ТЕМА. Відмінювання прикметників у множині. 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

ТЕМА. Відмінювання прикметників у множині.



МЕТА. Забезпечити засвоєння правил відмінювання прикметників у множині. Формувати вміння визначати закінчення прикметників, відмінки прикметників. Розвивати мовлення, вміння аналізувати, порівнювати та класифікувати.

Виховувати уважність, спостережливість, працелюбність.

ОБЛАДНАННЯ. Підручник, таблиці, сигнальні картки, словники, мовний матеріал.

ХІД УРОКУ

І. Загальнокорекційний етап.

1. Організаційна підготовка учнів до праці (привітання, перекличка).

2. Нервово-психологічна підготовка до уроку.

Щось відоме і нове

Зустрічає скрізь тебе.

Все уважно розглядай,

Точну відповідь шукай!

Щоб помилок уникати,

Треба розум розвивати,

Гостре око, слух, терпіння,

І тоді прийде уміння,

І про тебе на кінець

Люди скажуть: «Молодець!»

ІІ. Основний етап.

1. Підготовча частина.

2..

Вправа «Незакінчене речення»

- Спільна частина споріднених слів…

- Частина слова, що стоїть перед коренем називається…

- Змінна частина слова називається…

3. Повідомлення теми, мети і завдань уроку.

4. Формуюча частина:

а) робота з предметними малюнками (гриб, грибочок; дуб, дубок; кіт, котик) виділити частину слова, що стоїть після кореня;

б) робота над правилом;

в) робота з таблицею;

5. Фізкультхвилинка

г) робота учнів біля дошки (записати спільнокореневі слова і визначити суфікс з. 282);

д) робота з деформованим текстом:

Прочитай слово буквар.

В кінці слова живе –ар.

Якщо казки пише –ар,

Його звуть усі …(КАЗКАР).

Коли байки пише – ар,

Тоді звуть його… (БАЙКАР).

На воротах стоїть –ар,

Тоді хто він?... (ВОРОТАР).

Опустився в шахту –ар,

А тепер він хто?... (ШАХТАР).

Ще й на кобзі грає –ар,

Люди звуть його …(КОБЗАР).

Є слова: бджоляр, човняр,

І весляр, і ковзаняр,

Муляр, малярі школяр,-

Утворив їх суфікс –яр.

Ось які слова чудові

Є у нашій рідній мові!

Дмитро Білоус.

 

ІІІ. Заключний етап.

6. Підведення підсумків та оцінювання.

7. Пояснення домашнього завдання (Завдання 283).

8. Релаксація «Чарівна паличка».

9. Приведення в порядок робочих місць.

10. Створення установки на відпочинок.

 

ТЕМА. Розвиток зв’язного мовлення. Складання опису квітки за малюнком та опорними словами «Польова ромашка»

МЕТА. Формувати вміння складати зв’язні тексти, користуючись малюнком та опорними словами. Розвивати мовлення, вміння аналізувати. Виховувати уважність, спостережливість, працелюбність.

ОБЛАДНАННЯ. Підручник, малюнки, мовний матеріал.

ХІД УРОКУ

І. Загальнокорекційний етап.

1. Організаційна підготовка учнів до праці (привітання, перекличка).

2. Нервово-психологічна підготовка до уроку.

Щось відоме і нове

Зустрічає скрізь тебе.

Все уважно розглядай,

Точну відповідь шукай!

Щоб помилок уникати,

Треба розум розвивати,

Гостре око, слух, терпіння,

І тоді прийде уміння,

І про тебе на кінець

Люди скажуть: «Молодець!»

ІІ. Основний етап

1. Підготовча частина.

Я чула як ромашка небесам

Читала вірші. Боже, що за диво!

І білих пелюсток туга коса

Мені приємно щоку холодила.

Марія Овдієнко

2. Повідомлення теми, мети і завдань уроку.

3. Формуюча частина:

а) Інтерактивна гра «Мікрофон»

- Які квіти ви бачили влітку у полі?

- Які польові квіти вам найбільше подобаються?

б) Гра «Добери ознаки»

Пелюстки промінчики

Серединка сонечко

Листочки мереживо

в) робота з ілюстраціями;

в) робота над планом тексту

· Польова красуня.

· Пелюсточки, мов сніжок.

· Зелене мереживо.

· Ліки для людей.

г) словникова робота (літня, польова, садова, біленькі пелюсточки, мов сніжок, як промінчики, сонечко, ніжна, жовта серединка, красується, зелене мереживо, запашна, лікарська)

4. Фізкультхвилинка

д) бесіда про лікарські властивості ромашки;

е) складання і запис речень тексту.

ІІІ. Заключний етап.

1.Підведення підсумків та оцінювання (зачитування складеного тексту, аналіз).

2.Пояснення домашнього завдання (виділити прикметники у тексті, визначити їх рід, число).

6. Релаксація «Чарівна паличка».

7. Приведення в порядок робочих місць.

8. Створення установки на відпочинок.

 

 



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2017-02-19; просмотров: 176; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.15.6.77 (0.007 с.)