Заглавная страница Избранные статьи Случайная статья Познавательные статьи Новые добавления Обратная связь КАТЕГОРИИ: АрхеологияБиология Генетика География Информатика История Логика Маркетинг Математика Менеджмент Механика Педагогика Религия Социология Технологии Физика Философия Финансы Химия Экология ТОП 10 на сайте Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрацииТехника нижней прямой подачи мяча. Франко-прусская война (причины и последствия) Организация работы процедурного кабинета Смысловое и механическое запоминание, их место и роль в усвоении знаний Коммуникативные барьеры и пути их преодоления Обработка изделий медицинского назначения многократного применения Образцы текста публицистического стиля Четыре типа изменения баланса Задачи с ответами для Всероссийской олимпиады по праву Мы поможем в написании ваших работ! ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?
Влияние общества на человека
Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрации Практические работы по географии для 6 класса Организация работы процедурного кабинета Изменения в неживой природе осенью Уборка процедурного кабинета Сольфеджио. Все правила по сольфеджио Балочные системы. Определение реакций опор и моментов защемления |
Аналіз фінансово – економічного стану підприємства
За допомогою аналізу рентабельності підприємства можна визначити ефективність вкладення коштів у підприємство та раціональність їхнього використання: 1. Коефіцієнт рентабельності активів: Чистий прибуток підприємства/ Середньорічна вартість активів 2. Коефіцієнт рентабельності власного капіталу: Чистий прибуток підприємства/ Середньорічна вартість власного капіталу 3. Коефіцієнт рентабельності діяльності: Чистий прибуток підприємства/Чиста виручка від реалізації продукції Покажемо коефіцієнти рентабельності в таблиці 2.9. та розрахуємо його зміни за 2005-2006 роки. Таблиця 2.9 Показники рентабельності підприємства
Розрахуємо необхідні коефіцієнти: Крент.активів2005 = 2911,0/((59145,3+72562,0)/2) = 2911,0/65853,65 = 0,044 Крент.активів2006 = 8466,8/((72562,0+92029,7)/2) = 8466,8/82295,85 = 0,103 Крент.вл.кап.2005 = 2911,0/((39714,7+42784,6)/2) = 2911,0/41249,65 = 0,071 Крент.вл.кап.2006 = 8466,8/((42784,6+60122,7)/2) = 8466,8/51453,65 = 0,165 Крент.діяльності2005 = 2911,0/95521,8 = 0,031 Крент.діяльності2006 = 8466,8/126822,1 = 0,067 Розраховані вище показники рентабельності дають змогу зробити висновки, що ситуація за ці два роки покращилась, особливо в 2006 році. Необхідно зобразити фінансову діяльність підприємства та проаналізувати її. Адже отримання прибутку – це головна мета діяльності підприємства в цілому.
Таблиця 2.10 Фінансові результати діяльності підприємства за 2005-2006 рр.
Отже, приріст чистого доходу від реалізації продукції став - +32,8 %. При цьому зросла виробнича собівартість на 33,2% (+23858,4 тис. грн.) валовий прибуток збільшився на 31,5% (до 31064,9 тис. грн.); фінансовий результат від операційної діяльності – прибуток – знизився на 17,1 %; фінансовий результат від звичайної діяльності до оподаткування – прибуток – зріс на 43,2 %;чистий прибуток підприємства в 2006 році збільшився на 143,2% порівняно з 2005 роком і становив 7643,4 тис. грн.
Таблиця 2.11 Структура прибутку ЗАТ "КЗШВ "Столичний", 2005 – 2006 рр.
В 2006 році порівняно з 2005 роком прибуток підприємства зріс на 43%. Причиною стало збільшення прибутку від основної діяльності та прибутку від іншої звичайної діяльності. Таблиця 2.12 Собівартість виробленої продукції за калькуляційними статтями (грн./за бут.)
Таблиця 2.13 Собівартість виробленої продукції за елементами операційних витрат (грн./за бут.)
Отже, собівартість в 2006 році більше від середньої собівартості виробництва однієї пляшки шампанського на 28,37%. Це викликано значним подорожчанням палива та енергії та загально виробничих витрат Аналіз фінансового стану включає в себе оцінку діяльності підприємства в минулому, на сьогодні та в майбутньому. Його мета – визначити стан фінансового здоров’я підприємства, своєчасно виявити і усунути недоліки в діяльності; знайти резерви покращення фінансового стану підприємства. Аналіз ліквідності підприємства. Ліквідність – це здатність підприємства перетворити свої активи в грошові кошти для покриття боргових зобов’язань. Ліквідність характеризується співвідношенням високоліквідних активів підприємства і короткострокової заборгованості. Коефіцієнт готівкової ліквідності: Кгот.лікв. = Грошові кошти та їх еквіваленти / Поточні зобов’язання Кгот.лікв.2005 = (946,8+1462,0) / 25273,2 = = 2408,8 / 25273,2 = 0,095 Кгот.лікв.2006 = (409,4+161,2) / 30615,8 = = 570,6 / 30615,8 = 0,019 Коефіцієнт покриття (поточної ліквідності): Кпот.лікв. = Оборотні активи / Поточні зобов’язання Кпот.лікв.2005 = 51196,3/25273,2 = 2,026 Кпот.лікв.2006 = 59013,0/30615,8 = 1,928 Коефіцієнт швидкої ліквідності: Кшв.лікв. = (Грошові кошти та їх еквіваленти + Дебіторська заборгованість) / Поточні зобов’язання Кшв.лікв.2005= (37,9+946,8+1462,0+30189,3+336,6+559,9+64,2+1395,7)/25273,2 = = 34992,4/25273,2 = 1,385 Кшв.лікв.2006 = (409,4+161,2+33051,5+89,2+1690,7+987,4)/30615,8 = = 36389,4/30615,8 = 1,189 Коефіцієнт абсолютної ліквідності (коефіцієнт платоспроможності): Кабс.лікв. = (Грошові кошти + Поточні фінансові інвестиції) / Поточні зобов’язання Кабс.лікв.2005 = (946,8+1462,0)/25273,2 = = 2408,8/25273,2 = 0,095 Кабс.лікв.2006 = (409,4+161,2)/30615,8 = = 570,6/30615,8 = 0,019 Чистий оборотний капітал: ОКчистий = Оборотні активи - Поточні зобов’язання ОКчистий2005 = 51196,3 – 25273,2 = 25923,1
ОКчистий2006 = 59013,0 – 30615,8 = 28397,2
Таблиця 2.14 Оцінка ліквідності підприємства, 2005 – 2006 рр.
Роблячи висновки з даної таблиці, коефіцієнти швидкої і поточної ліквідності, а також чистий оборотний капітал відповідають нормі. Це означає, що підприємство здатне погасити свої зобов’зання. Коефіцієнт готівкової і абсолютної ліквідності є нижчими норми, а отже підприємство не спроможне негайно погасити поточні зобов’язання. Аналіз фінансової стійкості та стабільності підприємства Платоспроможність – це можливість підприємства своєчасно і повністю задовольнити платіжні зобов’язання. Аналіз платоспроможності підприємства здійснений шляхом розрахунку таких показників: · коефіцієнта платоспроможності (автономії); · коефіцієнта фінансування; · коефіцієнта фінансової залежності; · коефіцієнт співвідношення позикових та власних коштів; · коефіцієнта маневреності власного капіталу; · коефіцієнт забезпеченості власними оборотними засобами; · коефіцієнт загальної заборгованості; · коефіцієнт фінансового лівериджу. Коефіцієнт платоспроможності розраховується як відношення власного капіталу підприємства до підсумку балансу підприємства, він показує питому вагу власного капіталу в загальній сумі засобів, авансованих у його діяльність. Коефіцієнт фінансової залежності розраховується співвідношенням: Кфін.зал. = Підсумок балансу / Власний капітал Коефіцієнт маневреності власного капіталу розраховується як відношення чистого оборотного капіталу до власного капіталу і показує, яка частина власного капіталу використовується для фінансування поточної діяльності, тобто вкладена в оборотні засоби, а яка – капіталізована.
Таблиця 2.15 Показники фінансової стійкості підприємства, 2005 – 2006 рр.
Кавтономії2005 = 42784,6 / 72562,0 = 0,59 Кавтономі2006 = 60122,7 / 92029,7 = 0,653 Кфінансув.2005 = (850,1+3654,1+25273,2) / 42784,6 = = 29777,4 / 42784,6 = 0,7 Кфінансув.2006 = (1214,5+76,7+30615,8) / 60122,7 = = 31907 / 60122,7 = 0,53 Кфін.зал.2005 = 72562,0 / 42784,6 = 1,7 Кфін.зал.2006 = 92029,7 / 60122,7 = 1,53 Кконц.залуч.кап.2005 = (3654,1+25273,2) / 72562,0 = = 28927,3 / 72562,0 = 0,399 Кконц.залуч.кап.2006 = (76,7+30615,8) / 92029,7 = = 30692,5 / 92029,7 = 0,334 Кманевр.2005 = (51196,3-25273,2) / 42784,6 = 0,606 Кманевр.2006 = (59013,0-30615,8) / 60122,7 = 0,472 Кзаб.вл.об.зас.2005 = (51196,3 – 25273,2) / 51196,3 = 25923,1 / 51196,3 = 0,506 Кзаб.вл.об.зас.2006 = (59013,0 – 30615,8) / 59013,0 = 28397,2 / 59013,0 = 0,481 Кзаг.заборг.2005 = (72562,0 – (42784,6+850,1)) / 72562,0 = 28927,3 / 72562 = 0,422 Кзаг.заборг.2006 =(92029,7 - (60122,7+1214,5)) / 92029,7 = 33121,5 / 92029,7 = 0,36 Кфін.лівер.2005 = 3654,1 / (42784,6+84,1) = 3654,1 / 42868,7 = 0,085 Кфін.лівер.2006 = 76,7 / (60122,7+84,1) = 76,7 / 60206,8 = 0,0013 Коефіцієнт автономії показує про те, на скільки активи підприємства сформовані за рахунок власних коштів. На досліджуваному підприємстві в 2005 році це значення дорівнювало 59 %, а в 2006 р. забезпеченість власними коштами збільшилася до 65,3 %. Це означає, що зменшилася залежність підприємства від кредиторів; значення коефіцієнта фінансової залежності знизилось на 10 %; коефіцієнт концентрації залученого капіталу зменшився і в 2006 році становив 0,334. Аналіз ділової активності підприємства Ділова активність проявляється в динамічності розвитку підприємства, швидкості обороту засобів підприємства. Критеріями ділової активності є рівень ефективності використання ресурсів підприємства, стійкість економічного зростання, ступінь виконання завдання за основними показниками господарської діяльності тощо. 1. Коефіцієнт обертання активів: Чистий дохід від реалізації/Середньорічна вартість активів 2. Коефіцієнт обертання дебіторської заборгованості: Чистий дохід від реалізації/ Середньорічна вартість дебіторської заборгованості 3. Коефіцієнт обертання кредиторської заборгованості: Чистий дохід від реалізації/ Середньорічна вартість кредиторської заборгованості 4. Строк погашення дебіторської і кредиторської заборгованостей: Тривалість звітного періоду/ Коефіцієнт обертання дебіторської та кредиторської заборгованостей 5. Коефіцієнт обертання матеріальних оборотних коштів: Чистий дохід від реалізованої продукції/Підсумок ІІ розділу активу балансу 6. Коефіцієнт обертання власного капіталу: Чистий дохід від реалізованої продукції/ Середньорічна вартість власного капіталу підприємства
Таблиця 2.16 Аналіз ділової активності ЗАТ КЗШВ «Столичний»2005 – 2006 рр.
Середньорічна вартість дебіторської заборгованості за 2005 рік: (22790,2+30189,3)/2 + (114,6+336,6)/2 + (559,5+559,5)/2 + (137,3+64,2)/2 = 26489,75 + 225,6 + 559,5 + 100,75 = 27375,6 Середньорічна вартість дебіторської заборгованості за 2006 рік: (30189,3+33051,5)/2 + (336,6+89,2)/2 + (559,5+0)/2 + (64,2+1690,7)/2 = 31620,4 + 212,9 + 279,75 + 877,45 = 32990,5 Розрахунок коефіцієнтів: Коб.активів2005 = 95521,8/((59145,3+72562,0)/2) = 95521,8/65853,65 = 1,451 Коб.активів2006 = 126822,1/((72562,0+92029,7)/2) = 126822,1/82295,85 = 1,541 Коб.деб.заб.2005 = 95521,8/27375,6 = 3,49 Коб.деб.заб.2006 = 126822,1/32990,5 = 3,844 Коб.кред.заб.2005 = 95521,8/((10664,6+16970,7)/2) = 95521,8/13817,65 = 6,913 Коб.кред.заб.2006 = 126822,1/((16970,7+20088,8)/2) = 126822,1/18529,75 = 6,844 Тпог.деб.заб.2005 = 365/3,49 = 104,58 Тпог.деб.заб.2006 = 365/3,844 = 94,95 Тпог.кред.заб.2005 = 365/6,913 = 52,8 Тпог.кред.заб.2006 = 365/6,844 = 53,33 Коб.осн.зас.2005 = 95521,8/((32073,3+34891,1)/2) = 95521,8/33482,2 = 2,853 Коб.осн.зас.2006 = 126822,1/((34891,1+127844,6)/2) = 126822,1/81367,85 = 1,559 Коб.вл.кап.2005 = 95521,8/((39714,7+42784,6)/2) = 95521,8/41249,65 = 2,32 Коб.вл.кап.2006 = 126822,1/((42784,6+60122,7)/2) = 126822,1/51453,65 = 2,47 Висновки: всі отримані коефіцієнти є більшими за одиницю і в 2006 році кількість обертів майже по кожному з показників зросла. Тривалість погашення дебіторської заборгованості скоротилася майже на 10 днів, що є гарною тенденцією для діяльності підприємства.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Последнее изменение этой страницы: 2020-03-26; просмотров: 56; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы! infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.118.100.48 (0.088 с.) |