Заглавная страница Избранные статьи Случайная статья Познавательные статьи Новые добавления Обратная связь КАТЕГОРИИ: АрхеологияБиология Генетика География Информатика История Логика Маркетинг Математика Менеджмент Механика Педагогика Религия Социология Технологии Физика Философия Финансы Химия Экология ТОП 10 на сайте Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрацииТехника нижней прямой подачи мяча. Франко-прусская война (причины и последствия) Организация работы процедурного кабинета Смысловое и механическое запоминание, их место и роль в усвоении знаний Коммуникативные барьеры и пути их преодоления Обработка изделий медицинского назначения многократного применения Образцы текста публицистического стиля Четыре типа изменения баланса Задачи с ответами для Всероссийской олимпиады по праву Мы поможем в написании ваших работ! ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?
Влияние общества на человека
Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрации Практические работы по географии для 6 класса Организация работы процедурного кабинета Изменения в неживой природе осенью Уборка процедурного кабинета Сольфеджио. Все правила по сольфеджио Балочные системы. Определение реакций опор и моментов защемления |
Рівняння балансів забрудників і повітряного балансу вентильованого приміщення.Стр 1 из 3Следующая ⇒
Теплий період року: 1) Тепловий баланс вентильованого приміщення - по повних тепловиділеннях: 3,6* Qп+Ср*Gпр*tпр-Ср*Gвит*tвит=0 Ср - масова теплоємність повітря при сталому тиску ( = 1,005 кДж/(кг×К)); Gпр – кількість припікального повітря, кг/год; Gвит – кількість виті кального повітря, кг/год. ξt = (tв –tпр)/(tвит –tпр) ξt = 0,4 – при термовипиральному вентилюванні. tвит = (tв –tпр)/ ξt + tпр = (29,5-27,5)/0,4 + 27,5=32,5 °С Gпр=Gвит Gпр=Gвит=3,6* Qп/(Ср*(tвит- tпр))=3,6*52916/(1,005*(32,5-27,5))=37910 кг/год; - По явних тепловиділеннях: 3,6* Qя+Ср*Gпр*tпр-Ср*Gвит*tвит=0 Gпр=Gвит=3,6* Qя/(Ср*(tвит- tпр))=3,6*34855/(1,005*(32,5-27,5))=24971 кг/год. 2) Вологісний баланс вентильованого приміщення Мвл+Gпр*dпр-Gвит*dвит=0 Мвл – кількість вологи,що виділяється в приміщенні, г/год; dпр – вологовміст притікального повітря, г/кг; dвит – вологовміст витікального повітря, г/кг. Gпр=Gвит Gпр=Gвит= Мвл/(dвит- dпр)=36075/(15,5-10,8)=7676 кг/год. 3) Баланс вентильованого приміщення по СО2 МСО2+(Gпр*Спр)/ρпр-(Gвит*Свит)/ρвит=0 МСО2 – кількість СО2, що виділяється в приміщенні людьми мг/год; Спр – концентрація СО2 в притікальному повітрі (Сз=Спр=0,6 л/год); Свит – концентрація СО2 в витікальному повітрі (Св=Свит=1,25 л/год); ρпр – густина притікального повітря, кг/м3; ρвит – густина витікального повітря, кг/м3. Gпр=Gвит Gпр=Gвит= МСО2/(Свит/ ρвит- Спр/ ρпр), кг/год ρвит= 353/(273+ tвит)=353/(273+32,5)=1,155 кг/м3 ρпр= 353/(273+ tпр)=353/(273+27,5)=1,174 кг/м3 Gпр=Gвит=7200/(1,25/1,155-0,6/1,174)=12605 кг/год. За розрахунковий повітрообмін в теплий період року приймаємо максимальний з отриманих теплових балансів. Gр=GQп=37910 кг/год. Lp=Gр/ρ=37910/1,174=32291 м3/год. Кількість повітря на 1 особу: qV=Lp/n=32291/600=53,8≈54 м3/(год*люд).
Холодний період року:
За розрахунковий повітрообмін в холодний період року приймаємо розрахунковий повітрообмін для теплого періоду року. Отже: Gр=GQп=37910 кг/год. Lp=Gр/ρ=37910/1,174=32291 м3/год. Кількість повітря на 1 особу: qV=Lp/n=32291/600=53,8≈54 м3/(год*люд).
7. Розрахунковий повітрообмін загальної вентиляції приміщення із зображенням схеми процесів готування повітря і вентилювання приміщення в I-d діаграмі. Теплий період року: 1) За балансами тепла і вологи не вентильованого приміщення в ТПР визначаємо тепло-вологісне відношення (кутовий коефіцієнт променя процесу):
ε = 3,6* Qп/Мвл = 3,6*52916/36,075=5280 кДж/кг; 2) на I-d діаграмі за відомими і наносимо т. З, що відповідає параметрам А зовнішнього повітря у ТПР; 3) температуру притікального повітря (т. П) знаходимо за формулою: t пр = tзА + 0,001*Рвент + 0,5 = 26,5 + 0,001*500 + 0,5 = 27,5 °С, де Рвент – повний тиск вентилятора; Рвент = 500 Па; 4) від т. З проводимо промінь d = const до перетину з ізотермою t пр. і наносимо на діаграму т. П, яка характеризує параметри притікального повітря; 5) знаходимо температуру внутрішнього повітря: t в = tпр + 2 = 27,5 + 2 = 29,5 °С; 6) проводимо промінь ε; 7) з т. П проводимо промінь ε*, паралельний променю ε, до перетину з ізотермами t в у т. В, а також з t вит1 у т. В1; У т. П, В, В1 знаходимо відповідні параметри повітря і заносимо в таблицю.
Холодний період року: - Процес рециркуляції повітря 1) за балансами тепла і вологи не вентильованого приміщення в ХПР визначають тепловологісне відношення (кутовий коефіцієнт променя процесу) змішування притікального і внутрішнього повітря: ε = 3,6* Qп/Мвл = 3,6*66847/22,200=10840 кДж/кг; 2) на I-d діаграму наносимо т. З за відомими tзБ і ІзБ,що відповідає розрахунковим параметрам категорії Б у ХПР; 3) поводимо ізотерми t п, t в, t в1; 4) визначаємо асимілюючу спроможність зовнішнього повітря: ∆ dз = Мвл/ Gз=22200/21000=1 г/кг; 5) визначаємо вологовміст витікального повітря: dв1 = dз+∆ dз = 0,5+1=1,5 г/кг; 6) на перетині ліній постійного вологовмісту dв1 з ізотермою t в1 отримуємо т. В1. ∆t= t в- t п=2 °С, ξt = (tв –tпр)/(tвит –tпр) ξt = 0,4 – при термовипиральному вентилюванні. tвит = (tв –tпр)/ ξt + tпр = 2/0,4 + 16=21 °С; 7) з’єднуємо точки З і В1 прямою; 8) знаходимо т. С на відрізку ЗВ1 Gр= Gз+ Gрец; {ЗВ1= Gр; СВ1= Gз; СЗ= Gрец} → СВ1= Gз* ЗВ1/ Gр, Gз=21000 кг/год; Де ЗВ1 та СВ1 – довжини відрізків; 9) проводимо промінь dс з т. С; 10) проводимо промінь ε; 11) з т. В1 проводимо промінь ε*, паралельний променю ε, до перетину з dс – т. П, яка відповідає параметрам притікального повітря; 12) проводимо ізотерму tв=18 °С до перетину з ε* і отримуємо т. В.
У т. С, П, В, В1 знаходимо відповідні параметри повітря і заносимо в таблицю.
Визначаємо теплопродуктивність повітронагрівачів повітроготувальника: Qпідігр=0,278*Gр*Сп*(tп- tс)=0,278*37910*1,005*(16+3,7)=208656 Вт.
- Прямотічний процес 1) наносимо т. З, яка знаходиться на перетині tзА і ІзБ,що відповідає розрахунковим параметрам категорії Б у ХПР; 2) з т. З проводимо промінь dз до перетину з ізотермою tп, отримуємо т. П Gр= Gз; 3) з т. П проводимо промінь ε*, паралельний до ε. Qпідігр=0,278*Gр*Сп*(tп- tз)=0,278*37910*1,005*(16+23)=413075 Вт.
ХПР: На I – d діаграмі наносимо точку З (tЗБ = -2 °С; Iза = -22 кДж/кг). Проводжу ізотерму tв =18 оС до перетину φв =50% і отримую точку В, з точки В проводимо промінь паралельний до εт до перетину з ізотермою tпр =17 оС і знаходимо точку П, яка відповідає розрахунковим параметрам припливного повітря. З точки П вертикально вниз до dп = const до перетину з φ = 90% знаходимо точку К, яка відповідає параметрам повітря, яке я зволожую і охолоджую від значення точки Т, яку отримуємо на перетині Ік = const і dз = const. Решту параметрів внутрішнього знаходимо з І-d діаграми. В холодний період року за розрахунковий повітрообмін приймаємо такий, який є розрахунковим для теплого періоду року (при умові, що tз≥0°С). для холодного періоду року tз<0°С, об’ємну витрату повітряного потоку на одну особу слід приймати в 2 рази меншою за об’ємною витратою ТПР 15,71 м3/год. Таке значення подачі чистого повітря на одну особу погіршить параметри повітря приблизно на 10%, але це є цілком допустимо.
Розрахунок повітрообмінів загальної притікально-витікальної вентиляції приміщень за кратностями і нормами. Визначення сумарних за притоком і витоком повітря балансів повітрообмінів приміщень, що поєднані шлюзовим приміщенням (спільним коридором, вестибюлем тощо). Загальний повітрообмін приміщень проводимо за формулою: L=K’*Vприм, м3/год. Дані розрахунку заносимо в таблицю, окремо по різних відмітках з балансом повітрообміну по шлюзових приміщеннях.
Дебаланс подаємо в шлюзові приміщення.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Последнее изменение этой страницы: 2017-02-17; просмотров: 227; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы! infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.134.81.206 (0.019 с.) |