Тема.Моя країна –Україна. Узагальнюючий урок. 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Тема.Моя країна –Україна. Узагальнюючий урок.



Тема.Моя країна –Україна. Узагальнюючий урок.

Мета. Ключові компетентності: вміння вчитися – самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії; загальнокультурної - дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлюватися в контексті змісту, формувати духовно – моральні основи життя; соціальної – проектувати стратегії своєї поведінки з урахуванням інтересів та потреб інших,продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі та команді, компететності з ІКТ - вміння добувати, осмислювати, опрацьовувати та використовувати інформацію з різних джерел, користуватися різноманітною довідковою літературою; громадянської – розвиватиздатність екологічно мислити, бережливо ставитися до природи, до людей, до самого себе.

 

Предметні компетентності: поглибити знання учнів про нашу державу – Україну, продовжити ознайомлення учнів з національними символами України, формувати національну свідомість школярів, розвивати пізнавальні інтереси, уміння робити висновки, узагальнювати, виховувати патріотів рідної держави, повагу до її символів,виховувати любов до рідного краю.

 

Тип уроку. Урок закріплення і засвоєння знань.

 

Обладнання: карта України, Гімн України, конституція України, назва груп, плакат «Моя Батьківщина – Україна», малюнки, мікрофон, комп’ютер.

 

Використана література:

1. Гільберг Т.Г. Природознавство: підруч. Для загальноосвіт. Навч. Закл.: 1-й кл./ Т.Г.Гільберг, Т.В.Сак. – К.: Генеза, 2012. – 112 с.

2. Інтерактивні технології навчання у початкових класах/Авт.-упор. І.Дівакова. - Тернопіль:Мандрівець,2008. – 180с.

3. Нетрадиційні уроки в початковій школі. 1 клас/Укладач Л.І.Нечволод. – Харків: ТОРСІНГ ПЛЮС, 2007. – 96с.

4. Походжай Н.Я. Природознавство: конспекти уроків: 1 клас: посібник для вчителя/ Н.Я.Походжай. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2012. – 136с.

5. Сухомлинський В.О. Чиста криниця: Казки, оповідання, етюди: Для сімейного читання / Упоряд. О.В.Сухомлинської. – К.: Веселка, 1993. – 287 с.

 

 

Хід уроку

І. Організаційний момент.

- Добрий день усім, - вітаюсь,

Бо весела прокидаюсь.

Так і сонце прокидається,

І з усіма вітається:

З пахучою землею,

З пташиною ріднею,

Зі мною і з тобою,

І з тихою водою.

 

ІІ. Підсумки фенологічних спостережень.

Робота синоптиків за планом (на вагончиках потяга).

 

1. Пора року.

2. Місяць.

3. Суттєві ознаки місяця.

4. Зміни в неживій природі.

5. Зміни в живій природі.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Проблема.

Вчитель:

- І куди ж ми сьогодні помандруємо на нашому веселому потязі?

В чарівну країну вирушимо разом.

Всі перешкоди подолаємо,

Багато нового й цікавого узнаємо.

Гра «Зберіть слова, прочитайте речення»:

ЯМО – АРКАЇН УРАЇНКА (Моя країна – Україна)

 

ІV. Актуалізація опорних знань.

(Підготовлений учень читає вірш)

У всіх людей одна святиня,

Куди не глянь, де не спитай,

Рідніша їм своя пустиня,

Аніж земний в чужині рай.

Їм красить все їх рідний край.

Нема без кореня рослини,

А нас, людей, без Батьківщини.

 

VІ.Робота над темою уроку.

1. Робота з динамічною таблицею «Це моя Україна».(І зупинка)

 

Учитель:

-
Зараз ми спробуємо створити картину одного з куточків рідного краю. (Учитель на динамічній таблиці виставляє по черзі в прорізи предметні малюнки із зображенням верби, калини, соловейка)

- Погляньте, діти, яка красива вийшла картина. Така ж багата і красива наша українська земля. З таких мальовничих куточків рідної землі складається наша Батьківщина – Україна. Вона велика і прекрасна, бо має і високі гори, вкриті зеленими лісами, і швидкі ріки, і безмежні поля, і заквітчані луги, мальовничі села і міста.

 

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Ми мандруєм, ми мандруєм,

Україною крокуєм.

Ось побачили Карпати.

Як вершину нам дістати?

Заглянемо в озерця,

Не торкнутись нам до дна!

Так ми довго-довго йшли

І до школи знов прийшли.

 

 

2. Народні символи України. (ІІ зупинка)

Вчитель:

- Як ви думаєте, чому саме ці малюнки з’явилися на нашій карті?

- Так, правильно, це народні символи України.

Мій край чудовий Україна!

Тут народились ти і я.

Тут над ставом верба й калина,

Чарівна пісня солов’я.

Об’єднання в групи

- Зараз ми об’єднаємось в групи порядах із назвами «Вербиченька», «Калинонька», «Соловейко».

Завдання для груп:

1. Намалювати емблему групи за назвою.

2. Розповісти, що ви знаєте про цей народний символ.

3. Державні символи України. (ІІІ зупинка)

І група«Річки України».

ІІ група «Моря України».

ІІІ група «Гори України».

 

 

Охорона природи України.

Учень:

Водограй, полів розмай,

Зелен гай, ліщина…

Все це рідний. Любий край –

Наша Батьківщина.

Пам’ятай, не забувай

Батьківську стежину,

Прикрашай. Шануй свій край,

Дім свій - Батьківщину.

 

Вчитель:

- Щоб наша Батьківщина була гарною, квітучою, співучою піснями птахів, її потрібно охороняти й оберігати.

- Послухайте оповідання В.О.Сухомлинського «Чому Оля не зірвала квітки?» та поміркуйте, чому воно навчає.

Вранці першокласниця Оля йшла до школи. Біля дороги вона побачила ромашку.

Ой, яка красива квітка! Оля вже простягла руку, щоб зірвати квітку й понести її до школи. Та раптом побачила на пелюсточці краплинку роси. А в краплинці горить сонечко, і блакитне небо, й зелена нива, й висока тополя – все в краплинці.

Задивилась Оля на краплинку роси й не зірвала квітки.

- Чому ж Оля не зірвала квітки?

- Як потрібно ставитись до зелених насаджень?

- Як ви ставитесь до навколишньої природи?

- Які корисні справи зробили для охорони природи?

 

Загадка.

Красивий, щедрий рідний край

І мова наша солов’їна.

Люби, шануй, оберігай

Усе, що зветься… (Україна).

ФІЗКУЛЬТПАУЗА

ПСИХОГІМНАСТИКА

Гра «Любов у серці»

Учитель:

- Сядьте вільно, розслабтеся, закрийте очі. Уявіть себе в нашому чарівному поїзді. Ви стали зовсім малесенькими, сидите у мами на руках, вас ніхто не тривожить, вам зручно, спокійно, затишно і тільки колеса тихо постукують тук-тук. Ваше серце сповнюється любов'ю і добротою. А за віконцем пропливають чудові картини природи нашої рідної Батьківщини.

- Відкривайте очі, ось ми й повернулися із мандрівки у наш клас.

VІІ. Закріплення вивченого.

VІІ. Підсумок уроку.

Вчитель:

- Діти, чи сподобалась вам подорож Україною? Що найбільше запам’яталось?

Тема.Моя країна –Україна. Узагальнюючий урок.

Мета. Ключові компетентності: вміння вчитися – самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії; загальнокультурної - дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлюватися в контексті змісту, формувати духовно – моральні основи життя; соціальної – проектувати стратегії своєї поведінки з урахуванням інтересів та потреб інших,продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі та команді, компететності з ІКТ - вміння добувати, осмислювати, опрацьовувати та використовувати інформацію з різних джерел, користуватися різноманітною довідковою літературою; громадянської – розвиватиздатність екологічно мислити, бережливо ставитися до природи, до людей, до самого себе.

 

Предметні компетентності: поглибити знання учнів про нашу державу – Україну, продовжити ознайомлення учнів з національними символами України, формувати національну свідомість школярів, розвивати пізнавальні інтереси, уміння робити висновки, узагальнювати, виховувати патріотів рідної держави, повагу до її символів,виховувати любов до рідного краю.

 

Тип уроку. Урок закріплення і засвоєння знань.

 

Обладнання: карта України, Гімн України, конституція України, назва груп, плакат «Моя Батьківщина – Україна», малюнки, мікрофон, комп’ютер.

 

Використана література:

1. Гільберг Т.Г. Природознавство: підруч. Для загальноосвіт. Навч. Закл.: 1-й кл./ Т.Г.Гільберг, Т.В.Сак. – К.: Генеза, 2012. – 112 с.

2. Інтерактивні технології навчання у початкових класах/Авт.-упор. І.Дівакова. - Тернопіль:Мандрівець,2008. – 180с.

3. Нетрадиційні уроки в початковій школі. 1 клас/Укладач Л.І.Нечволод. – Харків: ТОРСІНГ ПЛЮС, 2007. – 96с.

4. Походжай Н.Я. Природознавство: конспекти уроків: 1 клас: посібник для вчителя/ Н.Я.Походжай. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2012. – 136с.

5. Сухомлинський В.О. Чиста криниця: Казки, оповідання, етюди: Для сімейного читання / Упоряд. О.В.Сухомлинської. – К.: Веселка, 1993. – 287 с.

 

 



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2017-02-17; просмотров: 132; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.191.181.231 (0.027 с.)