Заглавная страница Избранные статьи Случайная статья Познавательные статьи Новые добавления Обратная связь КАТЕГОРИИ: АрхеологияБиология Генетика География Информатика История Логика Маркетинг Математика Менеджмент Механика Педагогика Религия Социология Технологии Физика Философия Финансы Химия Экология ТОП 10 на сайте Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрацииТехника нижней прямой подачи мяча. Франко-прусская война (причины и последствия) Организация работы процедурного кабинета Смысловое и механическое запоминание, их место и роль в усвоении знаний Коммуникативные барьеры и пути их преодоления Обработка изделий медицинского назначения многократного применения Образцы текста публицистического стиля Четыре типа изменения баланса Задачи с ответами для Всероссийской олимпиады по праву Мы поможем в написании ваших работ! ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?
Влияние общества на человека
Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрации Практические работы по географии для 6 класса Организация работы процедурного кабинета Изменения в неживой природе осенью Уборка процедурного кабинета Сольфеджио. Все правила по сольфеджио Балочные системы. Определение реакций опор и моментов защемления |
Розрахунок транспортних засобів перервної (циклічної) дії
Таблиця 2.1 – Вихідні дані
Скласти шахову відомість квартального вантажообігу заводу, побудувати схему вантажопотоків, визначити необхідну кількість транспортних засобів. Як транспортні засоби доцільно вибрати електрокари з платформою вантажопідйомністю в 1,5 т.; максимальна швидкість руху електрокара з вантажем – 4-5 км/год.; без вантажу – 9–10 км/год. Час навантажування і вивантаження (за даними заводу) – 13–15 хв. Коефіцієнти використання вантажопідйомності електрокара: 0,5 – чорні метали, поковки, середні деталі; 0,7 – шихта; 0,6 – лиття; 0,4 – допоміжні матеріали. Електрокари працюють 13 год. на добу. Інші вихідні дані наведені в табл. 2.1 та 2.2. Дані, наведені в табл. 2.1, є однаковими для всіх варіантів.
Таблиця 2.2 – Квартальний вантажообіг по найменуваннях вантажу
1 Побудуємо шахову відомість вантажообігу (табл. 2.3). Шахова відомість складається у такому порядку: - будується таблиця в строках якої зазначені відправники - на перехресті однакових підрозділів ставимо знак «х» - - тепер послідовно занесемо у таблицю вихідні дані: 1) зі складу шихти в ливарний цех відправлено 1250 тонн шихти 2) склад металу відправляє в ливарний цех 200 тонн чорного металу, і в ковальський цех 200 тонн металу для поковок; 3) ливарний цех передає в механічний 800 тонн металу для подальшої обробки; 4) ковальський цех передає в механічний 300 тонн металу; 5) зі складу напівфабрикатів у механічний цех направлено 150 тонн напівфабрикатів;
6) із механічного цеху на склад готової продукції передано 1100 тонн готових виробів; - знайдемо підсумок з кожного рядка і стовпчика; - підсумок сум по стовпчиках повинен дорівнювати
Таблиця 2.3 – Шахова відомість
Рисунок 2.1 – Схема вантажопотоків
2 На основі шахової відомості побудуємо схему 3 Кількість електрокар по кожному маршруту визначається за формулами 2.1 – 2.8. Необхідна кількість транспортних засобів перервної (циклічної) дії на плановий період визначається за формулою
, (2.1)
де - добовий вантажообіг при перевезенні даного виду вантажів, т/д.; - добова продуктивність транспортного засобу, т/д. Добовий вантажообіг при перевезенні даного виду вантажів визначається за формулою
, (2.2)
де - річний (квартальний) вантажообіг з кожного найменування вантажів, т / рік; - число робочих днів у році (кварталі); - коефіцієнт нерівномірності перевезень, розрахований по підприємству в цілому. Коефіцієнт нерівномірності перевезень по заводу в цілому визначається за формулою
, (2.3)
де - максимальний добовий вантажообіг по підприємству в цілому, т / д.; - середньодобовий вантажообіг по підприємству в цілому, т / д. Середньодобовий вантажообіг по підприємству в цілому визначається за формулою
, (2.4)
де – квартальний вантажообіг т / кв.; – кількість робочих днів у кварталі. Добова продуктивність транспортного засобу визначається за формулою , (2.5)
де – рейсова (циклова) продуктивність транспортного засобу, т / цикл; – число транспортних циклів у добі, цикл / д. Рейсова (циклова) продуктивність транспортного засобу визначається за формулою
, (2.6)
де – номінальна вантажопідйомність транспортного засобу, т; – коефіцієнт використання вантажопідйомності транспортного засобу. Число транспортних циклів у добі визначається за формулою
, (2.7)
де – добовий фонд часу роботи транспортного засобу, хв.; – транспортний цикл, хв. Час транспортного циклу визначається за формулою
, (2.8)
де – час пробігу з вантажем і без вантажу, хв.; – час навантажування, хв.; – час розвантаження, хв. Розрахуємо показники по маршрутам: Маршрут №1 «Склад шихти – ливарний цех» 1) Qдоб. серед .=4000/70=57,1 т /добу (у кварталі 70 робочих днів). 2) Qдоб. макс .=120т / добу 3) Кн =120/57,1=2,1 4) Qдоб. =(1250/70)*2,1=37,5т / добу 5) qц =1,5*0,7=1,05т. 6) Тц. х. = хв. 7) Fд.х. =13*60=780 хв. 8) mц = 780/33=23,6 9) qдоб. = 1,05*23,6=24,8 т / добу. 10) N = 37,5/24,8 =1,51 електрокарів. Маршрут 2 «Ливарний цех – механічний цех» 1) Qдоб. серед .=4000/70=57,1 т /добу (у кварталі 70 робочих днів). 2) Qдоб. макс .=120т / добу 3) Кн =120/57,1=2,1 4) Qдоб. =(800/70)*2,1= 24т / добу 5) qц =1,5*0,6=0,9т. 6) Тц. х. = хв. 7) Fд.х. =13*60=780 хв. 8) mц = 780/39=20 9) qдоб. = 0,9*20= 18 т / добу. 10) N = 24/18 =1,33 електрокарів. Маршрут 3 «Склад металу – ковальський цех» 1) Qдоб. серед .=4000/70=57,1 т /добу (у кварталі 70 робочих днів). 2) Qдоб. макс .=120т / добу 3) Кн =120/57,1=2,1 4) Qдоб. =(200/70)*2,1=6т / добу 5) qц =1,5*0,5=0,75т. 6) Тц. х. = хв. 7) Fд.х. =13*60=780 хв. 8) mц = 780/33=23,6 9) qдоб. = 0,75*23,6=17,7 т / добу 10) N = 6/17,7 =0,34 електрокарів. Маршрут 4 «Ковальський цех – механічний цех» 1) Qдоб. серед .=4000/70=57,1 т /добу (у кварталі 70 робочих днів). 2) Qдоб. макс .=120т / добу 3) Кн =120/57,1=2,1 4) Qдоб. =(200/70)*2,1= 6т / добу 5) qц =1,5*0,5=0,75т. 6) Тц. х. = хв. 7) Fд.х. =13*60=780 хв. 8) mц = 780/35=23 9) qдоб. = 0,75*23=17,25 т / добу. 10) N = 6/17,25 = 0,35 електрокарів. Маршрут 5 «Склад металу – механічний цех» 1) Qдоб. серед .=4000/70=57,1 т /добу (у кварталі 70 робочих днів). 2) Qдоб. макс .=120т / добу 3) Кн =120/57,1=2,1 4) Qдоб. =(200/70)*2,1= 6т / добу 5) qц =1,5*0,7=1,05т. 6) Тц. х. = хв. 7) Fд.х. =13*60=780 хв. 8) mц = 780/34=23 9) qдоб. = 1,05*23=24,15 т / добу. 10) N = 6/24,15 =0,25електрокарів. Маршрут 6 «Склад напівфабрикатів – механічний цех» 1) Qдоб. серед .=4000/70=57,1 т /добу (у кварталі 70 робочих днів). 2) Qдоб. макс .=120т / добу 3) Кн =120/57,1=2,1 4) Qдоб. =(150/70)*2,1= 4,5т / добу 5) qц =1,5*0,4=0,6т. 6) Тц. х. = хв. 7) Fд.х. =13*60=780 хв. 8) mц = 780/36=22 9) qдоб.= 0,6*22= 13,2 т / добу. 10) N =4,5/13,2= 0,34 електрокарів. Маршрут 7 «Механічний цех – склад готової продукції» 1) Qдоб. серед .=4000/70=57,1 т /добу (у кварталі 70 робочих днів). 2) Qдоб. макс .=120т / добу 3) Кн =120/57,1=2,1 4) Qдоб. =(1100/70)*2,1= 33т / добу 5) qц =1,5*0,5= 0,75т. 6) Тц. х. = хв. 7) Fд.х. =13*60=780 хв. 8) mц = 780/34=23 9) qдоб. = 0,75 * 23= 17,25 т / добу 10) N = 33 / 17,25 = 1,91 електрокарів. Результати розрахунків заносимо до табл. 2.4. Таблиця 2.4 – Результати розрахунків кількості електрокар
Підрахувавши необхідну кількість електрокарів по всіх маршрутах (стовпець 7 табл. 2.4) отримаємо 6,03 – тобто в даному випадку для проведення перeвозок потрібно 7 електрокар.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Последнее изменение этой страницы: 2020-03-02; просмотров: 158; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы! infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.190.156.80 (0.034 с.) |