Перевірки знань, умінь і навичок. 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Перевірки знань, умінь і навичок.



Теоретичні відомості

Розробляючи урок, учитель повинен чітко усвідомити його місце в системі уроків та мету, визначити найбільш оптимальний тип уроку, продумати методи і засоби, якими він планує досягти поставленої мети.

Важливо правильно відібрати обсяг навчального матеріалу, визначити його складність для засвоєння учнями даного класу, врахувати його зв’язок з раніше вивченим та міжпредметні зв’язки. Особливу увагу треба звернути на нові терміни та визначення. Весь матеріал доцільно розбити на закінчені у змістовому відношення частини, встановити зв’язок між ними та визначити для кожної частини конкретну мету і продумати оптимальні засоби її досягнення.

Відібравши матеріал визначають найбільш оптимальні методи та прийоми повідомлення і формування нових знань, закріплення вивченого матеріалу. Підбирають найбільш доцільні засоби навчання (натуральні об’єкти, плакати, моделі, креслення, кіно, підручники, картки, завдання та ін.)

Досягнення поставленої мети неможливе без детально продуманого поєднання методів навчання, контролю та стимулювання навчально-пізнавальної діяльності школярів. Необхідно знайти оптимальне поєднання діяльності вчителів та учнів, створити можливість для учнів частину знань на уроці отримувати самостійно під керівництвом учителя, що є необхідною умовою досягнення поставленої мети навчання, виховання і розвитку.

При розробці плану-конспекту уроку з креслення дуже важливо спланувати кількість, визначити послідовність та особливості методики застосування графічних завдань. Учитель повинен сам попередньо розв’язати всі завдання та виконати креслення. Це допоможе йому визначити обсяг часу, необхідного для розв’язання завдань. Крім того, це дозволить встановити труднощі, які можуть виникнути у школярів у процесі роботи над завданням та своєчасно намітити засоби їх подолання.

Розробляючи урок, важливо продумати методи активізації навчально-пізнавальної діяльності та підтримки зацікавленості учнів на кожному з його етапів. При цьому доцільно дотримуватись рекомендацій:

- розвитку пізнавальної активності сприяє така організація навчання, при якій учень включається в процес самостійного пошуку і відкриття нових знань, вирішує завдання проблемного характеру;

- працювати цікаво, коли робота різноманітна, одноманітність викликає нудьгу і швидко стомлює учнів;

- для зацікавленості необхідне розуміння учнями потрібності, важливості, доцільності вивчення даного предмету в цілому і кожного його розділу;

- чим більше новий матеріал пов’язаний з раніше вивченим, тим він цікавіший для учнів;

- чим частіше перевіряється робота, тим цікавіше учням працювати.

До уроку пред’являються дидактичні, виховні, психологічні і гігієнічні вимоги, які треба враховувати, складаючи план-конспект уроку.

 

План-конспект уроку складається на основі календарно-тематичного плану. Форма плану-конспекту довільна, однак в ньому є такі обов’язкові елементи: тема уроку, мета (навчання, виховання і розвитку), тип уроку, методичне забезпечення, структура уроку з орієнтовним розподілом часу по етапах, хід уроку з зазначенням методів та прийомів, що застосовуються.

Чим повніше, детальніше розроблено і продумано з методичної точки урок, тим ефективнішими будуть результати навчання.

Основні типи уроків з креслення

Вивчення нового матеріалу:

а) передачі учителем і набуття учнями нових знань, умінь, і навичок;

б) самостійного набуття учнями знань, умінь і навичок під керівництвом учителя.

Формування умінь і навичок, закріплення і застосування знань:

а) урок виконання практичної роботи (читання креслень, моделювання, конструювання);

б) урок розв'язання графічних вправ та завдань;

в) урок виконання графічної роботи.

Комбінований.

План-конспект уроку з креслення

Клас-8 ТЕМА: Проеціювання на три площини проекцій

МЕТА:

Навчальна ‒ набути знань щодо особливостей виконання профільної проекції, навчити виконувати і читати креслення предмета у трьох проекціях.

Виховна ‒ виховувати самостійність, наполегливість, відповідальне відношення до роботи.

Розвиваюча ‒ розвивати уміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати, планувати свою роботу; просторове мислення, увагу, пам'ять.

МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ: модель тригранного кута, креслярські інструменти, плакати “Креслення предмета в трьох проекціях", модель для проеціювання, картки-завдання, підручник: Сидоренко В.К. Креслення: Підруч. для учнів загальноосвітніх навч.-вихов. закл. / В.К. Сидоренко ‒. К.: Арка, 2002.

Тип уроку: комбінований. Час: 45 хвилин.

ПЛАН

1. Організаційні частині 2 хв.

2. Перевірка раніше вивченою матеріалу 5 хв.

3. Повідомлення теми, мети, щипань уроку, мотивація навчальної діяльності 2 хв.

4. Викладення нового матеріалу 10 хв.

5. Закріплення вивченою матеріалу 5 хв.

6. Розв’язування графічних завдань по вивченому матеріалу 15 хв.

7. Завдання для виконання дома. 3 хв.

8. Закінчення уроку 2 хв.

ХІД УРОКУ

І. Організаційна частина.

Привітання з класом. Концентрація уваги учнів та перевірка їх наявності. Організація і перевірка готовності учнів до роботи, створення позитивної емоційної атмосфери.

VII. Завдання для виконання дома.

Вивчити теоретичний матеріал на ст. 44-52 підручника. Виконати завдання № 4 і № 5 (ст. 48) у підручнику.

Відкрийте ст. 48, уважно прочитайте умову завдання. Які запитання? Що не зрозуміло? Для виконання завдання № 5 треба працювати у тій же послідовності, що і в класі при виконанні завдання № 3 та самостійної роботи на картках.

VIII. 3акінчення уроку.

Підведення підсумків уроку, аналіз позитивних і негативних моментів у роботі учнів, пояснення шляхів усунення недоліків. Повідомлення оцінок за урок, їх аргументація. Приведення в порядок робочих місць.

Теоретичні відомості

Розробляючи урок, учитель повинен чітко усвідомити його місце в системі уроків та мету, визначити найбільш оптимальний тип уроку, продумати методи і засоби, якими він планує досягти поставленої мети.

Важливо правильно відібрати обсяг навчального матеріалу, визначити його складність для засвоєння учнями даного класу, врахувати його зв’язок з раніше вивченим та міжпредметні зв’язки. Особливу увагу треба звернути на нові терміни та визначення. Весь матеріал доцільно розбити на закінчені у змістовому відношення частини, встановити зв’язок між ними та визначити для кожної частини конкретну мету і продумати оптимальні засоби її досягнення.

Відібравши матеріал визначають найбільш оптимальні методи та прийоми повідомлення і формування нових знань, закріплення вивченого матеріалу. Підбирають найбільш доцільні засоби навчання (натуральні об’єкти, плакати, моделі, креслення, кіно, підручники, картки, завдання та ін.)

Досягнення поставленої мети неможливе без детально продуманого поєднання методів навчання, контролю та стимулювання навчально-пізнавальної діяльності школярів. Необхідно знайти оптимальне поєднання діяльності вчителів та учнів, створити можливість для учнів частину знань на уроці отримувати самостійно під керівництвом учителя, що є необхідною умовою досягнення поставленої мети навчання, виховання і розвитку.

При розробці плану-конспекту уроку з креслення дуже важливо спланувати кількість, визначити послідовність та особливості методики застосування графічних завдань. Учитель повинен сам попередньо розв’язати всі завдання та виконати креслення. Це допоможе йому визначити обсяг часу, необхідного для розв’язання завдань. Крім того, це дозволить встановити труднощі, які можуть виникнути у школярів у процесі роботи над завданням та своєчасно намітити засоби їх подолання.

Розробляючи урок, важливо продумати методи активізації навчально-пізнавальної діяльності та підтримки зацікавленості учнів на кожному з його етапів. При цьому доцільно дотримуватись рекомендацій:

- розвитку пізнавальної активності сприяє така організація навчання, при якій учень включається в процес самостійного пошуку і відкриття нових знань, вирішує завдання проблемного характеру;

- працювати цікаво, коли робота різноманітна, одноманітність викликає нудьгу і швидко стомлює учнів;

- для зацікавленості необхідне розуміння учнями потрібності, важливості, доцільності вивчення даного предмету в цілому і кожного його розділу;

- чим більше новий матеріал пов’язаний з раніше вивченим, тим він цікавіший для учнів;

- чим частіше перевіряється робота, тим цікавіше учням працювати.

До уроку пред’являються дидактичні, виховні, психологічні і гігієнічні вимоги, які треба враховувати, складаючи план-конспект уроку.

 

План-конспект уроку складається на основі календарно-тематичного плану. Форма плану-конспекту довільна, однак в ньому є такі обов’язкові елементи: тема уроку, мета (навчання, виховання і розвитку), тип уроку, методичне забезпечення, структура уроку з орієнтовним розподілом часу по етапах, хід уроку з зазначенням методів та прийомів, що застосовуються.

Чим повніше, детальніше розроблено і продумано з методичної точки урок, тим ефективнішими будуть результати навчання.

Основні типи уроків з креслення

Вивчення нового матеріалу:

а) передачі учителем і набуття учнями нових знань, умінь, і навичок;

б) самостійного набуття учнями знань, умінь і навичок під керівництвом учителя.

Формування умінь і навичок, закріплення і застосування знань:

а) урок виконання практичної роботи (читання креслень, моделювання, конструювання);

б) урок розв'язання графічних вправ та завдань;

в) урок виконання графічної роботи.

Перевірки знань, умінь і навичок.

Комбінований.



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2017-02-07; просмотров: 47; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.116.67.212 (0.018 с.)