Тема. Визначення часу за годинником. Дії з іменованими числами 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Тема. Визначення часу за годинником. Дії з іменованими числами



 

Мета: закріпити вміння учнів визначати час за годинником; удосконалювати вміння розв'язувати задачі на зменшення числа у декілька разів, виконувати дії над іменованими числами; розвивати обчислювальні навички, пізнавальну активність, логічне мислення; виховувати уважність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 113, завдання 746; 747)

Завдання 746

— Яка ширина кожного з двох тротуарів?

Завдання 747

— Яке третє число?

 

2. Розв'язування задач на час

1) Літак вилетів о 7 год 20 хв, а прилетів через 10 год 20 хв. О котрій годині прилетів літак?

2) Потяг вирушив вранці о 9 год 18 хв, а прибув на станцію призначення о 21 год 56 хв. Скільки часу він був у дорозі?

3) П’єса закінчилася о 10 год 50 хв вечора. Коли вона почалася, якщо тривала 3 год 30 хв?

4) Магазин закрився на перерву о 14. 00. О 15. 00 він відкрився для роботи. Скільки часу тривала перерва?

5) Урок триває 45 хв, а перерва — 15 хв. Скільки часу тривають урок і перерва разом? На скільки урок довший за перерву?

6) Перерва розпочалася о 10 год і тривала 20 хв. Коли розпочався наступний урок?

7) Урок розпочався о 8 год 20 хв. Дзвоник пролунав о 9 год 5 хв. Скільки часу тривав урок?

 

3. Хвилинка каліграфії

• Скільки годин триває доба?

• Скільки хвилин триває година?

• Скільки місяців триває рік?

• Скільки місяців триває кожна пора року?

• Скільки обертів за добу робить годинна стрілка?

• Скільки обертів за годину робить хвилинна стрілка?

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ і МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми повторимо, як визначати час за годинником.

 

IV. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

Робота за підручником (с. 114)

Завдання 748

Учні «ланцюжком» записують вирази на дошці та обчислюють їх значення.

1) Суму чисел 8 і 16 поділити на 4.

2) Число 6 помножити на різницю чисел 20 і 12.

3) Різницю чисел 40 і 12 зменшити в 4 рази.

4) 60 зменшити на добуток чисел 6 і 9.

Завдання 749. Усне виконання завдання

— Коли учень розпочав виконувати домашнє завдання з математики?

— О котрій годині учень закінчив виконувати завдання?

Завдання 750

Усне виконання завдання. Котру годину показує кожний годинник?

Завдання 751

Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв’язують.

По 6 м 3 с.,? м

Завдання 752

Учні складають план розв’язання задачі:

1) Скільки кілограмів груш купив батько?

2) Скільки всього кілограмів фруктів купив батько?

Сильніші учні, скориставшись планом, самостійно записують її розв’язання у зошити.

Решта учнів разом з учителем розглядають план розв’язання і визначають дії.

Завдання 753*. Колективне розв'язування завдання

Учні ставлять дужки таким чином, щоб рівності були правильними.

 

2. Фізкультхвилинка

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Робота над задачею

В ательє зшили 8 суконь, витрачаючи на кожну сукню по 3 м тканини. Після цього залишилося 28 м тканини. Скільки метрів тканини було в ательє? — Складіть задачу з такими питаннями:

• Скільки метрів тканини залишилося в ательє?

• Скільки всього зшили суконь?

• Скільки метрів тканини витратили на одну сукню?

 

2. Коментоване розв'язування завдання

1 год - 15 хв

1 дм - 4 см

31 дм + 9 дм

6 м - 1 дм 5 м

1 дм - 6 дм

45 хв + 15 хв

 

3. Самостійне виконання завдання

Один учень працює біля дошки.

3 доби - 28 год

83 хв - 1 год

56 с + 4 с

15 год + 9 год

27 хв + 33 хв

92 с - 1 хв

 

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 114, завдання 754; 755.


Урок 97.

Тема. ТАБЛИЦЯ ДІЛЕННЯ НА 6. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ І ПРИКЛАДІВ, ЯКІ ВКЛЮЧАЮТЬ ДІЛЕННЯ НА 6. ТВОРЧА РОБОТА НАД ЗАДАЧЕЮ

 

Мета: ознайомити учнів із таблицею ділення на 6; формувати вміння розв'язувати задачі і приклади, які включають ділення на 6; удосконалювати навички творчої роботи над задачею; розвивати обчислювальні навички, пізнавальну активність, логічне мислення, математичне мовлення; виховувати уважність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 114, завдання 754; 755)

Завдання 754

— Яка завдовжки стрічка залишилася?

Завдання 755

— Прочитайте вирази та їх значення.

 

2. Усна лічба

Гра «Мовчанка»

 

 

3. Усне розв'язування задач

1) Пляшки з газованою водою поставили в ящик таким чином, що вийшли 4 ряди по 6 пляшок. Скільки пляшок з водою поставили в ящик? Скільки пляшок у двох таких ящиках? Скільки їх у трьох ящиках?

2) Хор складається з чотирьох груп співаків: сопрано, альтів, тенорів і басів. У кожній групі 6 співаків. Скільки співаків у хорі?

3) З чотирьох кущів зняли по 5 помідорів, а з трьох кущів — по 6. Скільки помідорів зняли з усіх кущів?

4) На картині намальовано 4 корови, а овець — у 3 рази більше. Скільки всього тварин намальовано на картині?

 

4. Гра «добери число»

 

5. Хвилинка каліграфії

— Випишіть з ряду чисел тільки ті, що є відповідями таблиці множення на 6.

8; 12; 14; 18; 21; 24; 26; 30; 34; 36; 42; 48; 54; 56.

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми складемо таблицю ділення на 6.

 

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 115-116)

Завдання 756. Коментоване виконання завдання

Учні з рівності 6 ∙ 7 = 42 складають вираз на ділення на 6.

Завдання 757. Колективне опрацювання матеріалу Учні пояснюють, як склали таблицю.

— Що отримаємо, якщо добуток поділимо на перший множник? (Другий множник)

Завдання 758

Письмове виконання завдання з опорою на таблицю множення числа 6.

Завдання 759

Учні пояснюють, з якого добутку складено рівність.

Завдання 760. Колективне розв'язання задач Аналіз умови задачі, запис скороченої умови.

Учні знаходять серед поданих виразів ті, якими розв’язується кожна із задач. Після цього складають свою задачу за першим виразом.

Завдання 761. Самостійне виконання завдання

Учні знаходять вирази, значення яких обчислено неправильно. Один учень працює біля дошки.

Учні пояснюють, чому виникли помилки. (Неправильний порядок дій.)

Завдання 762. Усне виконання завдання

Учні пояснюють, про яку величину дізнаємося, коли обчислимо значення кожного виразу.

 

2. Фізкультхвилинка

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Розв'язування прикладів з коментуванням

 

2. Робота над задачею

Теслярі розпиляли колоду завдовжки 12 м на 6 однакових частин.

— Яка довжина кожної частини? (12: 6 = 2)

— Скільки розпилювань зроблено? (5)

 

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв'язування логічних задач

1) Якщо пізньої осені о 10 год вечора йде дощ, то чи можлива через 48 год сонячна погода? (Ні, буде ніч.)

2) Минула третя частина доби. Скільки годин залишилося до кінця доби? (16 год)

3) Микола вийшов з дому о 15 год. Він грав у футбол 1 год 40 хв і 70 хв катався на велосипеді. О котрій годині Микола повернувся додому? (О 17 год 50 хв)

4) На ввесь шлях від селища до міста шофер витратив 3 год. У місто він приїхав о 2 год дня. У котрій годині шофер виїхав з селища? (Об 11 годині дня.)

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 116, завдання 763; 764.


Урок 98.



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-09-20; просмотров: 440; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.118.120.109 (0.016 с.)