Спостереження уроку природознавство у 1- А класі проведеного Шевченко І. 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Спостереження уроку природознавство у 1- А класі проведеного Шевченко І.



Тема. Дослідницький практикум. З чого це виготовлено?

Мета:

· ознайомити учнів із природними матеріалами, з яких зроблені предмети, необхідні людині; вчити наводити приклади природних матеріалів, з яких людина виробляє предмети вжитку; дати уявлення про виробництво кераміки, тканин, меблів тощо;

· розвивати вміння досліджувати природні об'єкти та об'єкти, створені людиною;

· виховувати дбайливе ставлення до природних багатств, повагу до людської праці.

 

Хід заняття, зміст роботи Особисте враження, зауваження
I. Організаційний момент. • Хвилинка календаря. — Яка зараз пора року? — Який місяць? — Яке число? II. Повідомлення теми і мети уроку. — Праця людини перетворює природу. Людина створює предмети, продукти, необхідні для свого існування. III. Вивчення нового матеріалу. 1. Розповідь учителя. — Наш дім у Всесвіті — планета Земля. З усіх планет Сонячної системи тільки Земля виявилася придатною для життя. 2. З чого виготовлено житло? — Як ви вважаєте, для чого і з чого людина будує своє житло? Від чого це залежить? 3. З чого виготовлено меблі? — Удома нас оточує безліч речей. Кожна з них має своє призначення. — Назвіть предмети меблів та їх призначення. — З яких матеріалів виготовляють предмети меблів? — Назвіть інші предмети в кімнаті. Для чого вони потрібні? — Розкажіть, як ви доглядаєте за меблями у своїй кімнаті. 4. З чого виготовлено посуд? —їжа — це паливо, завдяки якому відбуваються ці процеси. Ми зберігаємо їжу в посуді та їмо з неї. — З яких матеріалів людина виготовляє зараз? (Виготовляються звичайно із глини, скла, металу, пластику тощо) 5. З чого виготовлено одяг? — З чого виготовляють одяг? (З тканини) — З чого виготовляють тканину? (З ниток) — З чого виготовляють нитки? (З волокон – з шерсті, льону і т.д.) 6. З чого виготовлено іграшки? — Назвіть свої улюблені іграшки. З чого їх виготовлено? 7. Фізкультхвилинка. IV. Узагальнення й систематизація знань та вмінь учнів. 1. Гра «Перевіряємо себе». — З якого матеріалу виготовлено стіл, парту? (З деревини) — З якого матеріалу виготовлено одяг? (З тканини, шкіри, хутра) — З якого матеріалу виготовлено лінійку? (З пластмаси) Ростити 2. Робота в зошиті з друкованою основою (с.11) V. Підсумок уроку. — Праця людини перетворює природу. Людина створює предмети вжитку, продукти, необхідні для її життєдіяльності. Слід поважати працю всіх людей, які працюють задля того, щоб наше життя було більш зручним, а побут — удосконаленим.     Студентка вдало розпочала урок, організувала клас,привіталася, настроїла дітей на роботу.   Урок за типом комбінований. Чіткість його визначається логічним взаємозв'язком окремих структурних частин, які оптимально витримані часово, мають свою мету та зміст і відзначаються логічною завершеністю. Це підтверджує достатню культуру педагогічної праці.   Студентка актуалізувала раніше вивчений матеріал. Провела цікаву бесіду, діти активно відповідали та піднімали руки. Уміло проводиться мотивація навчальної діяльності учнів на всіх етапах уроку, що сприяє збудженню їх інтересу до вивчення нової теми, творчої діяльності.   Повідомила тему уроку, чітко та голосно. Діти були готові до уроку, тому гарно засвоювали новий матеріал.   Студентка гарно володіла матеріалом, спілкувалася з усім класом, учням було цікаво. Зміст уроку повністю відповідав вимогам навчальної програми та змісту поставлених завдань. Кваліфіковано реалізовано принципи навчання (науковості, систематичності й послідовності, доступності, свідомості й активності учнів).     Урок має логічне завершення. Висновки за уроком робить студентка разом з учнями. Прийоми мотивації та організації навчальної роботи учнів упродовж уроку сприяють створенню такої ситуації, коли учні відчуваюсь задоволення від своїх успіхів у навчанні (ситуація успіху).   Активна робота учнів у ході уроку дозволяє зробити висновок про те, що матеріал з теми засвоєно і мети досягнуто. Урок проведено відповідно до обґрунтованого, чіткого плану, складеного студенткою у процесі підготовки до уроку.
     

 



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2017-02-10; просмотров: 99; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 13.59.218.147 (0.004 с.)