Заглавная страница Избранные статьи Случайная статья Познавательные статьи Новые добавления Обратная связь КАТЕГОРИИ: АрхеологияБиология Генетика География Информатика История Логика Маркетинг Математика Менеджмент Механика Педагогика Религия Социология Технологии Физика Философия Финансы Химия Экология ТОП 10 на сайте Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрацииТехника нижней прямой подачи мяча. Франко-прусская война (причины и последствия) Организация работы процедурного кабинета Смысловое и механическое запоминание, их место и роль в усвоении знаний Коммуникативные барьеры и пути их преодоления Обработка изделий медицинского назначения многократного применения Образцы текста публицистического стиля Четыре типа изменения баланса Задачи с ответами для Всероссийской олимпиады по праву Мы поможем в написании ваших работ! ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?
Влияние общества на человека
Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрации Практические работы по географии для 6 класса Организация работы процедурного кабинета Изменения в неживой природе осенью Уборка процедурного кабинета Сольфеджио. Все правила по сольфеджио Балочные системы. Определение реакций опор и моментов защемления |
Розрахунок та вибір нерухомої посадки
Умова: Розрахувати посадку з натягом для з’єднання вала 4 з зубчастим колесом 5, за такими початковими даними: Мкр=148 Нм, марка сталі 45. Розраховуємо найменший питомий тиск:
[Pmin] = 2Mk / (p dH2 l f),
де f = 0,1 – коефіцієнт тертя. [Pmin] = 2 90 / (3,14 (55 10-3)2 36 10-3 0,1) = 8,65 106 Н / м2 Знаходимо найменший розрахунковий натяг N¢min . Попередньо розраховуємо коефіцієнти С1 і С2.
;
При d1 = 0, d2 = 104 мм, C1 = 1 + mD mD = md = 0,3 – коефіцієнт Пуассона. С1 = 1 + 0,3 = 1,3;
N¢min = [Pmin] dH ((C1 + C2) / E),
де Е – модуль пружності матеріалу. N¢min = 8,65 106 55 10-3 ((1,3 + 1,5) / 2 1011) = 6,66 10-6 м Розраховуємо мінімальний допустимий натяг:
[Nmin] = N¢min + g ø + gt,
де gш – поправка, яка враховує зминання нерівностей контактних поверхонь деталей при утворенні з’єднань, g ш = 1,2 (4RаD + 4Rаd). RZD, RZd – висота мікронерівностей профілю по десяти точках відповідно поверхонь отвору і валу. g ш = 1,2 (41,6 + 41,6) = 15,36 мкм = 15,36 10-6 м. gt – поправка, яка враховує відмінність температури деталей td , tD , температури складання tСК. Оскільки tСК = 200 С, gt = 0. Тоді, [Nmin] = 6,66 + 15,36 = 22 мкм» 22 10-6 м. Знаходимо максимально допустимий питомий тиск [Pmах], для чого визначаємо Р1 і Р2, враховуючи, що d1 = 0, а d2 = 104 і межа міцності sÒ1 = sÒ2 = 36 107 Н / м2. Р1 = 0,58 sÒ1 [1 – (d1 / dH)2] = 0,58 36 107 1 = 20,88 107 H / м2. P2 = 0,58 sÒ2 [1 – (dH / d2)2] = 0,58 36 107 (1-(55/104)2) = 15,04 107 H / м2. Для подальших розрахунків беремо значення [Рmax] = 20,88 107 H / м2.
N¢max = [Pmax] dH ((C1 + C2) / E) = 20,88 107 55 10-3 ((1,3 + 1,5) / 2 1011) = 160,76 10-6 м.
Визначаємо максимально допустимий натяг:
[Nmax] = N¢max gуд + gш – gn,
де gуд – коефіцієнт збільшення питомого тиску на торцях охоплюючої деталі. gуд = 0,95. gn = 10 – коефіцієнт повторних запресувань. [Nmax] = 160,76 0,93 + 15,36 – 0 = 164,8 10-6 м. Вибираємо з таблиць допусків і посадок всі стандартні посадки, які задовольняють умовам вибору посадок за [Nmin] і [Nmax]. Для даного прикладу це такі посадки: Æ 55 Н6/r5 (Nmin = 22 мкм, Nmax = 54 мкм), Æ 55 Н7/s7 (Nmin =23 мкм, Nmax = 83 мкм). Æ 55 Н7/s6 (Nmin =23 мкм, Nmax = 72 мкм). Æ 55 Н6/s5 (Nmin =34 мкм, Nmax = 66 мкм). Æ 55 Н7/t6 (Nmin =36 мкм, Nmax = 85 мкм). Æ 55 Н7/u7 (Nmin =57 мкм, Nmax = 117 мкм). Æ 55 Н8/u8 (Nmin =41 мкм, Nmax = 133 мкм). В цьому переліку не приводяться посадки в системі вала тому, що переважне використання має система отвору. Остаточно зупиняємося на виборі посадки
Æ 55 ,
для якої умови вибору посадки Nmin =57 > [Nmin] =22 мкм; Nmах = 117 < [Nmax]= 164,8 мкм виконуються, отже посадка вибрана вірно. Розраховуємо зусилля запресування:
Rn = fn Pmax p dH l,
де fn = 1,2 f = 1,2 0,1 = 0,12 – коефіцієнт тертя при запресуванні; Рmах – питомий тиск при максимальному натязі Nmax:
,
Rn = fn Pmax p dH l = 0,12 132 106 3,14 55 10-3 36 10-3 = 98,5 103 H. Розрахунок параметрів посадки з натягом, мм:
Dmax = ES + D = 0,030 + 55 = 55,030; Dmin = EI + D = 0 + 55 = 55; TD = Dmax – Dmin = 55,030 – 55 = 0,030; TD = ES – EI = 0,030 – 0 = 0,030 мм; dmax = es + d = 0,117 + 55 = 55,117; dmin = ei + d = 0,087 + 55 = 55,087; Td = dmax – dmin = 55,117 – 55,087 = 0,030; Td = es – ei = 0,117 – 0,087 = 0,030 мм; Nmin = dmin – Dmax = 55,087 – 55,030 = 0,057; Nmax = dmax – Dmin = 55,117 – 55 = 0,117; TN = Nmax – Nmin = 0,117 – 0,057 = 0,060; TN = Td + TD = 0,030 + 0,030 = 0,060.
Схема розміщення полів допусків посадки з натягом див. Додаток Б Посадка Æ55Н7/u7 являється гарячопресованою посадкою. Характеризується достатніми гарантованими натягами, забезпечує передачу навантажень достатньо великої величини без додаткового кріплення. Дана посадка являється оптимальним вибором для з'єднання у даному випадку.
|
|||||
Последнее изменение этой страницы: 2020-03-02; просмотров: 35; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы! infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.145.156.250 (0.009 с.) |