Заглавная страница Избранные статьи Случайная статья Познавательные статьи Новые добавления Обратная связь КАТЕГОРИИ: АрхеологияБиология Генетика География Информатика История Логика Маркетинг Математика Менеджмент Механика Педагогика Религия Социология Технологии Физика Философия Финансы Химия Экология ТОП 10 на сайте Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрацииТехника нижней прямой подачи мяча. Франко-прусская война (причины и последствия) Организация работы процедурного кабинета Смысловое и механическое запоминание, их место и роль в усвоении знаний Коммуникативные барьеры и пути их преодоления Обработка изделий медицинского назначения многократного применения Образцы текста публицистического стиля Четыре типа изменения баланса Задачи с ответами для Всероссийской олимпиады по праву Мы поможем в написании ваших работ! ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?
Влияние общества на человека
Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрации Практические работы по географии для 6 класса Организация работы процедурного кабинета Изменения в неживой природе осенью Уборка процедурного кабинета Сольфеджио. Все правила по сольфеджио Балочные системы. Определение реакций опор и моментов защемления |
Навчання каліграфії та орфографії
Методичні зауваження: § фрагмент уроку базується на тому, що на попередніх уроках учні навчилися вимовляти звук [S] та ознайомилися зі словами, в яких є цей звук. Мета: Навчити учнів передавати звук [S] на письмі. Обладнання: Картки зі словами, картки із завданням для гри, картки із кросвордом, картки з малюнком і текстом для самодиктанту.
Фрагмент 3 Навчання писемного мовлення Мета: Навчити учнів писати неофіційний лист-запрошення. Обладнання: Лист-запрошення з визначеними структурними елементами.
Додаткова література [32] § Грибанова К.Н. Обучение письменной речи на начальном этапе // ИЯШ. – 1999. – № 2. – С.18-22. § Коломінова О.О. Mother Goose ABC. – К.: Ленвіт, 2000. – 64 с. § Кузьмина Л.Г. Типология социокультурных ошибок в англоязычной письменной речи // ИЯШ. – 1998. – № 6. – С.10-18. § Лагвешкина Г.В., Тогма Е.Л. Рецензия как объект обучения в старших классах школ с углубленным изучением иностранного языка // ИЯШ. – 1996. – № 5. – С.14-19. § Литвин С.В. Система вправ для навчання писемного спілкування учнів старшої загальноосвітньої школи // Іноземні мови. – 2001. – № 1. – С.4-9. § Методика обучения иностранным языкам в средней школе: Учебник / Гез Н.И., Миролюбов и др. – М.: Высш. школа, 1982. – С. 294 – 307. § Настольная книга преподавателя иностранного языка. Справочное пособие / Маслыко Е.А., Бабинская П.К., Будько А.Ф. и др. – Минск: Вышейшая школа, 2001. – С.148-160. § Ніколаєва С.Ю., Тітова В.М. Тестовий контроль лексичних навичок письма (англійська мова). – К.: Ленвіт, 1997. – 72 с. § Перкас С.В. Ведение дневниковых записей на английском языке // ИЯШ. – 2001. – № 2. – С.68-70. § Рогова Г.В., Верещагина И.Н. Методика обучения английскому языку на начальном этапе в общеобразовательных учреждениях. – М.: Просвещение, 2000. – С. 193-210. § Сафонова В.В. Проблемные задания на уроках английского языка в школе. – М.: Еврошкола, 2001. – 271 с. § In-Service Curriculum and Development Course for English Language Teachers: Trainer’s Guide. – К.: Ленвіт, 2002. – Р. 87-106. § Letters. Burbidge N., Gray P., Levy Sh. And others. – Oxford Univ. Press, 1996. – P. 11-53. § Raimes A. Techniques in Teaching Writing. – Oxford Univ. Press, 1983. – 164 p. § Tribble Ch. Writing. – Oxford Univ. Press, 1996. – P. 65-132. § Ur P. A Course in Language Teaching. – Cambridge Univ. Press, 1997.– P. 159-175. § Статті з журналу “Іноземні мови”. § Статті з журналу “Іноземні мови в навчальних закладах”. § Статті з журналу “Иностранные языки в школе”. Матеріали для самоконтролю А. Перевірте, чи ви можете: 1 пояснити термін “компетенція у письмі”; 2 дати англійський еквівалент терміна “компетенція у письмі”; 3 назвати психофізіологічні механізми письма; 4 дати визначення поняття “техніка письма”; 5 дати визначення поняття “писемне мовлення”; 6 назвати види диктантів; 7 навести приклад опори для навчання писемного мовлення; 8 навести приклади вправ для навчання каліграфії; 9 навести приклади вправ для навчання орфографії; 10 навести приклади вправ для навчання писемного мовлення. Б. Виконайте тест з теми “Методика формування англомовної компетенції учнів у письмі”. Інструкція: Визначте правильну відповідь і запишіть її. Порівняйте свою відповідь з ключем.* 1. Писемне мовлення є … видом діяльності а) продуктивним б) рецептивним в) репродуктивним 2. Навчання писемного мовлення передбачає формування в учнів а) графічних навичок б) орфографічних навичок в) умінь висловлюватись у письмовій формі 3. Характерним для початкового ступеня навчання є а) формування графічних та орфографічних навичок б) розвиток писемного мовлення як засобу навчання усного мовлення в) розвиток писемного мовлення як засобу самостійної роботи учнів над мовою
4. Письмо є а) метою і засобом навчання АМ б) засобом навчання і контролю окремих іншомовних знань, навичок та вмінь в) одночасно метою, засобом навчання і контролю окремих іншомовних знань, навичок та вмінь 5. Письмові контрольні роботи застосовуються з метою перевірки а) знань нового матеріалу, умінь аудіювання, писемного висловлювання, читання б) знань нового мовного матеріалу, умінь аудіювання, усного висловлювання, читання в) лише знань мовного матеріалу 6. Яка із вправ навчає техніки письма? а) виписування антонімів із запропонованого списку слів б) списування слів з підкресленням буквосполучення, що передає звук [aI] в) написання прикметників у вищому ступені 7. До писемного мовлення готує вправа а) письмовий переказ б) самодиктант (відтворення груп речень, пов’язаних змістом) в) підкреслення орфограми у словах 8. Мовленнєвою вправою у навчанні писемного мовлення є а) написання листа зарубіжному другові б) розширення висловлювання в) складання плану у формі запитань 9. До вправ для навчання орфографії відносяться а) вправи на завершення зразка мовлення б) відповіді на запитання в) диктанти різних видів 10. До вправ для навчання каліграфії відносяться а) твір-опис б) вправи на об’єднання зразків мовлення в) вправи на списування В. Виконайте завдання з посібника “Контрольні завдання …” 2002. 1. Завдання 3, варіант 29 (с. 14) Завдання 4, варіант 1 (с. 5) Завдання 3, варіант 21 (с. 12) 2. Визначте, до якої групи належить вправа з такою інструкцією і занесіть її номер до таблиці.
§ Rearrange the sentences in a logical sequence. § Choose the correct connector. § Write 5 times the capital letter W. § Match the words to the pictures. § Fill in the gaps in the following words... § Write a thank-you letter to your American pen-friend, who has just sent you a Christmas present. § You are studying in Great Britain and want to rent a new flat. Write a small advertisement for a local newspaper. § Underline the letter Ss in the words below. § Write the letter Rr in the air. § Match the figures and the words. § Write the plural forms of the nouns... § Match the capital letters to the small letters:...... 3. Проаналізуйте запропоновану вправу з навчання писемного мовлення. Визначте її мету, тип, вид, характер виконання: You have seen an advertisement in a local newspaper for a summer job as a cleaner at a local branch of McDonald’s. Write a letter of application for a job. Опрацювавши тему, запишіть питання, які б ви хотіли з’ясувати з викладачем: 1. __________________________________________________________________ 2. __________________________________________________________________
3. __________________________________________________________________ Отже, вчіться писати англійською мовою самі, вчіть своїх учнів, бо The pen is mightier than the sword.
2.12. Тема: “Урок як основна форма навчально-виховного процесу з англійської мови” Мета: Набути теоретично обґрунтованого уявлення про урок ІМ як основну форму навчально-виховного процесу з цього предмета, оволодіти методичними вміннями, необхідними для його планування та аналізу. Завдання: u Ознайомтеся з вимогами до уроку ІМ щодо його цілей, структури, методичного змісту та організації. u Вивчіть термінологію з проблеми. u Навчіться: § характеризувати вимоги до уроку ІМ; § визначати місце певного уроку в системі уроків за однією темою; § формулювати цілі уроків; § визначати компоненти структури уроку; § характеризувати об’єкти загального і поглибленого аналізу уроку. Зміст теми Урок як основна організаційна одиниця навчального процесу. Вимоги до уроку ІМ: мовленнєва спрямованість, комплексність, висока активність розумово-мовленнєвої діяльності учнів, різноманітність форм роботи, мотиваційне забезпечення навчальної діяльності, зразковість та нормативність мовлення вчителя на уроці. Типи уроків ІМ за критерієм спрямованості на формування мовленнєвих навичок чи вмінь. Компоненти внутрішньої організації уроку: мовленнєва зарядка, тренування та практика у мовленні, систематизація вивченого тощо. Зміст і функції структурних частин уроку: його початку, основної та заключної частин. Підготовча робота вчителя до уроку, її складники. Формулювання цілей уроку. Вимоги до плану-конспекту уроку. Загальний і поглиблений аналіз уроку ІМ.
Базова термінологія
Питання для опрацювання
1. Вимоги до уроку ІМ. § Конспект лекції. § Методика … 2002. – С.238-241. § Рогова Г.В., Рабинович Ф.М., Сахарова Т.Е. Методика обучения иностранным языкам в школе. – М.: Просвещение, 1991. – С.188-203. Опрацюйте рекомендовані джерела, охарактеризуйте вимоги до уроку ІМ, обґрунтуйте їх зв’язок з цілями, змістом, технологією навчання цього предмета у школі. 2. Типологія уроків ІМ. § Конспект лекції. § Методика … 2002. – С. 243. § Колкер Я.М., Устинова Е.С., Еналиева Т.М. Практическая методика обучения иностранному языку. – М.: Академия, 2000. – С.139-146. § Теория и практика применения технических средств в обучении иностранным языкам / под ред. проф. М.В.Ляховицкого. – К.: Вища школа, 1979. – С.207-213. Прочитайте рекомендовані джерела, обґрунтуйте критерії поділу уроків ІМ на типи та види, конкретизуйте типологію уроків з точки зору використання фонограми на уроці. 3. Структура уроку ІМ. § Конспект лекції. § Методика … 2002. – С. 243-246. § Рогова Г.В. и др. – Вказ. праця. – С. 208-215. Прочитайте рекомендовану літературу, занотуйте форми проведення початку уроку, зверніть увагу на функції та зміст кожної частини уроку. Поясніть, як детермінується структура уроку в залежності від його типу. 4. Підготовка вчителя до уроку ІМ. § Конспект лекції. § Методика … 2002. – С. 234-238. § Рогова Г.В. и др. – Вказ. праця. – С. 188-191. Ознайомтеся з рекомендованими джерелами, випишіть етапи підготовчої роботи вчителя до уроку, розкрийте специфіку кожного з них. 5. Аналіз уроку ІМ. § Методика … 2002. – С.246-249. § Зимняя И.А. Педагогическая психология. – М.: Логос, 2001. – С.298-304. Прочитайте рекомендовані публікації, охарактеризуйте об’єкти загального методичного аналізу уроку, поясніть різницю між загальним та поглибленим аналізом уроку. Порівняйте основні параметри методичного та психологічного аналізу уроку. Практичні завдання 1. Проаналізуйте по одному циклу уроків з трьох підручників англійської мови (для початкової, основної та старшої школи): визначте компоненти структури уроків, тип і вид кожного з уроків. 2. Сформулюйте цілі проаналізованих уроків, визначте основні форми взаємодії вчителя та учнів, а також прийоми стимулювання мовленнєвої і розумової активності учнів при виконанні вправ підручника. 3. Складіть схематичні плани проаналізованих уроків. 4. Ознайомтеся з виразами класного вжитку (Див. Вирази класного вжитку англійською мовою //Іноземні мови. – 1997. – №№1,2), випишіть оцінно-заохочувальні репліки (encouragement and confirmation) для позитивного підкріплення навчальної діяльності учнів. 5. Підготуйте початок одного з проаналізованих вами уроків англійською мовою. Продемонструйте підготовлений фрагмент уроку у формі ділової гри. 6. Підготуйте заключну частину одного з проаналізованих вами уроків англійською мовою. Продемонструйте підготовлений фрагмент уроку у формі ділової гри. Додаткова література [33] § Бабенко К.П. Деякі особливості активізації творчої уяви школярів у процесі контролю домашнього читання з англійської мови //Іноземні мови. – 2000. – №1. – C. 18-19. § Бех П.О., Биркун Л.В. Концепція викладання іноземних мов в Україні (проект) // Іноземні мови. – 1996. – №2. – СЗ-8. § Близнюк О.І., Панова Л.С. Ігри у навчанні іноземних мов. – К.: Освіта, 1997. – 64 с. § Борисенко М.К. Некоторые аспекты преподавания элементов лингвострановедения на французском языке в старших классах // ИЯШ. – 1997. – №3. – С. 41-44. § Бурдина М.И. Уроки английского языка в 9 классе // ИЯШ. – 1996. – №2. – С.50-52. § Гальскова Н.Д. Современная методика обучения иностранным языкам. – М.: АРКТИ, 2000. – С.121-125. § Дружинина М.В. Реализация коммуникативного подхода в обучении немецкому языку // ИЯШ. – 1999. – №2 – С. 67-69. § Зимняя И.А. Психология обучения иностранным языкам в школе – М.: Просвещение, 1991. – 220 с. § Карпова В.М. Використання буквених ігор у навчанні англійської мови// Іноземні мови. – 1998. – № 4. – С.34-40. § Концепция содержания образования в 12-летней школе по предмету “иностранный язык” //ИЯШ. – 2000. – №6. – С. З-5. § Корольова С.В. Виховний потенціал уроків іноземної мови в середній школі // Іноземні мови. – 2000. – №2. – С. 5-8. § Коряковцева Н.Ф. Автономия учащегося в учебной деятельности по овладению иностранным языком как общеобразовательная цель // ИЯШ. – 2001. – №1. – С. 9-10. § Куклина С.С. Коллективная учебная деятельность в группе на завершающих этапах овладения иноязычным общением // ИЯШ. – 2000. – №6 – С. 37-40. § Кучма М.О. Мотивація вивчення іноземної мови сучасними старшокласниками // Іноземні мови. – 1999. – №1. – С. З-4. § Мильруд Р.П., Максимова И.Р. Современные концептуальные принципы коммуникативного обучения иностранным языкам // ИЯШ. – 2000. – №4 – С.9-16. § Ніколаєва С.Ю., Шерстюк О.М. Сучасні підходи до викладання іноземних мов // Іноземні мови. – 2001. – №1. – С. 50-57. § Пассов Е.И. и др. Беседы об уроке иностранного языка. – Л.: Просвещение, 1971. – 198 с. § Пассов Е.И. Урок иностранного языка в средней школе. – М.: Просвещение, 1982. – 223 с. § Полат Е.С. Обучение в сотрудничестве //ИЯШ. – 2000. – № 1. – С.4-11 § “Рецепти” для вчителів (з досвіду зарубіжної школи) // Іноземні мови. – 1996. – №2. – С.23-26. § Тазьмина Л.В. Планирование урока английского языка // ИЯШ. – 1996. – №5. – С.5-9. § Усатюк А.Л. Активізація навчальної діяльності учнів на уроках іноземної мови // Іноземні мови. – 1998. – №3. – С.8-9. § Харушко Н.М. З досвіду використання проектної методики у викладанні англійської мови // Іноземні мови. – 2002. – № 1. – С. 16-17. § Хоменко О.В. Дослідження інтересів старших школярів у контексті змісту навчання англійської мови на старшому ступені середньої школи // Іноземні мови. – 1998. – №3. – С.3-5. § Шалашова Т.М. Уроки за “круглым столом” //ИЯШ. – 1990. – №2. – С.61-64. § Baloto F. How to Motivate Learners of English // Forum. – 1996. – #1. – Vol.34. – P.31-32. § Gower R., Phillips D., Walters S. Teaching Practice Handbook. – Oxford: Oxford Univ. Press. – 1995. – 215р. § Green R. Getting Through to the Weak EFL Learner // ИЯШ. – 1999. – №5. – С. 11-14. § Hadfield Y. Classroom Dynamics. – Oxford: Oxford Univ. Press. – 1996. – 180 p. § Hughes Glyn S. A Handbook of Classroom English. – Oxford: Oxford Univ. Press. – 1995. – 224 p. § Malamah-Thomas A. Classroom Interaction. – Oxford Univ. Press. – 1996. – 154 p. § Ur P. A Course in Language Teaching. – Cambridge Univ. Press, 1996. – 376 p. § Wright T. Roles of Teachers and Learners. – Oxford: Oxford Univ. Press. – 1996. – 224 p. § Статті з журналу “Іноземні мови”. § Статті з журналу “Іноземні мови в навчальних закладах”. § Статті з журналу “Иностранные языки в школе”. Матеріали для самоконтролю А. Перевірте, чи ви можете: 1 назвати вимоги до уроку ІМ; 2 розкрити поняття “мовленнєва спрямованість уроку ІМ”; 3 назвати фактори, що стимулюють активну розумово-мовленнєву діяльність учнів на уроці ІМ; 4 охарактеризувати форми взаємодії вчителя та учнів на уроці; 5 обґрунтувати необхідність мовленнєвої зарядки на початку уроку; 6 розкрити функції заключної частини уроку; 7 описати два типи уроків ІМ; 8 назвати компоненти структури основної частини уроку; 9 визначити місце контролю домашнього завдання на уроці; 10 перелічити параметри, які відрізняють загальний та поглиблений аналіз уроку; 11 навести приклади заохочувальних реплік учителя на уроці. Б. Виконайте тест. Інструкція: Визначте правильну відповідь і запишіть її. Порівняйте свою відповідь з ключем.[34] 1. Ефективність уроку ІМ визначається такими основними факторами: а) мовленнєвою спрямованістю вправляння б) урахуванням індивідуально-психологічних особливостей учнів в) активною роботою всіх і кожного учня в окремий момент уроку г) наявністю книжки для вчителя до підручника англійської мови д) раціональним використанням ТЗН е) аналізом типових помилок учнів є) правильним формулюванням практичних цілей уроку ж) розвитком самостійності пізнавальної діяльності учнів з) створенням сприятливого психологічного клімату на уроці 2. Структура уроків першого/другого типів включає такі обов’язкові компоненти: а) подача нового мовного матеріалу б) тренування у використанні мовного матеріалу в аудіюванні, говорінні, читанні, письмі в) практика в аудіюванні, говорінні, читанні, письмі г) контроль навичок і вмінь учнів 3. Початок уроку обов’язково включає а) вітання б) перевірку домашнього завдання в) оргмомент г) мовленнєву зарядку д) подачу нового мовного матеріалу 4. Головна функція мовленнєвої зарядки а) організовувати увагу учнів б) ввести учнів у іншомовне середовище в) поставити завдання уроку 5. Домашнє завдання має такі основні характеристики а) спрямоване на формування навичок та вмінь б) підготовлене хором уроку в) подане іноземною мовою г) раціональне за обсягом д) перевірене на уроці е) виконане письмово є) посильне за змістом ж) записане на дошці 6. Заключна частина уроку включає а) контроль домашнього завдання б) підсумки роботи на уроці в) оцінювання навчальної діяльності учнів г) розучування віршів, приказок тощо д) пояснення та запис домашнього завдання 7. Розгорнутий план-конспект уроку має містити а) формулювання цілей уроку б) формулювання кінцевих цілей навчання ІМ в) перелік допоміжних засобів навчання г) вимоги до контролю навичок та вмінь д) план уроку е) повний хід уроку іноземною мовою є) формулювання правил і завдань ж) вправи з підручника з) зразки виконання вправ и) матеріал, що використовується додатково до матеріалу підручника і) тексти підручника 8. Глобальними об’єктами аналізу уроку є а) цілеспрямованість уроку б) структура і зміст уроку в) активність учнів на уроці г) форми взаємодії вчителя та учнів д) мовленнєва поведінка вчителя е) доцільність використання рідної мови є) результативність уроку 9. Аналізуючи мовлення вчителя на уроці, слід враховувати а) його темпоральні характеристики б) нормативність, виразність і зверненість до учнів в) адаптованість до рівня мовної підготовки учнів г) ступінь володіння виразами класного вжитку д) акустичні характеристики голосу вчителя е) відповідність індивідуально-психологічним особливостям учнів є) співвідношення мовлення вчителя та учнів на уроці 10. Визначте кількісні (К) та якісні (Я) параметри аналізу уроку ІМ а) співвідношення мовлення вчителя та учнів б) вмотивованість мовленнєвих дій учнів в) практична спрямованість вправляння г) загальний обсяг мовленнєвої діяльності учнів д) урахування вікових та індивідуально-психологічних особливостей учнів е) відсоток рідної мови на уроці є) співвідношення фронтальної, хорової та індивідуальної роботи ж) питома вага безперекладних і перекладних вправ з) адекватність способів і прийомів роботи цілям навчання и) психологічний клімат у класі і) співвідношення тренувальних і творчих вправ ї) урахування особливостей рідної мови у навчальному процесі В. Виконайте завдання. З поданого нижче списку “Classroom formulas” відберіть ті, що необхідні для ведення уроку в таких ситуаціях: § Beginning of lesson § Course book activity § Question and answer work § Writing § Blackboard activity § Class control § End of lesson Доповніть список іншими можливими класними формулами. Наприклад: Episode: Pair-practice Possible classroom formulas You two are a pair. You are A, you are В, etc. You are an extra B. (Where there’s an odd number of pupils.) Hands up all the A’s. Now all the B’s. Now, I want the A’s to ask the questions. The B’s answer them. One pair to demonstrate, please. Now all the pairs work together. The A’s ask the questions. Off you go! Stop now. That was very good. Now I want an A and а В to show us. OK. Another A and another B? Now, we’re going to do it again. This time, the B’s ask the questions. Classroom formulas Good morning, class. (afternoon) All right, put your things away. Stop talking. (Be) quiet (now). Keep the noise down. Listen, everybody. Who can tell me what we did last time? What was the assignment? (homework) Who can tell me the date? (write up the date) Who will clean the board? Shut your books, please, (close) Open your books. Turn to page 93. Open your books at page 93. Look at the picture on page 93. What can you see in this picture? Please look at Exercise Number 10. Who can read the first example? (sentence) Listen to an example. I say, “...” Then you say, “...” Is that clear? Do you understand? Now let’s try it. Who can repeat without looking at the book? (Put your) hands up! Don’t call out! Who can repeat the question? (the answer) Did you hear? Speak up, please. Louder! Is that right? Do you agree? Very good. Good. Yes. Right. Well done. Mmm, well, all right. Well, OK. Not exactly. Try again. Everyone! Class! (All) together! This row! Shall I write it up? (put it on the board) Can you see all right? Who will read it out? Can I erase(it) now? (rub out/rub it out) Copy this down, please. Do you all have it down? Have you all got it down? Dan, come up here please. Come to the front. Thank you. Now go back to your seat. (place) Will you give these out? (hand these out) Pass the papers back. (along the row) Take one and pass the rest on. Hold your papers this way up. Write this way on your papers, not that way. Get out your notebooks. (exercise-books/ writing things) First copy down the date. Here’s the heading. Are there any questions? You have ten minutes. Be quick! (You have) one minute more. All right, time’s up. Stop writing. Put down your pens. Hand in your papers. (books) Pass them forward. (along to the end) Hurry up! Look at the leading passage. (text/dialogue/story) Listen and read after me. Now read it silently. Don’t read aloud. Read it to yourselves. Who can ask a question? Ask a question with ‘when’. Ask when John.. Ask a question about.. What about...? Who can answer? Who can answer Dan? (Dan’s question) Who are you asking? Repeat the question. (answer) For next time I want you to... Copy down the assignment. It’s time now. We must stop now. Goodbye, class. Опрацювавши тему, запишіть запитання, які б ви хотіли з’ясувати з викладачем: 1. __________________________________________________________________ 2. __________________________________________________________________ 3. __________________________________________________________________ Як ви бачите, щоб кваліфіковано підготувати урок англійської мови, потрібно багато чого знати і вміти, адже No pains, no gains.
2.13. Тема: “Особливості викладання АМ у початковій, основній і старшій школі” Мета: Набути знань та усвідомити різницю у методиці викладання АМ на різних ступенях школи. Завдання: u Ознайомтеся з методичними основами навчання АМ учнів початкової, основної і старшої школи. u Вивчіть термінологію з проблеми. u Навчіться: § враховувати психофізіологічні особливості учнів; § адаптувати навчальні матеріали до рівня володіння учнями АМ; § добирати прийоми формування англомовної комунікативної компетенції учнів, адекватні етапу навчання; § організовувати проектну роботу з АМ; § реалізовувати проблемне навчання АМ. Зміст теми Варіанти навчання АМ у перехідний період: 1) у 2-12 класах, 2) у 5-12 класах. Особливості викладання АМ у школі першого (І) ступеня – початковій школі. Цілі, завдання, зміст і принципи навчання АМ у початковій школі. Психологічні особливості молодших школярів. Технологія формування комунікативної компетенції учнів 2-4 класів. Гра як стрижневий елемент уроку АМ в початковій школі. Особливості викладання АМ у школі другого (ІІ) ступеня – основній школі. Цілі, завдання, зміст і принципи навчання АМ в основній школі. Психологічні особливості підлітків. Технологія формування комунікативної компетенції учнів 5-9 класів. Способи та прийоми активізації розумово-мовленнєвої діяльності учнів. Особливості викладання АМ у школі третього (ІІІ) ступеня – старшій школі. Цілі, завдання, зміст і принципи навчання АМ у старшій школі. Психологічні особливості старшокласників. Технологія формування комунікативної компетенції учнів 10-12 класів. Способи і прийоми організації самостійної роботи учнів з метою оволодіння АМ. Особливості викладання АМ у профільній старшій школі. Базові терміни [35]
Питання для опрацювання 1. Організація навчального процесу з АМ у середній загальноосвітній школі. § Конспект лекції. § Про типові навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів на 2001/ 2002 – 2004/ 2005 навчальні роки// Інформаційний збірник Міністерства освіти і науки України. – 2001. – № 9. – С.22. Ознайомтесь з типовими навчальними планами загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання і заповніть таблицю:
Ознайомтесь детальніше з типовим навчальним планом ІІІ ступеня загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання і заповніть таблицю:
2. Психофізіологічні особливості учнів початкової, основної і старшої школи. § Конспект лекції. § Методика … 2002. – С.223-232. § Заброцький М. Основи вікової психології. – Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2002. – С.57-107. § Зимняя И.А. Педагогическая психология. – М.: Логос, 200. – С.166-182; 186-191. § Амонашвили Ш.А. Психологические особенности усвоения второго языка младшими школьниками// ИЯШ. – 1986. – № 2. – С.24-27. Ознайомтесь з рекомендованою літературою і заповніть таблицю:
3. Вимоги до рівня сформованості англомовної комунікативної компетенції учнів 4, 9 і 12 класів. § Конспект лекції. § Методика … 2002. – С.223-232. § Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. Англійська мова. 2-12 класи// English Language and Culture. – N29-30, August 2001. – 37p. § Европейский языковой портфель для старших классов общеобразовательных учреждений/ Сост. Н.Д.Гальскова, К.М.Ирисханова, Г.В.Стрелкова. – М.: МГЛУ; СПб: Златоуст, 2001. – С.17-56. Опрацюйте запропоновані публікації і заповніть таблицю:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Последнее изменение этой страницы: 2017-02-17; просмотров: 681; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы! infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.135.207.129 (0.49 с.) |