IV. Закріплення нового матеріалу . 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

IV. Закріплення нового матеріалу .



· Читання. Слухання-розуміння. Говоріння.

1. Аналіз вірша Л. Дяченко «Осінь» (с. 63).

Учитель: Послухайте заголовок. Промовте за вчителем. Чітко вимовляйте кожен звук. Назвіть звуки в слові «осінь». Де чуємо звук [н']?

• Читання вчителем вірша.

• Бесіда за прочитаним.

- Про що розповідається у вірші?

- Що сказано про шипшину, жоржини, ключі журавлині?

- Як ключі можуть летіти в небі? Куди летять журавлі? (У вирій).

- Прочитаємо речення, які запропонувала сорока. Чи нічого вона не переплутала?

- Які ви ще знаєте слова однакові за змістом, але різні за значенням? (Лисички).

Розгляньте жоржини. Які це квіти? (Осінні). Яких вони бувають кольорів?

2. Робота з усіма учнями класу.

Прочитайте вірш уголос (по реченнях) (усіповторюють).

- Прочитайте вірш в цілому (разом).

V. Підсумок уроку.

- Яку букву ми вивчили сьогодні?.

- Назвіть у вірші слова із звуком [н], потім із звуком[н' ]. Покажіть на сторінці букву, яка позначає ці звуки. -

Буква "ен" позначає (хором) приголосний звук.

Урок № 58

Тема. Письмо малої літери н («ен») і складів з нею.

Мета: вчити учнів писати малу букву н («ен»), склади та слова з нею; з’єднувати її з іншими буквами у словах; закріплювати вміння робити звуковий аналіз слів, складати звукові схеми; удосконалювати знання назв елементів букв; виробляти навички правильного сидіння, вміння користуватися письмовим приладдям; розвивати дрібну моторику; виховувати в дітей старанність, любов і повагу до українського народу.

Обладнання: демонстраційні картки з друкованими й рукописними літерами, малюнок дівчинки в національному одязі, малюнок з намистом, фішки для складання звукових схем, картки із зашифрованими словами; посібник «На­вчання каліграфічного письма.»

Хід уроку

I. Організаційний момент.

Всі мерщій сідайте, діти.

Домовляймось не шуміти,

На уроці не дрімати,

Руки вчасно підіймати.

І щоб не було мороки.

Всі готові до уроку?!

Тож гаразд, часу не гаймо

І урок розпочинаємо.

II. Актуалізація опорних знань учнів

Повторення вивчених букв

Гра «Упіймай звук [н]»

— Яку букву ми вивчили на попередньому уроці?

— Які звуки вона позначає на письмі?

— Що це за звуки?

— Якщо ви почуєте ці звуки у слові, плескайте в долоні. (Чи­тання вірша учителем.)

А носоріг уздовж доріг

Насіяв незабудок.

І написав: «Не насмітіть!

Не наступіть! І не зірвіть! —

Нехай на радість будуть!»

Т. Коломієць

*

Розвиток зв’язного мовлення

— Сьогодні на урок до нас завітала ось така україночка. (Учитель демонструє ма­люнок дівчинки в національному одязі.)

— Зверніть увагу на її яскраве вбрання.

Назвіть, які ви знаєте елементи укра­їнського одягу. (Вишита сорочка, фар­тух, чоботи)

— Які прикраси в нашої україночки? (Віночок зі стрічками, намисто)

— А зараз складіть звукову-складову схему до слова намисто.

Робота в зошиті (с. 22)

Давайте розглянемо малюнки у зошиті. Що ви там бачите? Назвіть перший звук у слові ніж, який він? Порівняйте його з пер­шим звуком у слові нитки. (Учні роблять висновок, що в слові ніж звук [н] м’який, а в слові нитки — твердий.)

Фізкультхвилинка

Хлопчики й дівчатка,

Зробимо зарядку.

Руки в боки, вгору, вниз,

Один, два, три — не помились.

У долоні хлоп-хлоп,

І ногами топ-топ.

Мов годинник, зробим так:

Тік-так, тік-так.

Тихо сіли на стільці.

Скажу вам: «Молодці!»

III. Повідомлення теми і завдань уроку

— Сьогодні на уроці ми будемо вчитися писати малу букву н.

IV. В ивчення нового матеріалу

Ознайомлення з новою буквою

На зарубки вкладена

Планка-перекладина.

Перестрибують хлоп’ята.

Планку вище б підійняти!

Настрибалися за день —

Розібрали букву Н.

П орівняння друкованої букви н з рукописною.

— Розгляньте друковану і рукописну букви н («ен»). Схожі вони чи ні?

Повторення правил сидіння за партою та користування ручкою,зошитом під час письма

— А зараз давайте пригадаємо правила сидіння за партою, ви­моги до того, як тримати ручку та зошит під час письма.

3. Робота у зошитах з друкованою основою: письмо букви н

— Рядкова буква н («ен») складається з трьох елементів: двох прямих коротких ліній, з яких одна заокруглена внизу праворуч, і прямої горизонтальної короткої лінії.

Спочатку напишіть зворотною стороною ручки у зошиті єлемен­ти цієї букви, потім обведіть їх в зошиті до половини рядка. Розди­віться, чи правильно ви це зробили. Допишіть рядок до кінця.

Фізкультхвилинка. П альчикова гімнастика

СКАКАЛКА

На скакалці я стрибаю —

Вище всіх, краще всіх!

Аж до неба долітаю —

І звучить веселий сміх!

Руки, стиснуті в кулачки, лежать на сто­лі, з’єднані кінчиками великих пальців, роблять колові оберти.

Вправи для очей

Виконуються стоячи. Поставити палець правої руки по середині лінії обличчя навпроти перенісся, на відстані 25–30 см від очей. Дивитись двома очима на кінчик пальця 3–5 с. Закрити до­лонею лівою руки ліве око на 3–5 с. Прибрати долоню, дивитись двома очима на кінчик пальця 3–5 с.

Потім аналогічна вправа виконується при фіксації пальця лі­вої руки, з прикриванням правого ока. Повторити 4–5 разів. Впра­ва сприяє спільній роботі обох очей.

Продовження роботи в зошиті

1) Письмо рядкової букви н («ен»).

— Рядкова буква н («ен») складається з трьох елементів: двох прямих коротких ліній, з яких одна заокруглена внизу праворуч, і прямої горизонтальної короткої лінії.



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-04-19; просмотров: 620; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.189.180.244 (0.011 с.)