II Актуалізація опорних знань 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

II Актуалізація опорних знань



Плани-конспекти уроків

 

Студентки

III курсу 31-ЄУ групи

Крайнік Г.В.

 

 

Євпаторія - 2006


В. о. декана Євпаторійського

педагогічного факультету

Кримського гуманітарного

університету

Прокоф'євій М. Ю.

студентки 3 курсу

Крайнік Ганни

 

Самозвіт

Я, Крайнік Ганна Володимирівна, проходила практику "Пробні уроки" в ЗОШ №14 міста Євпаторія.

Керівником практики була назначена Тимошенко О.О.

За час проходження практики було проведено 9 уроків з української мови і 1 урок з української літератури у 5 та 7 класах. Відвідувала уроки з української мови та літератури у 5, 7, 9 класах. Брала участь у зборі матеріалів для узагальнюючого уроку з української мови у 7 класі.

Користувалася наступною літературою: журналами: "Дивослово", "Українська мова та література в школі", "Урок української", підручниками з мови та літератури; збірками творів.

На уроках використовувала методику викладання з мови та літератури: Морозова Л.Г., Фурсової Л., Волошиної А., Олійника Б., Антащук С.О., Одинцової С.В., Татарінової Т.Б.

До проведення уроків готувала поурочні плани - конспекти, дидактичні матеріали, наочність, тестові завдання, індивідуальні картки.

Одержувала допомогу і рекомендації таких викладачів української мови та літератури: Антащук С.О., Кияненко М.М., Одинцової С.В., Татаринової Т.Б.

Під час проходження практики знайшла спільну мову з учнями, підтримувала дисципліну на уроці, намагалася у певній мірі реалізувати мету уроку. Але слід продовжувати працювати над собою, бути більш вимогливою до себе, вчитися раціонально розподіляти час. Працювати над дикцією.

18.05. 2006                                                             Крайнік Г.В.


14.02.06.                                                                          7-Г клас

 

Тема: Андріан Кащенко. "Над Кодацьким порогом". Історичні події на Запорізькій січі за кошового отамана Івана Сулими. Зруйнування Кодацької фортеці. Поглиблення понять: Компоненти художнього твору та композиція художнього твору.

Мета: вчити учнів аналізувати прозовий твір, знаходити його компоненти; співвідносити літературний твір з історичними подіями та відомостями про рідний край; знати, які історичні події лягли в основу оповідання; вивчити й усвідомити, що таке компоненти та композиція художнього твору; розвивати вміння логічно мислити, висловлювати свої думки з приводу прочитаного; виховувати патріотизм, повагу до героїчного минулого свого народу.

Обладнання: тексти оповідання, портрет А. Кащенка.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Словник:

Байдаки - великий човен, яким плавали по річках і морю

Галера - старовинне вітрильне багатовеслове військове судно

Жовнір - солдат польської армії

Тороки - ремені ззаду сідла для прив'язування речей або прив'язаний до сідла дорожній мішок; те саме торочки - вишивка або смужка тканини, хутра по краях одягу для оздоблення; те, що смугою оточує що-небудь

Чайка - легкий козацький човен

Шанці - окопи

Проблемне питання: Чи потрібно нам вивчати літературні твори на історичну тематику?

Хід уроку:

I Вступне слово вчителя. В історії нашого українського народу було чимало трагічних, сумних і багато героїчних, звитяжних сторінок. Особливо цікава є така сторінка нашої історії, як славне запорозьке козацтво. Віра і воля - ось два слова, які лежали в основі козацького товариства. Про славних козаків написано історичні розвідки, реліквії, що нагадують про устрій запорожців, про їх боротьбу, їхнє братство, прикрашають вітчизняні історичні музеї.

 

Тема: Дефіс у прислівниках

 

Мета: Ознайомити учнів з особливостями написання прислівників; досягти практичного засвоєння ними правил написання прислівників через дефіс; збагачувати словниковий запас учнів;

виховувати в учнів повагу до багатства і виразності української мови

Тип уроку: комбінований

Обладнання: підручник, таблиці

 

Хід уроку:

I. Мотивація навчання школярів

1. Організаційний момент

2. Оголошення теми та мети уроку

II. Актуалізація опорних знань учнів.

1. Перевірка домашнього завдання. Вправа 201. Вставити літери, скласти речення з цими словами

Поночі, удвічі, верхи, по-товариськи, навкруги.

2. Словниковий диктант:

Ніколи, незабаром, нікуди, негайно, ніякий; не повільно, в швидко; ні холодно, ні жарко; нещодавно, поночі, укупі, по-товариськи, безвісти, восени, тричі, навкруги, навіки.

III Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу.

1. Пояснення таблиці "Дефіс у прислівниках".

 

прислівники, утворені за допомогою часток будь-, небудь-, казна-, хто - зна -: казна-де де-небудь прислівники, до складу яких входять підсилюванні частки - то-, от-, но-, таки: тільки-но як-от прислівники з префіксом по-: по-друге по-товариськи при складанні слів, однакових чи близьких за складом: тихо-тихо видимо-не-видимо.

2. Письмово вправа 208. Перепишіть, вживаючи в прислівниках дефіс.

1). Одягнений по-весняному. - Гуляти по весняному лісі.

2). Зроблено по-нашому. - По нашому сюди пронісся вихор.

3). По-перше, зачини вікно, по-друге, сядь на своє місце. - Весняні канікули тривають по перше квітня.

3.Запишить, розкриваючи дужки:

Рано (вранці), довго (довго), любо (дорого), кінець (кінцем), час (від) часу, (хтозна) скільки, де (небудь), так (то), якось (от), (по) святковому, (по) ночі.

4. Біля дошки вправа 210. Перепишіть, розкриваючи дужки.

1) Фашизм не так-то просто здав позиції. 2) Десь-не-десь бовваніє на обрії самотній словак із самотнім волом у плузі. 3) Чисте по-весняному небо синіло над просікою.

IV Закріплення вивченого матеріалу.

Відповісти на питання:

1. Після яких префіксів у прислівниках пишеться дефіс (після префікса по-).

2. Поясніть написання н і нн у прислівниках.

3. Перед якими суфіксами у прислівниках пишеться дефіс.

4. Назвіть способи творення прислівників.

5. Назвіть ступені порівняння прислівників.

V Домашнє завдання

Вправа 209. Утворіть префіксально-суфіксальним способом прислівники від числівників.

Вправа 212. Утворіть від поданих прислівників прислівники за допомогою префіксально-суфіксального способу творення.


20.02.06.                                                                          7-В клас

 

Плани-конспекти уроків

 

Студентки

III курсу 31-ЄУ групи

Крайнік Г.В.

 

 

Євпаторія - 2006


В. о. декана Євпаторійського

педагогічного факультету

Кримського гуманітарного

університету

Прокоф'євій М. Ю.

студентки 3 курсу

Крайнік Ганни

 

Самозвіт

Я, Крайнік Ганна Володимирівна, проходила практику "Пробні уроки" в ЗОШ №14 міста Євпаторія.

Керівником практики була назначена Тимошенко О.О.

За час проходження практики було проведено 9 уроків з української мови і 1 урок з української літератури у 5 та 7 класах. Відвідувала уроки з української мови та літератури у 5, 7, 9 класах. Брала участь у зборі матеріалів для узагальнюючого уроку з української мови у 7 класі.

Користувалася наступною літературою: журналами: "Дивослово", "Українська мова та література в школі", "Урок української", підручниками з мови та літератури; збірками творів.

На уроках використовувала методику викладання з мови та літератури: Морозова Л.Г., Фурсової Л., Волошиної А., Олійника Б., Антащук С.О., Одинцової С.В., Татарінової Т.Б.

До проведення уроків готувала поурочні плани - конспекти, дидактичні матеріали, наочність, тестові завдання, індивідуальні картки.

Одержувала допомогу і рекомендації таких викладачів української мови та літератури: Антащук С.О., Кияненко М.М., Одинцової С.В., Татаринової Т.Б.

Під час проходження практики знайшла спільну мову з учнями, підтримувала дисципліну на уроці, намагалася у певній мірі реалізувати мету уроку. Але слід продовжувати працювати над собою, бути більш вимогливою до себе, вчитися раціонально розподіляти час. Працювати над дикцією.

18.05. 2006                                                             Крайнік Г.В.


14.02.06.                                                                          7-Г клас

 

Тема: Андріан Кащенко. "Над Кодацьким порогом". Історичні події на Запорізькій січі за кошового отамана Івана Сулими. Зруйнування Кодацької фортеці. Поглиблення понять: Компоненти художнього твору та композиція художнього твору.

Мета: вчити учнів аналізувати прозовий твір, знаходити його компоненти; співвідносити літературний твір з історичними подіями та відомостями про рідний край; знати, які історичні події лягли в основу оповідання; вивчити й усвідомити, що таке компоненти та композиція художнього твору; розвивати вміння логічно мислити, висловлювати свої думки з приводу прочитаного; виховувати патріотизм, повагу до героїчного минулого свого народу.

Обладнання: тексти оповідання, портрет А. Кащенка.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Словник:

Байдаки - великий човен, яким плавали по річках і морю

Галера - старовинне вітрильне багатовеслове військове судно

Жовнір - солдат польської армії

Тороки - ремені ззаду сідла для прив'язування речей або прив'язаний до сідла дорожній мішок; те саме торочки - вишивка або смужка тканини, хутра по краях одягу для оздоблення; те, що смугою оточує що-небудь

Чайка - легкий козацький човен

Шанці - окопи

Проблемне питання: Чи потрібно нам вивчати літературні твори на історичну тематику?

Хід уроку:

I Вступне слово вчителя. В історії нашого українського народу було чимало трагічних, сумних і багато героїчних, звитяжних сторінок. Особливо цікава є така сторінка нашої історії, як славне запорозьке козацтво. Віра і воля - ось два слова, які лежали в основі козацького товариства. Про славних козаків написано історичні розвідки, реліквії, що нагадують про устрій запорожців, про їх боротьбу, їхнє братство, прикрашають вітчизняні історичні музеї.

 

II Актуалізація опорних знань

 

1. Бесіда.

- Хто з українських істориків, наших земляків, займався дослідженнями історії козацтва? (Дмитро Яворницький, директор історичного музею в Катеринославі)

- З яким твором ви ознайомились минулого уроку? (Оповідання "Над козацьким порогом" А.Кащенка)

- Чому твори А. Кащенка були заборонені за часів тоталітарного режиму? (Прихильники тоталітарного режиму були проти того, щоб українці знали правду про історію козацтва, його славні подвиги, тому, що такі знання пробуджували національну самосвідомість.

- Яка історична подія лягла в основу оповідання "Над Кодацьким порогом"? (Військо під проводом Івана Сулими зруйнувало "незбориму" фортецю козак, метою якої - було не пускати людей з України на Січ, і не дозволяти козакам вільно пересуватися Україною, щоб вони не могли іншим сказати проте, що існує козацьке волошине)

- Чим вас вразив прочитаний твір?

2. Скласти план тексту.

1) Втеча Сулими з неволі

2) Будівництво Козацької фортеці

3) Обіцянка Сулими зруйнувати козак

4) Заклик до походу на Азова

5) Проблеми під час походу і шляхи їх вирішення

6) Взяття Азова

7) Підготовка до виступу проти Козака

8) Зруйнування козацької фортеці

9) Зрада реєстрових козаків

10) Смерть Сулими

III Вивчення нового матеріалу.

- Прочитайте опис зовнішності Івана Сулими. Які риси героя відображені в його портреті? (Велич, гідність, досвідченість, авторитет серед товаришів)

- Яку обіцянку дав він Бурлієві, коли дізнався про будівництво Кодацької фортеці? ("Нехай вражі яки будують, поки їхня сила, а тільки не буду я козаком, коли не зруйную оту паскудну їхню будівлю")

- Чому Кодак став образою для козаків?

(Утискав їхню волю і права).

VI Домашнє завдання

1 група. Написати твір-роздум "Зрад - найтяжчий людський гріх".

2 група. Скласти кросворди, ребуси, крутиголовки за вивченим твором.

Для всіх. Прочитати уривок з повісті "Зруйноване гніздо", уміщений у підручнику.


15.02.06.                                                                          7-Б клас

 



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2020-03-14; просмотров: 123; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.119.172.243 (0.035 с.)