Заглавная страница Избранные статьи Случайная статья Познавательные статьи Новые добавления Обратная связь КАТЕГОРИИ: АрхеологияБиология Генетика География Информатика История Логика Маркетинг Математика Менеджмент Механика Педагогика Религия Социология Технологии Физика Философия Финансы Химия Экология ТОП 10 на сайте Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрацииТехника нижней прямой подачи мяча. Франко-прусская война (причины и последствия) Организация работы процедурного кабинета Смысловое и механическое запоминание, их место и роль в усвоении знаний Коммуникативные барьеры и пути их преодоления Обработка изделий медицинского назначения многократного применения Образцы текста публицистического стиля Четыре типа изменения баланса Задачи с ответами для Всероссийской олимпиады по праву Мы поможем в написании ваших работ! ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?
Влияние общества на человека
Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрации Практические работы по географии для 6 класса Организация работы процедурного кабинета Изменения в неживой природе осенью Уборка процедурного кабинета Сольфеджио. Все правила по сольфеджио Балочные системы. Определение реакций опор и моментов защемления |
Визначаємо середній тарифний розряд
де Тс/к – середній тарифний коефіцієнт; Тм/к і Тб/к – тарифний коефіцієнт відповідно меншого та більшого розрядів; ТРс=(1,33-1,19)/(1,34-1,33)=3,93 Чисельність населення регіону 18млн.ос, з яких згідно МОП складають зайняті 3,5млн.ос – безробітні (з них 3 млн.ос зареєстровані в державній службі зайнятості) … Розв’язання: Реан=Чеан/ Чн 15-70*100=((8+3,5)/(8+3,5+1,5))*100%=88,5% Рз=чз/чн 15-70*100=(8/(8+3,5+1,5))*100%=61,5% Рб=чб/чеан*100(3,5/(8+3,5))*100%=30,4% Рб=чб/чеан*100(3/(8+3,5))*100%=26,1% Пропозицію праці задано формулою Sl=220*Pl, а попит на працю заданий ф-цією Dl=1400-60*Pl, де Pl – денна ставка з/п у.о/день, Sl – к-ть працівників. Визначити рівноважну чис. зайнятих і рівноважну ставку з/п. Розв’язання: Sl=Dl 220*Pl=1400-60*Pl Pl=5. y/o/день Sl=220*5=1100 oc
Нормальні умови праці, неперервний виробничий процес, не прямий порядок чергування змін, перезмінка через 4 дні. Дано: Фн=40 год №зн=3 зм №=4 дні І, ІІІ, ІІ, І… Визначити nр-? Розв’язання: nр=(Фн.м)/Фн=(7*Тзм*№зм)/Фн=(7*8*3)/40=4,2ос ≈ 4 ос. 21/4,2=5 21 – n.роб (к-ть робітників) 5 – n.р.м (робочі місця) №роб=4 ос №р.м=1 м То=№*n.р=4*4=16 днів Тр=4*3=12 днів ТВ=16-12=4 дні І – 0-8 ІІІ – 16-24 ІІ – 8-16
Нормальні умови, неперервний виробничий процес, прямий порядок змін, три зміни. Дано: НУ №зм=3 зм І – ІІ – ІІІ: І – 0-8 ІІ – 8-16 ІІІ – 16-24 Розв’язання: Розраховуємо між змінні перерви при переході із зміни в зміну
Графік змінності (в таблиці завжди прямий порядок змін)
кількість рядків для вихідних (№роб*ТВ)/То
Скільки днів відпрацьовує робітник за місяць? 16-12 30-х х=22,5 дня 22,5*8=180 год Місячний нормативний фонд робочого часу для нормальних умов Фн.м=(360-(52*2+10))/12=20,92 дня=20,92*8=166,36 год Для важких умов Фн.м=(365-(52*1+10))/12=25,25 дня=25,25*6=151,5 год Для шкідливих умов Фн.м=(365-(52*1+10))/12=25,25 днів=25,25*4=101 год. Висновок: Кожен робітник за місяць перепрацьовує в середньому 1,58 дня або 12,74 год. Річний фонд робочого часу відпрацьованого робітником понад норму склад.12?????? 151,68 год. З метою стимулювання мотивації працівників до подальшої продуктивної праці в якості компенсації за час, відпрацьований понад норму можуть бути рекомендовані наступні заходи:
- збільшити розмір тарифної ставки (розцінки) за працю понад норму- збільшити тривалість чергової відпустки - надання одноразових компенсацій - нарахування премій в залежності величини переробки Якщо недопрацьовує: - додаткові витрати на створення робочих місць - витрати на електроенергію, обладнання…… Якщо виробництво перервне: Умови праці важкі, 3 зміни, перервне виробництво 6-12 0-8……..7-13 12-18……………..13-19 18-24……………..19-1
Нормування праці Як зміниться норма виробітку, якщо норма часу знизиться з 15 до 10 хв.? х=((15-10)/15)*100%=33,3% у=((100*33,3)/(100-33,3))=49,925% На виробничому підприємстві протягом зміни було виготовлено продукції на 150 н/год.. Відпрацьовано 20 робочих днів в важких умовах праці. При цьому 10 год. надуочної, 21 год. простої з різних причин. 15 год. було витрачено на виправлення браку не з вини працівника. Визначіть рівень виконання норм 1) за змінним часом 2)за фактично відпрацьованим часом Розв’язання: 1) за змінним часом: Рзм=((150+15)/(20*6))*100=137,5% (кількість відпрацьованих змін) 2) За фактично відпрацьованим часом Рф=((150+15)/(20*6-21+10))*100=150% Визначіть рівень виконання норм часу робітником, якщо за міс. ним було виготовлено 100 шт. дет. А (норма часу на виготовлення 1-ї деталі=1,5 н/год.), 75шт. дет. Б (Нч=2 н/год), 30шт. детС (Нч =2,5 н/год/дет). Робітником було відпрац. 23 робочі дні у шкідливих умовах праці. Розв’язання: ((100*1,5+75*2+30*2,5)/(23*4))*100=407,6% Визначте норму штучно-калькуляційного часу, якщо То=15 хв., Тд=30%То, Тобслуг. роб. місця =3% від оперативного часу, час на відпочинок і особисті потреби = 5% від оперативного часу, підготовчо заключний час за зміну 20 хв. Умови праці важкі. Розв’язання: Тшт-к=Тшт+Тпз/n То=15хв.; Тд=15*0,3=4,5 хв; Топ=То+Тд=15+4,5=19,5 хв. Тшт= Топ*(1*К/100)=19,5*1*(8/100)=21,06 хв. К= Тобслуг. роб. місця +Т на відпочинок і особисті потреби=3+5=8% n=Нв; Нв=(Тзм-Тпз)/Тшт=(360-20)/21,06=16,1443; Тшт-к= 21,06+20/16=22,31 Визначити норму часу на виготовлення партії деталей, якщо Топ=15 хв, при цьому То на 50% більший від Тдоп, Твоп=0,75 хв, Ттех=3% від Топ, Тпз на 1-цю продукції=12% від То. Кількість деталей у партії 125 шт.
Розв’язання: Топ=15 хв Нехай х-Тд, тоді То=1,5х; х+1,5х=15хв; х=6хв=Тд То=1,5*6=9 хв.(То*Тд); Тшт=15+0,75+0,03*15; Тшт-к=15+0,75+0,03*15+0,12*9=17,28 хв; Тпарт=17,28*128=2211,84дет.хв
Трудомісткість виробничої програми становить 180 тис. нормо-год, середня годинна ставка - 86 коп., премії за виконання виробничих завдань -30%, доплати за роботу в нічний час -0,2 тарифної ставки 3-ого розряду за одну го-дину у нічний час, доплати бригадирам за керівництво бри- гадою -0,21 % до нормованої заробітної плати з премією, Доплати за скорочений робочий день і за перерви в роботі, передбачені законодавством -0,1% до нормованої заробітної плати з премією, середня тривалість чергових і додаткових відпусток становить 26,5 днів. Розрахувати річний фонд оплати праці основних робітників та їх середню заробітну плату. Вважатимемо,що підприємство працює 250 днів у 2 зміни (2 години роботи у нічний час), тарифна годинна ставка ІІІ розряду дорівнює 1,03 грн. 1Знайдемо нормовану заробітну плату основних робітників за формулою: ЗПн=Тв.пр.*ГТСсер, де Тв.пр - трудомісткість виробничої програми(тис. нормо-год),
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Последнее изменение этой страницы: 2016-09-05; просмотров: 204; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы! infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.118.12.222 (0.012 с.) |