Проект «Музика нашого настрою» 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Проект «Музика нашого настрою»



Мета: знаходити музичні твори різного темпу, які виражають різнобарвне коло настроїв людини.

Очікуваний результат: запис диска.

План створення:

Цей проект вам допоможуть створити старші учні або дорослі.

Послухайте сучасну інструментальну музику різних «настроїв». Визначте темпи цих музичних творів. Серед музичних композицій знайдіть твори у повільному, помірному та швидкому темпах. Запишіть назви творів та їхніх авторів. Поміркуйте, який настрій створює вам кожна з обраних композицій. Старші учні чи дорослі можуть вам допомогти записати вибрану музику на диск. За допомогою кольорового паперу або фарб зробіть обкладинку. Цей буде ваш перший диск!

Вихід з класу під музику Дж. Россіні.

 

Урок 6

Тема. У гості до музичних інструментів.

Мета. Ознайомити учнів з різними музичними інструментами, поняттями «регістр», «діапазон», «тембр» як засоби музичної виразності, ознайомити учнів з творчістю композитора П. Чайковського на прикладах танців з балету «Лускунчик».

Розвивати вміння учнів розрізняти на слух музичні інструменти в творі П. Чайковського, вчити музикувати на шумових інструментах та створювати власні ритмічні імпровізації.

Виховувати інтерес до музичних шедеврів російської музики.

Тип уроку: комбінований, урок заглиблення в тему.

Обладнання: музичний інструмент, програвач, мультимедійна дошка, ілюстрації до музичного твору та пісні або мультимедійна презентація, портрет П. Чайковського.

Основні поняття для засвоєння: «діапазон», «регістр», «тембр» як засоби музичної виразності, їхня роль у створенні музичного образу.

Твори, що вивчаються на уроці:

· П. Чайковський. Балет «Лускунчик»: танець феї Драже, вальс квітів, танець вівчарів.

· «Наша шкільна країна». Муз. Ю. Чичкова, сл. К. Ібряєва — виконання.

Хід уроку

Вхід під музику П. Чайковського. Організаційний момент. Мотивація до навчання.

Актуалізація опорних знань: виконання творчого завдання в парах.

До музики Дж. Россіні та Й. Баха підберіть із поданих малюнків ті, які найбільше підходять, визначте темп музики; до прослуханих танців у різних темпах підберіть малюнки та дайте характеристику темпу.

Бесіда про музичні інструменти.

Музичні інструменти поділяють на групи залежно від способу видобування звуків. Кожен інструмент має своє неповторне звучання. Пригадайте: існують струнні, духові, ударні та клавішні інструменти. Струнні інструменти звучать тоді, коли торкаються їхніх струн, духові — коли в них вдувають повітря, ударні — коли в них ударяють, а клавішні — при натисканні клавіш. Чи можна їх розпізнати на слух? Як їх розрізнити? Зазирнемо в нашу чудову скриньку. Тут знайдемо одразу два засоби виразності — тембр і регістр.

4.Робота зі схемами: скринька музичних інструментів, регістри, діапазон. 

5. Бесіда про тембральні характеристики музичних інструментів.

Кожен інструмент має своє неповторне звучання, свій тембр (забарвлення). До речі, голоси людей теж розрізняють за тембром. Тембр струнних інструментів не можна сплутати зі звучанням духових або ударних, а клавішні інструменти можуть імітувати кожен із них.

Цікаво знати, що кожен інструмент може видавати як найнижчий, так і найвищий звук. Цей обсяг звуків називають діапазоном. Прислухайтеся, мелодія може звучати, наче людський голос, інколи — високо, а буває — низько. Отже, кожен інструмент має свої можливості та звучить по-різному. Таку частину діапазону інструмента називають регістром.

Прислухайтеся, як звучать різні інструменти в танцях героїв у балеті «Лускунчик». Цей твір написав відомий вам композитор П. Чайковський. Пригадайте зміст казки з такою ж назвою. Саме в цьому балеті герої казки (фея Драже, квіти, вівчарі) танцюють і рухами «розповідають» казку. Неповторне забарвлення музиці надають музичні інструменти. Спробуйте розпізнати, які музичні інструменти виконують мелодію кожного танцю.

Музичний словничок

Тембр — «забарвлення» звуку. За тембром можна розрізняти звуки однакової висоти і сили, виконані на різних інструментах або різними голосами.

Діапазон — обсяг звуків музичного інструмента або голосу. Діапазон вимірюється від найнижчого до найвищого звуку.

Регістр — частина звукоряду, ряд звуків певної висоти, тембру. Розрізняють високий, середній та низький регістри.

6. Виконання творчого завдання. Перш ніж виконувати завдання, розгляньте малюнки. На кожному з них зображені музичні інструменти. Складіть малюнки так, щоб утворилося три групи: струнні, ударні, духові.

Музичне сприймання. П. Чайковський. Балет «Лускунчик»: танець феї Драже, вальс квітів, танець вівчарів.

Бесіда про творчість композитора П. Чайковського та його відомі балети.

Аналіз музичного твору.

- Звучання яких музичних інструментів вам вдалося розпізнати в балеті П. Чайковського? Які з них виконували головну мелодію кожного танцю?

- В яких регістрах звучать музичні інструменти в танці феї Драже? Як ви гадаєте, зі скількох частин складається цей танець?

- Який тембр мають струнні інструменти скрипка та арфа? Порівняйте їхнє звучання.

- Опишіть тембр духових інструментів: флейти, труби і валторни. В якому танці вони виконували основну мелодію?

- Як ви гадаєте, чи допомогли вам тембри музичних інструментів пригадати казку і «побачити» танці героїв балету?

Фізкультхвилинка «Хвилинка танцювальна».

10.Поспівка. Вправи для розвитку музичного слуху та голосу (за вибором вчителя). 

Виконання пісні. «Наша шкільна країна». Муз. Ю. Чичкова, сл. К. Ібряєва.

Розучування другого куплету пісні. Виконання окремих складних елементів мелодії пісні з ритмічним супроводом. Відпрацювання засобів виразності твору: нюансів, відтінків, характеру тощо. Виконання пісні під акомпанемент та фонограмний супровід.

Виконання творчого завдання.

Оберіть той музичний інструмент, який допоможе звучати пісні ще краще.

Об'єднайтесь з друзями в групи:

- перша група буде фати на ударних інструментах весь куплет;

- друга група виконає приспів на металофонах;

- третя група — співає пісню.

А тепер обміняйтеся групами. Хто найкращий?

Узагальнення вивченого матеріалу. Рефлексія.

· На які групи поділяють музичні інсфументи? Чим відрізняються тембри інструментів КОЖНОЇ фупи?

· Що таке регіст? Які регістри ви знаєте? В якому регістрі співають ваші друзі?

· Який танець із балету П. Чайковського «Лускунчик» вас найбільше вразив? Розкажіть.

Приєднуйтеся до наших друзів — послухайте сучасні обробки музики П. Чайковського.

Розгляньте зображення сучасних електронних музичних інструментів: елеетрооргана, електрогітари, синтезатора тощо. Що ви знаєте про особливості їхнього звучання? Чим їхній тембр відрізняється від звучання звичайних інструментів? Порівняйте.

Домашнє завдання.

Послухайте музику, яка лунає у вас вдома. Які інструменти створюють музичний супровід? Охарактеризуйте тембр кожного інструмента. Прислухайтеся, в якому регістр звучить музика. Якщо маєте бажання — подивіться в Інтернеті відеоуривки балету П. Чайковського «Лускунчик».

Для допитливих — виконання музичного проекту.

Проект «Сучасні обробки музичних шедеврів П. Чайковського»

Мета: записати диск із сучасними обробками музичних творів композитора.

Очікуваний результат: диск під назвою «Сучасні обробки музичних шедеврів П. Чайковського».

План створення:

Якби П. Чайковський жив у XXI столітті, то, можливо, грав би на сучасних електронних інструментах. У наш час існує безліч прикладів запису музичних творів відомих композиторів, які виконані на електронних інструментах. Це — сучасні обробки.

За допомогою вчителів та старших друзів знайдіть в Інтернеті сучасні обробки музики П. Чайковського та їхні правильні назви. Запишіть їх на диск. Візьміть олівці та намалюйте обкладинку для диска.

Вихід із класу під музику П. Чайковського.

Урок 7

Тема. Як розповідає музика?

Мета. Ознайомити учнів з поняттям «динаміка» музичного твору та основними позначеннями голосного та тихого звучання музики, а також творчим спадком російського композитора С. Рахманінова.

Розвивати вміння учнів розрізняти на слух динаміку музичного твору та надавати характеристику цього засобу музичної виразності, вміння прослідковувати зміну настрою та зміни динаміки музичного твору на прикладі прелюдії Рахманінова, розвивати вміння фіксувати за допомогою знаків та визначати зміну динаміки твору, вміння учнів виконувати мелодію пісні ланцюжком.

Виховувати інтерес до музичних шедеврів російської музики, ціннісне ставлення до шедеврів музичного мистецтва.

Тип уроку: комбінований, урок заглиблення в тему.

Обладнання: музичний інструмент, програвач, мультимедійна дошка, ілюстрації до музичного твору та пісні або мультимедійна презентація, портрет С. Рахманінова.

Основні поняття для засвоєння: «динаміка» як засіб музичної виразності, її роль у створенні музичного образу, динамічні відтінки: Р (форте), Р (піано).

Твори, що вивчаються на уроці:

· С. Рахманінов. Прелюдія № 5 для фортепіано (соль-мінор).

· «Наша шкільна країна». Муз. Ю. Чичкова, сл. К. Ібряєва - виконання.

· «Пісня про чарівників». Муз. Г. Гладкова, сл. В. Лугового - розучування.

Хід уроку



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-08-06; просмотров: 654; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.189.14.219 (0.012 с.)