до верхньої лінії робочого рядка
3- Заокруглюємо ліворуч
4- Ведемо вниз на себе теж заокруглюючи
5- Біля нижньої рядкової заокруглюємо праворуч.
6- Ведемо заокруглюючи до початку півовала і далі до верхньої лінії робочого рядка.
7- Повертаючись по написаному, ведемо коротку пряму лінію вниз на себе, яку біля нижньої рядкової заокруглюємо праворуч.
8- Закінчуємо писати біля середини рядка
Пишемо під рахунок і - раз - і, два -і.
4.5. Письмо в повітрі.
4.6. Написання пальчиком у зошиті.
4.7. Написання букв самостійно

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА для пальчиків.
Троянда розцвітає-відцвітає.
V. Закріплення вивченого матеріалу
5.1. Знайти у путанині букву а, обвести її.
5.2. Написання букви а самостійно.
VІ. Підсумок уроку.
Яку букву сьогодні навчились писати на уроці?
Знайти в рядку найкращу букву і намалювати їй корону.

Урок № 31

Закріплення букви А. Звуко-буквені зіставлення. Закріплення слів — назв предметів, ознак, дій. Зіставлення звукових схем зі словами — назвами намальованих предметів. Диференційований підхід у формуванні вмінь читати

Мета. закріпити звук [а] і букви «А,а». Розвивати мовлення,мислення, уяву. Розрізняти голосні і приголосні звуки.

Хід уроку

І. Повторення вивченого.

– Поділимо слово оса на склади о - са.

– Який склад вимовляємо з більшою силою?

– Як називається цей склад?

II. Робота над новим матеріалом.

1. На набірному полотні слово оса.

  • Якою буквою закінчується слово оса.
  • Вимовимо звук [а].
  • Якою буквою починається слово оса?
  • Вимовимо звук [о].
  • Звуки [а], [о] - голосні. При їх вимові повітря вільно виходить, не зустрічає ніяких перешкод. Ці звуки можна заспівати (співаємо о-о-о, а-а-а). Такі звуки називаються голосними. Вони позначаються буквами: О, А.

Візьмемо букву А.

Ось перед нами каса букв. Кожна буква має своє місце. Називається це містечко, де живуть букви "Алфавіт". Як і в кожному місті тут є "будиночки". В такому будиночку мешкає певна буква. В першому - буква А. (Буква А вкладається в кишеньку). Далі діти знаходять "бу­диночки", в яких знаходяться букви С, О і розкладають ці букви по "домівках".

3. Букв "а" дві - велика і мала.

Виліпимо "А" велику. Вона складається з трьох елементів: дві більші однакові палички і одна менша. Буква "а" мала складається з двох елементів: паличка заокруглена вгорі і внизу і півовал, як буква с.

Фізкультхвилинка.

Будем дружно ми вставати,

Щоб ногам роботу дати.

Раз - присіли, Два - всі встали,

Три руками помахали.

Робота в зошитах.

Надрукуємо "А", "а", слова оса за зразком.

6. Вивчимо вірш.

Автобус їде вздовж алеї,

Акація цвіте в садку,

А ми зібралися під нею,

Абетку вивчити легку.

7. Словникова робота:

роз’яснення слів алфавіт, абетка, азбука.

8. Назвати сусідів букви "а" в словах: сад, рак, мак.

9. Гра "Визнай букву".

На столі розкладені букви: о, с, а з наждачного паперу. Учню зав’язуються очі. Він бере букву і визначає, яка це буква за допомогою тактильних відчуттів.

Фізкультпауза.

Діти марширують під вірш:

Ати - бати – Йшли солдати

Ати - бати – На базар.

Ати - бати – Що купили?

Ати - бати – Самовар!

Самостійна робота.

"Знайти букву "а". Учням роздаються картки зі словами: троянда, хата, машина та інші. Треба олівчиком підкреслити букву "а".

 

III. Робота з Букварем.

1.Слухання тексту.

2.Словникова робота.

3.Розвиток мовлення.

- Діти, хто з вас знає казочку "Курочка Ряба"? (Діти розповідають цю казку)

- А тепер я вам її прочитаю.

Але перш, ніж читати, я поставлю вам таке запитання:

- Чому плакав дід, плакала баба, коли мишка розбила яєчко?

Питання за змістом.

- Про кого казочка?

- Яке яєчко знесла курочка?

- Чому дід з бабою хотіли його розбити?

- Хто допоміг їм розбити яєчко?

- Так чому ж вони плакали?

- Бо дід з бабою хотіли його з’їсти, а воно впало на підлогу,
розтеклося по підлозі і їсти його вже не можна було.

- Що пообіцяла курочка?

- А як звали курочку?

- А чому її так звали?

IV. Підсумок.

- Яку букву ми сьогодні закріпили?

- Який звук позначає ця буква? (Голосний)

- Чому?

- Який ще голосний ви знаєте?

Урок № 32

«Звук ], позначення його буквою «о». Звуковий аналіз слів, їх моделювання. Розділові знаки наприкінці речення. Словниково - логічні вправи. »

Мета: навчальна ознайомити дітей зі звуком [о] і буквами О, о, що його

позначають;

вчити правильно артикулювати цей звук, виділяти його у словах;

вправляти в читанні складів та слів з буквою о;

удосконалювати навички складання речень за схемами, звукового

аналізу слів;

розвивальна розвивати вміння слухати;

збагачувати активний словник учнів;

виховна виховувати у дітей почуття дружби й товариськості.

 

Обладнання: малюнок лісу, листочки з буквами, предметні малюнки,

картка з друкованими маленькою і великою буквами Оо,

загадки, малюнки до них,скоромовка, чистомовка, схеми

речень, малюнок кубка, диски з музикою для фізхвилинки.

 

Тип уроку: комбінований

 

Хід уроку

I. Організаційний момент.

Всі почули ви дзвінок?

Він покликав на урок.

Кожен з вас вже постарався,

До уроку приготувався.

Тож девіз тепер згадаємо,

І урок вже починаємо.

 



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-04-19; просмотров: 661; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.133.144.197 (0.1 с.)