Робота за підручником (с. 74-75) 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Робота за підручником (с. 74-75)



Завдання 461. Колективне опрацювання матеріалу

Було 6 груш. Їх розклали на 3 тарілки порівну. Скільки груш на кожній тарілці?

— Для розв’язання задачі потрібно з’ясувати, скільки разів по 2 вміщується у 8. Така задача розв’язується дією ділення. (:) — знак ділення.

Розв’язання 6: 3 = 2 (гр.)

Відповідь: 2 груші.

— Записи (рівності) на ділення читають так: «Шість поділити на три дорівнює двом».

Завдання 462

Учні ланцюжком читають рівності.

Завдання 463

Учні з місця складають й записують за малюнком вираз на ділення.

Для розв’язання задачі потрібно з’ясувати, скільки буде, якщо 12 розділити на 4 рівні частини.

Розв’язання 12: 4 = 3

Завдання 464

Учні вимірюють довжину смужки та її частин, а потім складають задачу на ділення.

Креслять відрізок завдовжки 10 см і ділять його на 2 рівні частини.

Один учень біля дошки пояснює.

Завдання 465

Учні складають і розв’язують задачу за таблицею.

Привезли — по 2 л 6 б.,? л

Витратили — 9 л

Залишилося —?

Фізкультхвилинка

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ (див. додаток до уроку)

1. Практичні завдання

— Намалюйте 12 квадратиків і розділіть їх на 2 рівних частини (на 4; на 6). Запишіть приклади на ділення.

— Смужку паперу завдовжки 12 см розділили на частини, по 2 см кожна. Скільки вийшло частин?

Складання прикладів на ділення

• У пакети розклали 12 яблук, по 4 яблука в кожен пакет. Скільки пакетів знадобилося?

— Скільки було яблук? (12)

— На скільки рівних пакетів поділили? (На 4.)

• По тарілочках розклали 8 цукерок, по 2 цукерки на кожну. На скільки тарілочок вистачило цих цукерок?

— Скільки було цукерок? (8)

— По скільки цукерок поділили? (По 2.)

• У пучки зв’язали 14 морквин, по 7 морквин в кожного. Скільки пучків вийшло?

— Скільки було морквин? (14)

— По скільки морквин поділили? (По 7.)

Офтальмологічна пауза

Розв'язування логічних задач

• По двору ходили гуси. В усіх гусей Петрик нарахував 6 лап. Скільки було гусей?(3 гусей.)

• На огорожі сиділо 6 горобців. До них прилетіло ще 6 горобців. Кіт підкрався і схопив одного горобця. Скільки горобців залишилися на огорожі? (Жодного)

• Кухар розрубав палку ковбаси в 4 місцях. Скільки шматків вийшло? (5 шматків.)

• Цеглина важить 2 кг і ще пів цеглини. Скільки важать 2 цеглини? (6 кг) Підказка. Скільки в цеглині половинок? Скільки важить кожна половинка?

 

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Що нового дізналися на уроці?

— Чого навчилися?

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 75, завдання 466; 467.

 




 

Урок 59.

Тема. ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК МІЖ МНОЖЕННЯМ І ДІЛЕННЯМ. СКЛАДАННЯ ПРИКЛАДІВ НА ДІЛЕННЯ З ПРИКЛАДІВ НА МНОЖЕННЯ. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

 

Мета: навчати учнів використовувати зв'язок дій множення і ділення для розв'язування прикладів; формувати вміння складати приклади на ділення з прикладів на множення; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, вміння узагальнювати, аналізувати, групувати; виховувати акуратність, допитливість.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Перевірка домашнього завдання (с. 75, завдання 466; 467)

Завдання 466

— Яка довжина смужки та її частин? Прочитайте умову, питання та розв’язання задачі.

Завдання 467

— Прочитайте вирази з однаковими відповідями; у відповідях яких є цифра 5; у відповіді десятків на 1 менше, ніж одиниць; відповідь складається з 4 дес. 8 од.

Гра «Чий маршрут довший?»

Складання і розв'язування задач на множення і ділення

2) Посадили 12 тюльпанів в 2 ряди порівну. Скільки тюльпанів посадили в кожному ряду?

Перевірте за малюнком.

3) Гра «Невідоме число».

— Отже, що означає в усіх цих схемах верхній квадратик? (Скільки всього, загальна кількість)

— Якою дією ми знаходимо в цих задачах загальну кількість? (Множенням)

— Чому ви вибрали множення, а не додавання, адже раніше ми користувалися тільки додаванням, якщо потрібно було дізнатися, скільки всього? (Складаємо однакові числа — замінюємо множенням.)

Хвилинка каліграфії з логічним завданням

— Знайдіть «зайве» число.

10; 18; 4; 14; 24; 16; 8; 6; 12.

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про взаємозв’язок між множенням і діленням.

 

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-09-20; просмотров: 355; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.140.198.43 (0.007 с.)