Практична робота №2. Визначення рівня фізичного розвитку 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Практична робота №2. Визначення рівня фізичного розвитку



 

Мета: навчитися вимірювати зріст і масу тіла, визначити, наскільки вони

відповідають віку.

Працюємо із робочим зошитом з основ здоров я з друкованою основою (під

ред. О. В. Тагліної) cm. 8

Заносимо в табличку зріст у сантиметрах, масу у кілограмах.

1. Визначаємо за таблицею "Показники росту і розвитку! підлітків " (cm. 175 у підручнику Н. М. Поліщук), наскільки ваш зріст відповідає середньостатистичним нормам для вашого віку. Записуємо у висновок.

2. Розраховуємо, наскільки маса відповідає зросту. Для цього від величини зросту у см відняти 100 і масу у кг: зріст у см - 100 ~ маса у кг. Має вийти число від 3 до 8. якщо число менше 3ваша маса може бути надлишковою, якщо більше 8 — недостатньою. Записуємо у висновок.

III. Підведення підсумків уроку. Проводимо за тими завданнями, які на початку уроку були записані на дошці.

IV. Домашнє завдання:

Пояснити, як харчування впливає на розвиток людини.

Обміркувати, яким має бути раціональне (правильне, корисне, доцільне)

харчування.

Тема. Вікові вимоги щодо харчування підлітків

 

Мета: показати, якими є основні складові їжі, яка їх роль в харчуванні

людини; дати поняття про калорійність продуктів харчування; довести необхідність профілактики нестачі йоду в організмі; розвивати навики роботи з таблицями; виховувати культуру харчування.

Обладнання: таблиці „Основні складові їжі", підручники, робочі зошити.

 

Хід уроку

I. Введення учнів в середовище уроку

- Поясніть, як харчування впливає на розвиток людини.

- Яким, на вашу думку, має бути правильне, доцільне (раціональне) харчування? (Домашнє завдання)

Ознайомлення з темою і завданнями уроку (записані на дошці)

1) Знати необхідні складові продуктів харчування підлітків.

2) Знати захворювання, які виникають внаслідок недостатності йоду в організмі, та шляхи їх профілактики.

3) Зрозуміти, що таке калорійність харчування і як вона пов'язана з енерговитратами організму.

II. Робота над темою уроку

1. Робота з таблицею „Основні складові їжі"

Подивіться на таблицю і скажіть, навіщо нам знати про складові їжі? Що дають нам ці знання? (Мотивація)

- Які речовини входять до складу нашої їжі?

- Використовуючи таблицю 1, розкажіть про білки, жири, вуглеводи (їх види, джерела постачання, значення для організму).

- Використовуючи таблицю 2, розкажіть про вітаміни, мінеральні речовини, їх види, поясніть роль в харчуванні, назвіть джерела надходження.

Робота в парах

Прочитати в підручнику на ст. 34, чим загрожує нестача йоду в організмі людини, обговорити із сусідом по парті, сформулювати 4 запитання за текстом, озвучити їх на клас у формі діалогу.

3. „Ажурна пилка".

Учні працюють самостійно з визначеним матеріалом протягом 5 хв., потім пояснюють класу, що вони зрозуміли і які висновки зробили з прочитаного.

1) Учні І ряду, об'єднавшись у дві групи по чотири, опрацьовують інформацію на ст. 9 зошита з друкованою основою і пояснюють, якими є вимоги до харчування підлітків.

2) Учні II ряду, об'єднавшись у дві групи по чотири, обговорюють статтю підручника на ст. 34, потім пояснюють, що таке, на їхню думку, калорійність.

3) Учні третього ряду, відповідно об'єднавшись, опрацьовують інформацію на ст. 37 підручника і пояснюють, як калорійність харчування залежить від фізичних навантажень.

Обговорення прочитаного і почутого:

- Навіщо нам знати про калорії?

- Чому так багато людей, переважно жінок, ретельно рахують калорії, які вони споживають?

- Чому на більшості упаковок продуктів харчування вказано їхню калорійність? (Мотивація)

Хвилин арифметики

а) Виконай вправу 7 на ст. 10 зошита з друкованою основою; при підрахунках користуйся таблицею 2 в підручнику на ст. 41 - 43. Вправу виконуємо біля дошки.

б) Користуючись цією ж таблицею, порахуй, скільки ти одержав калорій, якщо з'їв:

50 г житнього хліба

100 г гречки

200 г морозива

300 г капусти

200 г кефіру

50 г цукру

Вправу виконуємо самостійно.

III. Підведення підсумків за тими завданнями, що записані на дошці.

IV. Домашнє завдання: заповнити ст. 9 - 10 зошита.

 

Тема. Вимоги до харчування і питного режиму підлітків

 

Мета: повторити відомості про режим харчування; ознайомити учнів з

вимогами до харчування і питного режиму підлітків; показати, як

визначати калорійність щоденного харчування та правильно її

розподіляти; розвивати навики роботи з підручником, вміння швидко знаходити і обробляти інформацію; виховувати культуру харчування, потребу постійно аналізувати свій добовий раціон, усвідомлення необхідності збалансованого харчування.

Обладнання: підручники, робочі зошити.

Тип уроку: комбінований.

 

Хід уроку

І. Введення учнів в середовище уроку

Заздалегідь підготовлені учні розігрують перед класом діалог Сергія і

Марини.

Марина: Сергію, у тебе, на думку батьків, є проблеми з харчуванням?

Сергій: Звичайно, вони дуже незадоволені тим, як я їм.

Марина: А як ти харчуєшся?

Сергій: Я їм, коли хочу і скільки хочу. Я ж не дитина - їсти по годинах.

Марина: Так у мене ті самі проблеми. Я їм в принципі два з половиною рази

на день. Вранці - бутерброд з чаєм, після школи іноді гаряче перше й друге, а

ввечері - що захочу: печиво з чаєм або йогурт.

Сергій: А я їм багато разів на день, тільки все „неправильне". Вранці -

шматок сиру з чаєм, у школі - сама знаєш що, після школи - пару

бутербродів, ліньки розігріти обід, який мама в холодильнику залишила, ну а

ввечері - наїмся досхочу, тобто повечеряю з батьками. Потім перед

телевізором їм всілякий „мотлох": чіпси, палички, печиво, цукерки...

Марина: Так, їмо ми багато, тільки у мене останнім часом щось трохи шлунок ниє. Напевно, це від перевтоми.

Сергій: Не знаю, я теж іноді важкість у шлунку відчуваю. Мама мені так і

говорить: „Лікарня за тобою плаче". Але ж це тільки у дорослих шлунок

болить. А в нас ще все має бути до ладу.

Обговорення

- Що ви думаєте з приводу харчування цих підлітків?

- Які поради ви б дали Сергію і Марині з приводу організації харчування?

- Чому таким важливим є раціональне харчування кожної людини, а особливо підлітка? (Мотивація)

Визначення завдань уроку:

1. Що таке режим харчування і чому необхідно його дотримуватися?

2. Яким продуктам необхідно надавати перевагу у щоденному раціоні?

3. Як визначати калорійність щоденного харчування та правильно її розподіляти?

 

4. Чому воду називають „еліксиром життя"?

II. Робота над темою уроку

Обмін думками

- Що таке режим харчування?

- Скільки разів на день рекомендовано їсти дітям вашого віку? Якими мають бути перерви між вживанням їжі?

- Яким продуктам потрібно надавати перевагу в щоденному раціоні?

Перевіряємо правильність власних висновків, прочитавши інформацію на ст. 36 підручника.

2. Аналіз харчової піраміди (ст. 38 підручника).

- Отже, які продукти, згідно порад дієтологів, повинні переважати в нашому щоденному раціоні?

- Чому в основі піраміди вода? Даємо відповідь, переглянувши статтю „Еліксир життя " на ст. 38 - 39.

Практична робота №3

Тема. Визначення калорійності щоденного харчування

Мета: навчитися складати добовий харчовий раціон відповідно до енергетичних витрат власного організму.

Хід роботи:

1) Обчисли, скільки калорій енергії ти маєш отримувати з їжею щоденно. т тіла__________* 52 ккал =__________(___________)

2) Склади приблизний денний раціон харчування, виходячи з вимог до харчування підлітків. Запиши його в таблицю на ст. 12 зошита. Врахуй, що калорійність 0,5 літра супу або борщу становить 280 ккал, якщо страва зварена без м 'яса, і 420 ккал, якщо на м 'ясному бульйоні. Калорійність готових блюд молена знайти в кулінарних лсурналах або на сторінках з кулінарними рецептами популярних журналів. Стандартна таблиця енергетичної цінності основних харчових продуктів на ст. 4143 в підручнику.

III. Підведення підсумків уроку

IV. Домашнє завдання: закінчити практичну роботу.

Тема: Особиста гігієна. Догляд за тілом. Значення особистої гігієни.

 

Мета: з 'ясувати важливість догляду за своїм тілом; необхідність

належного догляду за шкірою та статевими органами; виховувати у дітей

культуру поведінки та культуру здоров 'я; розвивати вміння аналізувати.

Обладнання та матеріали: підручники, зошити, додатковий.матеріал до

уроку.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

 

Хід уроку

I. Організаційний момент

 

Гра-розминка „ Побажання". Пропонується послідовно один за одним обмінятися побажаннями. Наприклад, один учасник, звертається до іншого: „ Я бажаю тобі, щоб ти був здоровий" тощо.

 



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-07-11; просмотров: 246; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.129.210.17 (0.023 с.)