Опрацювання оповідання А. Григорука « той ще не музика, хто в дудку дме» 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Опрацювання оповідання А. Григорука « той ще не музика, хто в дудку дме»



- читання оповідання вчителем

Чому від дудочки нікому не було спокою?

Що в цьому оповіданні смішного, а що – повчального?

- Словникова робота

Розбігаються, невдовзі, розкотисті, знервовані, церемонно.(читання слів «буксиром» за вчителем) Обійстя – садиба, двір.

Церемонно – підкреслено ввічливо.

- читання тексту учнями «ланцюжком»

- Здайдіть в тексті прислів’я і поясніть один одному як ви їх розумієте?

- Роз’єднай слова і прочитай прислів’я.

Птицюпізнаютьпопір’ю,алюдинупословах.

- Підготовка до читання в особах

Скільки треба читців? Знайди в тексті слова, що підказують, з якою інтонацією слід читати слова дідуся, мами, тата, Дениска, Мар’янки.

- Читання оповідання за особами.

Доведіть, що в цій сім’ї добре знають і люблять рідну мову.

Підсумок уроку.

- Який розділ закінчили читати?

- Чого нас навчили оповідання, над якими ми сьогодні працювали?

Домашнє завдання

- підготувати відповіді на запитання (с.91)

- повторити весь розділ

- по бажаню знайти вірш на дану тему за розділом, і вивчити його.

 

 

Урок 7. Підсумок з теми «Рідна домівка рідна земля - тут виростає доля моя»

Мета: систематизувати знання дітей з даної теми; перевірити знання, вміння навички учнів; виховувати доброту, гостинність, працелюбність, чесність.

Хід уроку

Організація класу

Встали, діти, підтягнулись,

Одне одному всміхнулись.

На урок старання не забудьте взяти,

Сіли всі рівненько, будем працювати.

Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні ми з вами, згадаємо все що ми читали по темі «Рідна домівка рідна земля - тут виростає доля моя», та підведемо підсумки. Згадаємо всіх героїв, проаналізуємо їх вчинки, і звичайно, вчитимемося бути хорошими людьми.

Робота над матеріалом уроку

- Пригадай, у яких творах ти читав, що українці цінують працю і навчають цьому своїх дітей.

 

-Прочитайте акровірш та скажіть про кого він.

М и вічно правнем вирости.

А вона – за нас радіти.

М и- без неї сироти.

А для неї завжди діти.

Мама, матінка…

- Продовжте, як ще ми називаємо маму.

Згадайте твори в яких розповідається про маму.

 

- З яких віршів ці слова: в світі усе почитається з мами; тільки мама збудить так лагідно дитину; наче те весняне сонце, мамина рука? Хто автори цих віршів?

 

- Розшифрує прислів’я.

Нота – та + к – ок + а (На)

Сніг – ніг + онк – к + ці(сонці)

Темрява – ява – мр + плд (тепло)

Білка – ка + я(біля)

Маска –ска + те + рі(матері)

Доба – а + ре(добре)

(На сонці тепло, біля матері добре.)

Як ви розумієте це прислів’я?

 

- Гра «Сонечко»

Впишіть слова у промінці.

 

 

           
   
     
 
 
 

 


Моя

бабуся

(яка?)

 

 

В якому творі згадується бабуся?

-У яких оповіданнях ідеться про справжніх помічників? А в якому оповіданні розповідається про родину, де цінують не лише працю, а й влучне, дотепне слово? Хто автор цього твору?

- Розшифруй прислів’я

Щоб воду рибу лізти

їсти у треба

(Щоб їсти рибу, треба у воду лізти.)

камінь Під не вода

і лежачий тече

(Під лежачий камінь і вода не тече.)

- До поетичних рядків у лівому стовпчику добери назви віршів з правого стовпчика.

Тихо й затишно.Квіти коло хати цвітуть. «Вчуся у мами»

 

Не спиняйте, бо зіб’ються: мама,тато, дід, «Я навчаюсь у тата»

бубуся

 

…голос і в мене такий, як у мами. «Сім»

 

Мої руки незупинні, то у фарбі, то у глині. «Наша хата»

 

 

- Конкурс віршів, що підготували діти.(Додатковий матеріал)

 

Мій рід

Погляньте: це моя сім’я: Матуся, батько, брат і я. Також я знаю, весь наш рід: Є дві бабусі,є і дід, І другий дід, і дядько Клим – Ми по гриби ходили з ним. Є тітка Віра з Воркути, Є два двоюрідних брати І п’ять двоюрідних сестер. Ще дядько Віктор є, шофер. Він за баранкою щодня. Усі ми – родичі, рідня. Єдині пращури у нас. Ми – рід, і кров єдина у нас!

В. Буртім

 

Мої обереги

Я на них із ніжністю дивлюся. Це – скарби, коштовності мої. Рушничок цей вишила бабуся, Бачу в нім красу душі її. Цю серветку мама вишивала, Цю поличку вирізав татусь. Цих скарбіву мене є чимало, І, коли до них я доторкнусь, Рідних рук тепло в них відчуваю, Сила в них якась магічна є, Сила, що мене оберігає Від невзгод, енергію дає.

В. Буртім

 

Своїми руками

Хоч не вигадуй, хоч не крути - Самі не приходять Поштові листи. Саме неспроможне Змолити зерно, Із пряжі саме Не зітчеться сукно.

Самі не позводяться Новобудови, Самі не напишуться Вірші чудові.

Ми все це так само, Як тата і мами, Повинні робити Своїми руками

В Лунін

 

Що роботи?

В країні нашій стільки справ І все таке цікаве, А я ще досі не добрав, Яка ж найкраща справа.

Літак між хмарами водить, У шахті працювати, Хліба ростить, сади садить, Будинки будувати.

Просторі стеляться путі, Навкруг широкий обрій. Нам все відрито в житті, Аби учились добре.

І я учитимусь, як слід. Я буду вірним сином Найкращої на цілий світ Моєї Батьківщини.

Н. Забіла

4. Так який розділ ми закінчила з вами вивчати? Що вам найбільше сподобалось з цього розділу? Що ви навчилися? З яких героїв можна брати приклад? Чи сподобався підсумковий урок?Що найбільше сподобалось? Чому?

 



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-04-07; просмотров: 462; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.138.125.2 (0.009 с.)