Хмельницький інформаційно – методичний кабінет 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Хмельницький інформаційно – методичний кабінет



ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНФОРМАЦІЙНО – МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ

НАВЧАЛЬНО – ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС № 4

Розробила:

Вчитель початкових класів

Навчально – виховного

Комплексу № 4

Лахман Т. В.

М. Хмельницький

Р.


УРОК «Основи здоров’я» в 1 класі

Тема: Ти і твої друзі.Вибір друзів. Уміння товаришувати й спілкуватися в класі. Прийняття рішень. Практична робота: моделювання ситуації спілкування дівчаток і хлопчиків.

Мета: навчати учнів оволодівати культурою спілкування з друзями, однокласниками, рідними; формувати вміння правильно приймати потрібне рішення та думати про його наслідки; вчити надавати допомогу товаришам;

підвести до висновку, що доброзичливість та повага – основа добрих стосунків між учнями класу та психічного здоров’я.

Завдання уроку:

- Визначити, що означає «дружити»?

- Що можна робити з друзями?

- Показати зв'язок вчинків і рішень.

- Пояснити кроки прийняття рішень.

- Вчити культурно спілкуватися в класі.

Обладнання: мультимедійна дошка або комп’ютер, конверти із розрізаними літерами, малюнки із сюжетами, що зображують позитивні й негативні вчинки персонажів, підручник «Основи здоров’я» для 1 класу (автори Т. Є. Бойченко, О. Я. Савченко)

 

Хід уроку

І. Організація класу до уроку.

Гра «Карусель»

(Ця технологія найефективніша для залучення всіх учасників до активної роботи з різними партнерами. Учні рахуються на «перший-другий», або «сніжок-мороз».Перші номери, або «сніжок», утворюють внутрішнє коло, що рухається проти часової стрілки. Другі номери або «мороз» утворюють зовнішнє коло, що не рухається. За сигналом учителя всі учасники внутрішнього кола пересуваються на одного партнера і опиняються перед новим партнером. Мета – пройти все коло, виконуючи поставлене завдання.)

Вчитель:

- Утворіть пари.

- Який у вас настрій? Зобразіть його на обличчі. Посміхніться до себе, посміхніться до мене, поділіться гарним настроєм з товаришем.

- Я дуже хотіла б, щоб такий настрій у нас усіх був до кінця уроку.

- Пограємо в гру «Що спільного, чим відрізняємось?»

(Учасники внутрішнього кола шукають спільні ознаки, тобто чим вони схожі із своїм співбесідником, а учасники зовнішнього кола визначають, чим вони відрізняються.)

По закінченню гри вчитель запитує:

- Діти, а що дає нам ця гра?

Можливі відповіді:

- вміння спілкуватися;

- краще взнати один одного;

- знати, чим ми схожі і чим відрізняємося;

- краще подружитися.

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.

Вчитель:

Не випадково ми вибрали на початок уроку саме цю гру, тому що сьогодні ми визначимо, що ж означає «дружити», що можна робити разом із друзями, як правильно спілкуватися, як приймати правильне рішення і тому тема нашого уроку: «Ти і твої друзі».(слайд № 1)

IV. Надання необхідної інформації.

Робота в парах.

Гра «Розсипаночка»

- Щоб краще дізнатись, що означає «дружити» давайте в парі пограємо у гру «Розсипаночку»

Кожній парі пропонується з розрізаних літер скласти слово.

Дружити – це:

ПІКЛУВАТИСЯ

СПІВЧУВАТИ

ДОПОМАГАТИ

ПІДБАДЬОРУВАТИ

ПРОВІДУВАТИ

ПРОЩАТИ

ТУРБУВАТИСЯ

ГРАТИСЯ

ДІЛИТИСЯ

ПІДТРИМУВАТИ

РАДІТИ

НЕ СВАРИТИСЯ

НЕ БИТИСЯ

НЕ ОБМАНЮВАТИ

Після кожної відповіді на мультимедійній дошці з’являється утворене слово.

(слайд № 2)

V. Інтерактивна вправа №1

(Метою є практичне засвоєння навчального матеріалу, досягнення поставлених цілей уроку.)

Інструктування.

- Зараз ми об’єднаємось в групи. Кожна група отримає предмет. Не обмірковуючи, швидко скажіть: «Що можна з нього зробити?»

2. Виконання завдання №1в групі. Презентація результатів.

Групи отримують аркуш паперу.

Доповідачі повідомляють, що з нього можна виготовити.

Можливі варіанти відповідей:

- аплікацію,

- витинанку,

- конверт,

- коробочку тощо.

Завдання:

- Зробіть те, що ви запропонували.

- Немає клею, ножиць.

- Чи правильним є необдумане рішення, яке спало на думку?

- Ні.

- А яке рішення було б обдуманим? (Виготовлення кораблика, літака, квітки тощо згинанням паперу)

Висновок:

- Потрібно перед тим, як щось зробити чи сказати – подумати та прийняти потрібне рішення.

- Кожному доводиться приймати багато рішень, думати, як вчинити. Одні рішення бувають простими, на них не витрачається багато зусиль і часу. Інші – складні, що потребують уміння думати.

- Які рішення вам доводилось приймати?

- Як ви їх приймали? Швидко чи обмірковуючи?

На мультимедійній дошці з’являються послідовні кроки прийняття рішень: (слайд №4)

Приймаючи рішення:

- зупинися;

- подумай;

- вибери.

VI. Інтерактивна вправа №2.

Інструктування.

- Зараз ми об’єднаємось в групи та визначимо ролі. Кожна група отримає завдання на аркуші паперу. На ньому 8 різних ситуацій. Обміркуйте та в пустих клітинках визначте тільки гарні вчинки друзів.

Бесіда з учнями.

- Чи можна сказати, що наш клас – дружний?

- Так.

- Які вчинки доводять, що це так?

Можливі відповіді дітей:

- Разом проводимо свята.

- Разом вітаємо іменинників.

- Допомагаємо один одному одягатися швидко.

- Допомагаємо у навчанні.

- Разом граємося та відпочиваємо.

Все це хороші вчинки.

 

Фізкультхвилинка.

ЯК Я САМ СЕБЕ СКРИВДИВ

Мама попросила мене сходити до магазину по хліб.

- У мене є свої справи,- відповів я.

Сестра попросила мене винести сміття.

- У мене є свої справи,- відповів я.

Мій друг Мишко попросив мене допомогти йому розв’язати задачу.

- У мене є свої справи,- відповів я. І став важко ходити туди-сюди,

начебто в мене були свої справи. Але своїх справ у мене не було, і я став нудьгувати. Мені захотілося зробити що-небудь для мами, сестри і друга Мишка. Але вони сказали, що в них - свої справи. І пішли від мене. Я залишився один. Тоді я пішов на вулицю і став гратися із собакою Найдою.

А Найда втекла від мене. Я побіг за нею, перечепився й упав у бруд.

Я заплакав і пішов до дому.

Я ревів щосили.

- Хто покарав вашого сина?- запитала сусідка мою маму.

- Він сам покарав себе, - відповіла мама.

 

Запитання:

Про яке покарання сказала мама?

Як покарав себе хлопчик?

Чому хлопчик залишився один?

Чому всі пішли від хлопчика?

Висновок:

1. Той, хто цінує і поважає оточуючих, ніколи не стане їх кривдити.

2. Завжди потрібно думати про наслідки своїх вчинків.

3. «Хто друга в біді залишає, той сам у біду потрапляє.»

Дружба залежить від одягу.

VIII. Підсумок уроку.

Дружбу дружбою шукають.

- Як ви розумієте його зміст?

- Що добре робити разом з друзями?

- Чи залежить дружба від прийнятих вами рішень та вчинків?

Пам’ятайте:

З гарним товаришем легше в біді, веселіше в радощах.

Будьте завжди ввічливими з товаришем, допомагайте йому, завжди діліться з ним усім необхідним, виручайте, коли це потрібно.

Оцінка уроку.

На партах у кожної дитини аркуш з зображенням «Пухнастиків» із різним настроєм.

- Розфарбуйте того «Пухнастика», у якого такий самий настрій, як у тебе.

Діти стають в коло.

- Дякуємо усім нам за урок.

- Давайте ще раз скажемо девіз нашого класу:

«1 – Д - це просто КЛАС! І це сказано про НАС

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНФОРМАЦІЙНО – МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2017-02-17; просмотров: 117; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.144.230.82 (0.013 с.)