Заглавная страница Избранные статьи Случайная статья Познавательные статьи Новые добавления Обратная связь КАТЕГОРИИ: АрхеологияБиология Генетика География Информатика История Логика Маркетинг Математика Менеджмент Механика Педагогика Религия Социология Технологии Физика Философия Финансы Химия Экология ТОП 10 на сайте Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрацииТехника нижней прямой подачи мяча. Франко-прусская война (причины и последствия) Организация работы процедурного кабинета Смысловое и механическое запоминание, их место и роль в усвоении знаний Коммуникативные барьеры и пути их преодоления Обработка изделий медицинского назначения многократного применения Образцы текста публицистического стиля Четыре типа изменения баланса Задачи с ответами для Всероссийской олимпиады по праву Мы поможем в написании ваших работ! ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?
Влияние общества на человека
Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрации Практические работы по географии для 6 класса Организация работы процедурного кабинета Изменения в неживой природе осенью Уборка процедурного кабинета Сольфеджио. Все правила по сольфеджио Балочные системы. Определение реакций опор и моментов защемления |
Ст.203 – Порядок подачи.декларации и срок расчетов з бюджетом.Стр 1 из 4Следующая ⇒
КОНСУЛЬТАЦІЯ ДО ДЕКу Задача №1 Є два засновника які створили товариство з обмеженою відповідальністю та внески в статутний фонд засновників склали: І = 60000 грн з ПДВ у вигляді товарів; ІІ = 80000 грн у вигляді матеріалів. На момент внеску першого засновника ТОВ не зареєстроване платником ПДВ, другого - зареєстровано. Товари внесенні першим засновником реалізовані за 96000 грн визначити: 1) Суму доходу, який буде враховуватися при визначенні оподаткування податком на прибуток; 2) Суму витрат при оподаткуванні податком на прибуток. Розв’язання: 1) Доходи визнаються по даті реалізації товарів ∑ПДВ (податкове зобов’язання) = 96*20% / 120% = 16 тис. грн.. Сума доходу = 96-16 = 80 тис. грн. 2) Оскільки ТОВ на момент отримання товарів незареєстроване платником ПДВ, воно не має права на формування податкового кредиту. Тож, сума витрат по реалізації товарів формується в сумі повної вартості товарів на момент їх внесення до статутного фонду ТОВ => Сума витрат = 60000 грн.
Приписочка =) (це те що вона казала між ділом, може згодиться комусь): ПДВ – 20%, Податок на прибуток – 18%, внески до статутного фонду підприємства в обмін на корпоративні права доходом не є (це прописано в кодексі, на жаль я не знаю статтю=().
Задача №2 Підприємство є платником ПДВ у поточному році в картці особового рахунку відображені такі операції: 1) сальдо рахунку на 31 березня = -1000 грн. 2) за березень нараховано 1500 грн, за квітень = 18000 грн 3) платіжні доручення на перерахунок платежів до бюджету було передано 24 квітня на суму 16000 грн., 20 травня – на суму 20000 грн.
Термін сплати за лютий 30 березня (20 днів на подання декларації, 10 днів на сплату) => станом на 31 березня – недоплата => нараховуються санкції: 1) пеня = (1000*10%*120% *25) / (365*100%) = 822 грн Де: 25 днів = з 31.03 по 24.04; 10% - облікова ставка НБУ 2) штрафна санкція за несвоєчасну плату = 1000*10% /100% = 100 грн де, до 30 днів = 10%, більше 30 днів = 20%, за умовою несвоєчасна плата до 30 днів тож 10%.
Наступний звітний період = 1000+15000-16000+ 100+ 822 = 922 грн
І так далі потрібно вивести сальдо за кожний період (порахувати кількість звітних періодів).
Задача 3 Робітнику підприємства нарахована заробітня плата за звітний місяць у сумі 1400 грн. Крім цього за рахунок засобів підприємства здійснені відрахування на довгострокове страхування життя в сумі 350 грн.
Визначити податок на прибуток працівника Розвязок Прожитковий мінімум = 1218 грн. Гранична сума зп для надання пільги (ПСП)=1218*1,4=1710 грн. Податок з зп ЄСВ = 1400*3,6%=50,4 грн. Заробітня плата менша 1710 грн., тому надається податкова соціальна пільга=1218*100%*50%=609 грн. Сума податку = (1400-50,4-609)*15%=111,09 грн. Неоподаткована сума платежу за довгостроковим страхуванням 15% від нарахованої зп (за ПКУ)=1400*15%=210 грн Оподаткована сума страхового внеску = 350-210=140 грн. Сума внеску з застосування натурального коефіцієнту = 140*1,1764 = 164,7 грн. Сума податку =164,7*15% =24,7 грн. Сума податку разом = 24,7+111,09=135,79 грн. Тема 7. ПДВ Завдання 2. Виробниче об’єднання “Ланцет” займається виробництвом медичного обладнання, у тому числі обладнання спеціального призначення, що занесено до переліку Кабінету Міністрів України. У вересні і жовтні поточного року підприємством були виконані певні операції, які наведені у табл. 7.1. Відповідно до наказу, підписаного керівником підприємства, з урахуванням обсягів виробництва, які плануються у поточному році, 70% придбаної сировини використати для виробництва звичайної продукції, 30% - для виробництва продукції спеціального призначення. Необхідно: 1.Здійснити визначення суми податку на додану вартість, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню. 2. Заповнити декларацію на бланку встановленої форми. 3. Указати строки сплати податку до бюджету та строки подання звітності в ДПІ. Примітка: Обсяг оподатковуваних податком на додану вартість операцій за останні 12 календарних місяців склав 310 тис. грн. (без ПДВ). Обсяг оподатковуваних операцій за минулий рік склав 420,0 тис. грн. (без ПДВ). Таблиця 7.1. Перелік операцій виробничого об’єднання “Ланцет”
Завдання 3. Фірмою “Юлія”, яка займається виробництвом спортивного одягу, в липні місяці поточного року були здійснені такі операції: 1. Реалізовано спортивний одяг торговельним і оптовим покупцям на суму 18000 тис. грн.(18000*0,2=3600)- ПЗ 2. Відправлена партія спортивного одягу у Францію на суму 20000 дол. США. Оподатков за ставкою 0% 195.1.1 3. Передано дитячому будинку (без оплати) дитячі спортивні костюми на суму 8000 тис. грн. Звільнені від оподаткування 4. Відпущено спортивного одягу футбольному клубу “Динамо” на суму 24000 тис. грн. 2400*0,2=480 грн. - ПЗ 5. Передано текстильному комбінату спортивний одяг в обмін на тканину на суму 12000 тис. грн. 6. Виділені кошти на придбання путівок в оздоровчі табори для дітей співробітників на суму 2400 тис. грн. Не є об’єктом оподаткування ПЗ=3600+480=4080 грн. Необхідно: 1. Визначити операції, що є та не є об`єктом оподаткування ПДВ; 2. Визначити операції, що звільнені від оподаткування ПДВ. 3. Визначити базу оподаткування податком на додану вартість за липень. 4. Вказати ставки податку на додану вартість, які необхідно застосувати до обчисленої бази оподаткування. Примітка: вказані в завданні суми не включають податок на додану вартість. Завдання 2
НДС к уплате = НО-Нкр = 6000-6000=0 Граничний термін подання податкової декларації 20.02.13 включно. Термін сплати з 21.02.13 по 01.03.13
Завдання 3. На підставі даних табл. 8.2 обчислити акцизний податок та вказати строки його сплати до бюджету. Перелік алкогольної продукції
Примітка: ставки акцизного податку застосовувати згідно з Податковим кодексом України. Горілка= 1200*40/100= 480 з придбання акциз марки
480*49,49=23755,2 Лікер=810*40/100=324 до 20.03 324*49,49=16034,76 Коньяк 1400*40/100=560 до 22.03 560*49,49=27714,4 грн. Вино ігристе=1600*3,1=4960 до 25.03 Пиво із солоду 2500*0,74=1850 до 28.03
Завдання 3 Табачной фабрикой реализована партия сигарет 10000 пачер с фильтрами. Максимальная розничная цена 1 пачки без НДС = 8грн. Розвязок 1. Оборот в розничных ценах = 10000*8 = 80000 2. Сума Акциза по адвалорной ставке = 80000*12% = 9600(ст.215.3.2) 3. Оборот в физических од. (шт) = 10000*20 = 200000 шт. 4. Специальная ставка Акциза = (162,6*200000)/1000=32520 (ст.215.3.2) 5. Общая сума Акциза = 9600+32520=42120 6. Минимальное акцизное налоговое обязательство = (217, 6*200000)/1000=43520 грн. 7. К оплате берём большую суму = 43520 Завдання 5. ТОВ «ТОД» у липні місяці поточного року здійснило реалізацію тютюнової продукції, перелік якої зазначено у табл. 8.3. Таблиця 8.3. Перелік тютюнової продукції ТОВ «ТОД»
Необхідно: 1. Обчислити акцизний податок і скласти розрахунок на бланку встановленої форми. 2. Вказати строки сплати акцизного податку до бюджету. Примітка: ставки акцизного податку застосувати згідно з Податковим кодексом України. Виручка без ПДВ 155000/6 = 25833,33 грн
Ставка (спец.) сигарети з фільтром = 162,60 за 1 тис. шт. АП за од. продукції = 162,60/1000 = 0,1626 грн/од АП = 0,1626*22000 = 3577,2 грн Оборот без ПДВ = 155000 - 25833,33 = 129166,67 грн Перевірка: 129166,67/22000 = 5,87 (?) Адвалорна ставка = 12% Адвалорна = 129166,67*0,12 = 15500 грн Сума АП = 15500+3577,2 = 19077,2 грн Пропорція: Шт - 19077,2грн Шт. –х Х = 1000*19077,2/22000 = 867,14, а мінімум = 217,60 за 1 тис.шт.
Тема 9. Мито Задание 4 Предприятие является плательщиком единого налога 01.12 ввезены товары с Турции в количестве 1000 шт. Стоимость единицы изделия – 20$. Ставка таможоженой пошлины 10%. Определить суму таможеной платежей. Розвязок 1. Определить таможенную стоимость товара: 20*1000=20000$ Курс на дату таможн.сфере = 8грн. 8*20000=160000грн. 2. Таможеная пошлина = 160000*10%=16000 3. НДС= 160000+16000=176000*0,2 = 35200
Завдання 2. ТОВ – резидент «Долина» на підставі договору про купівлю – продаж з польським підприємством – нерезидентом «Крайове» отримало продукцію на суму 27325 дол. США, у тому числі транспортні послуги на території України до пункту призначення м. Дніпропетровськ на 2347 дол. США (відповідно до рахунку-фактури).
Примітка. Продукція обкладається митом за ставкою 12%, митними зборами за ставкою 0,5%. Курс Національного банку України на дату оформлення вантажної митної декларації становить – 10, 50 грн. /дол. США. Необхідно: · Обчислити фактурну вартість товару. · Обчислити митну вартість товару. · Обчислити суми ПДВ, мита та митних зборів, що підлягають сплаті до бюджету. · Вказати строки сплати ПДВ, мита та митних зборів. Вартість товару: 27325-2347=24978 грн. Фактурна вартість товару 24978*10,5=262269 грн. Митна вартість 27325*10,5=286912,5 грн. Сума мита: 286912,5*0,12=34429,5 грн. Сума митного збору: 286912,5*0,005=1434,56 грн. Сума ПДВ: (286912,5+34429,5+1434,56)*0,2=64555,31 грн. Завдання 3. Необхідно: 1. Визначити доходи та витрати платника податку на прибуток. 2. Обчислити суму податок на прибуток, що підлягає сплаті до Державного бюджету України. Таблиця 10.1. Фінансово–господарські операції МП “Райдуга”
Доходи 15000+200=15200 Витрати 800+296+195+650=1941 Прибуток 15200-9000-1941=4259 Сума податку на прибуток=4259*0,19=809,21 Завдання 4. Підприємство «Світанок»- платник податку на прибуток підприємств в III кварталі поточного року отримало поворотну фінансову допомогу в сумі 10 000 грн. від особи, яка не є платником вказаного податку. На кінець звітного періоду платник податку не повернув отриману фінансову допомогу. · Чи оподатковується податком на прибуток підприємств поворотна фінансова допомога, отримана від особи, яка не є платником податку на прибуток або особа, яка має пільги з цього податку? Ст.135.5.5 Завдання 6. ВО “Крокус”, що займається випуском та реалізацією продукції А, зареєстроване як платник податку на додану вартість. У звітному періоді ним були здійснені певні фінансово–господарські операції (див. табл. 10.2). Квартал Доход:3200:1,2=2666,67+90=2756,7 Витрати: 80+29,6+2+15=126,6 тис.грн Прибуток=2756,7-126,6=2630,1 тис.грн Податок на приб=2630*19%=499,7 тис.грн Податок на приб з урах патенту=499,7-0,3=499,4 тис.грн
Квартал Доход=4260:1,2+30+110=3690 тис.грн Витрати=135+135*0,37+4+2+29,1=220,1 Приб=3690-220,1=3469,9 Податок на приб=3469,9*19%=659,3 Податок на приб з урах патенту=659,3-0,3=659 Податок до сплати за 2 квартали = 499,4 + 659=1158,4 тис.грн Задача З звітний період по підприємству, яке є платником ПДВ визначено такі показники та здійснено нижче вказані операції: 1) для формування собіварт та ціни од.прод. є такі дані: - матеріальні та прирівняні до них витрати 200грн - з/п виробн.. персоналу 52грн - амортизаційні відрах виробничих основних засобів 15грн - інші витр. 20грн - норма рентаб. 40% 2) у звітному періоді виготовлено 12000шт виробів і відвантажено 2000шт - включ: до доходів 803600грн (135.4.1), до витрат 574000грн (138.1.1) 3) отримано безповоротну фінансову допомогу 50 000грн – включ до доходів 135.5.4 4) отримано доходи від здавання в оренду приміщення 12000грн з ПДВ (врах до доходів, але без ПДВ – 10000грн, 135.5.2) 5) отримано в звітному періоді матеріалів, сировини, комплектуючих 410000грн – не врах, 138.4 6) витрати на оплату праці 80000грн – врах у вирати, 138.10.2 7) нараховано у звітн пер плата за землю 23000грн (врах витрати,), та податку на прибуток 18000грн (не врах, 139.1.6) 8) сума інших витрат, пов’язаних з провадженням господарської діяльності 30000грн (врах витрати, 138.12.1) 9) отримані дивіденди від укр.п/п. «Кришталь» 20000грн – врах, доходи, 136.1.12 10) отримано кредит від банку «Аваль» 25000грн (не врах, 136.1.20) 11) погашено кредит банка «Правекс» 30000грн (не врах, 139.1.4) 12) нараховано і оплачено % за кредитом банку «Правекс» 9000грн (врах до витрат, 138.10.5) 13) сума сплачених у звітному періоді штрафних санкцій 3000грн (не врах, 139.1.11) 14) отримано аванс від покупця продукції 120000грн (не врах, 136.11) 15) придбано осн. Засоби виробничого признач (з ПДВ) 36000 грн (не врах) Вирахувати суму податку на прибуток, що підлягає сплаті за відповідний звітний період Рішення Собі варт. Од. прод.= 200+52+15+20=287грн Ціна= 287*1,4=401,8грн Дохід від реаліз.=2000*401,8=803600грн Витрати на собів.=2000*287=574000грн Сума витрат= 574000+23000+9000+80000+30000=716000грн Сума доходів= 803600+50000+100000=953600грн Прибуток= Дох-Витр=953600-716000=237600грн. Сума под.на приб.=237600*0,19 (ставка 19%)=45144грн. ТЕМА 11. ПДФО Завдання 1. Громадянину, який має посвідчення потерпілого від аварії на ЧАЕС ІІ категорії, за березень поточного року за місцем основної роботи нарахована заробітна плата в розмірі 2580 грн. З 11 по 16 березня робітник перебував у відрядженні, 10 березня він отримав підзвітну суму у розмірі 2500 грн. Фактичні витрати склали: вартість проїзду (з ПДВ) – 620 грн., вартість проживання в готелі (з ПДВ) – 1600 грн. Необхідно: 1. Визначити загальний оподатковуваний дохід робітника. 2. Обчислити суму податку на доходи фізичних осіб та вказати строки його сплати (перерахування) до бюджету. 3. Визначити право платника податку на отримання податкової соціальної и. Примітка. Терміни виплати зарплати: 1 та 15 числа кожного місяця. Рішення: 1. Сума витрат на відрядження з урах. Встановлених норм=620+1600+30*6дней=2400грн Якщо підзвітна сума більше витрат на відрядження (2500-2400=100грн) і неповернена своєчасно до каси, вона є додатковим доходом для платника, такий доход оподатковується із застосуванням відповідного коефіцієнта. Податок з з/п: ЄСВ=2580*3,6%=92,88грн ПСП немає, т.я. з/п більше ніж мінімальна з/п*1,4 (це 1610грн). 1610грн – гранична сума з/п для надання ПСП у 2013р. Сума ПДФО з з/п= (з/п-ЄСВ-ПСП)*15%=(2580-92,88)*15%=373,07грн Рішення Загальний оподатковуваний дохід= 2750+550=3300грн ЄСВ1=3300*3,6%=118,8грн ЄСВ2=1600*3,6=57,6грн Гран сума з/п=1610*3=4830грн більше ніж 3300грн – має право на ПСП ПСП=1147*100%*50%*3=1720,5грн Сума ПДФО за осн.місцем роботи= (3300-118,8-1720,5)*15%=219,23грн Сума ПДФО за сумісн.= (1600-57,6)*15%=231,35грн
Завдання 3. Робітниці підприємства у травні поточного року за місцем основної роботи нарахована заробітна плата в сумі 2700 грн. і допомога по догляду за хворою дитиною в сумі 600 грн. Крім того, вона щомісячно отримує допомогу на дитину як одинока мати у сумі 10% від рівня прожиткового мінімуму (дитині 5 років). У квітні місяці робітниці також нараховані дивіденди у АТ “Схід” в сумі 500 грн. Необхідно: 1. Визначити загальний оподатковуваний дохід робітника. 2. Обчислити суму податку на доходи фізичних осіб та вказати строки його сплати (перерахування) до бюджету. 3. Визначити право платника податку на отримання податкової соціальної пільги. Примітка. Терміни виплати зарплати: 3 та 18 числа кожного місяця. Рішення Заг. Оподатков. дохід =2700+600=3300грн ЄСВ=118,8грн Рішення ПДФО за грудень ЄСВ=1190*3,6%=42,84грн ПСП=1147*150%*50%=860,25грн ПДФО=(1190-42,84-860,25)*15%=43,04грн ПДФО за січень Дохід=2412+680=3092грн За березень Дохід=920+600=1520грн ПСП=1147*150%*50%=860,25грн ЄСВ=1520*3,6%=54,72грн ПДФО=(1520-54,72-860,25)*15%=90,75грн.
Контрольне завдання 1 ПДФО Контрольні завдання
Завдання 1. Гр. Дубіч В.П., який має посвідчення потерпілого від аварії на ЧАЕС ІІІ категорії, за місцем основної роботи у лютому поточного року нараховані: - заробітна плата 1780 грн.; - премія з фонду матеріального заохочення 450 грн.; - по листку тимчасової непрацездатності (дні хвороби з 19 по 31 січня) 762 грн.; З 10 березня по 15 квітня громадянину надана відпустка. Сума відпускних склала 2710 грн., у т.ч. за квітень – 1206 грн. 50 коп. Заробітна плата гр. Дубіч В.П. з 1 по 9 березня – 571 грн. 50 коп.; з 16 по 30 квітня – 952 грн. 50 коп. Крім того, у березні йому надана матеріальна допомога з фонду адміністрації в розмірі 400 грн., а також путівка на лікування у санаторії (вартість путівки – 3390 грн.), за яку він сплатив 10 % її вартості. Примітка: 1. Заробітна плата гр. Дубіч В.П. за січень склала 1905 грн., податок на доходи фізичних осіб було утримано згідно з чинним законодавством. 2. Термін виплати заробітної плати 2 та 16 числа кожного місяця. Необхідно: 1. Визначити загальний оподатковуваний дохід за кожен місяць. Відповідь аргументувати. 2. Обчислити суму податку на доходи фізичних осіб з урахуванням особливостей, які виникають при нарахуванні податку, коли робітник іде у відпустку. 3. Вказати терміни сплати (перерахування) податку на доходи фізичних осіб до бюджету. Січень 02.02 ЗП=1205 грн Граничний доход=1619 грн Лютий Сума доходу=1205+762=1967 Лютий Доход = 1780+450=2230 Право на ПСП немає ЄСВ=2230*3,6%/100%=80,28 База оподаткування 2230-80,28=2149,72 ПДФО=2149,72*0,15=322,46 Сума отримання = 762-15,24-1980,4=548,72 Сума отримання=2230-80,23-19,04=1951,68 Отримує 2.03 ПДФО=322.46+,198,04=520,5 Березень ЗП=571,5 ВІдп= 10.03-31.03=2710-1206,5=1503,5 Відп=01.04-15.04 = 1206,5 Путівка=3390-3390*0,1=3051 Сума доходу = 571,5+1503,5=2075 Право на ПСП немає ЄСВ = 2075*0,036=74,7 База оподаткування 2075-74,7=2000,3 ПДФО=2000,03*0,15=300,05 З 01.04 по 15.04 ЄСВ=1206,5*0,036=43,43 База=1206,5-43,43=1163,07 ПДФО=1163,07*0,15=174,46 ПДФО за 03=300,95+174,46=474,51 02.04 Квітень 16.04-30.04 ЗП=952,5 Відп=1206,5 Доход=952,5+1206,5=2159 Право на ПСП-не має База =952,5-952,5*0,036=918,29 ПДФО=918,29*0,15=137,73 02.05 Таблиця 13.1. Таблиця 13.3. Згідо з ст..239.1 збір сплачується за місцем реєстрації транспортних засобів за ставками, які діють на день сплати. Згідно ст.239.2 юридичні особи в 10 денний строк після першої реєстрації в Україні за місцем реєстрації або місцем знаходження транспортного засобу. Таблиця 13.1. Таблиця 13.2. Згідно ст. 287.1 ПКУ у разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році. Сума земельного податку з врахуванням часу користування (перерах.)=52,5*8/12=35 грн. Таблиця 13.3. Земельні ділянки сільськогосподарського підприємства “Колос”
Відповідно до ст. 272.1 Розрахунок плати за землю: 1. Рілля=4600*4500*0,1%=20700грн. 2. Багаторічні насадження=900*6500*0,03%=1755грн. 3. Пасовища=130*4000*0,1%=520 грн. 4. Сіножаті=300*24000*0,1%=720 грн. 5. Адм. Буд. В межах нас.пункту=0,06(600 кв.м)=600*0,56=336 грн. ст.275.1 ПКУ 6. Гуртожиток(житл.фонд)=900*0,56*3%=15,12 грн. ст. 276.1 Загальна сума податку=24046,12 грн. Ст. 287 п.3 = 24046,12/12=2003,84 грн.
Завдання 8. Промислове підприємство, що розташоване в басейні річки Дніпро (Дніпропетровська обл.), у своїй діяльності для виробничих потреб використовує воду загальнодержавного значення як із власної свердловини, так і поверхневу. Установлений для підприємства річний ліміт води становить – Згідно з даними первинного обліку води, за показниками вимірювальних приладів до змішаного джерела водопостачання за 9 місяців поточного року забрано 19200 куб.м, з них підземної води – 4910 куб.м; поверхневої води – 14290 куб.м. Крім того, у серпні, у зв’язку з загрозою затоплення, вилучено з надр 350 куб. м підземної води. Необхідно: 1. Обчислити суму збору за спеціальне використання води за звітний період, що підлягає сплаті до бюджету: · з поверхневих водних об’єктів; · з підземних вод. 2. Скласти розрахунок на бланку встановленої форми. 3. Указати строки подання розрахунку в ДПІ та строки сплати збору до бюджету. Примітка: За попередні звітні періоди всього нарахована сума збору за спеціальне використання водних ресурсів становить 520,8 грн. Розв’язання: Річний ліміт використання води із підземних джерел=24000куб.м*0,25=6000 куб.м Лімітне використання поверх. води складе=24000-6000=18000 куб.м А) з підземних джерел 6000/4=1500 Б) поверхневих вод 18000/4=4500 Використання води в межах ліміта за 9 місяців з підземних джерел 4500 куб.м (1500*3) З поверхневих вод 13500 м3(4500м3*3) Ставка збору Дніпропетровської обл.=45,99 за 100м3 – підз.в. ст.325.2 Ставка збору Дніпр. на півд.=31,23 за 100м3- поверх. в. ст. 325.1 Сума збору: А)за підземні джерела (4500*45,99)/100(в межах ліміту)+((4910-4500)*45,99*5)/100(зверх ліміту ст. 327.1)=2069,55+942,8=3012,35 Б)за поверхневі води (13500*31,23)/100(в межах ліміту)+((14290-13500)*31,23*5)/100(зверх ліміту)=4216,05+1233,59=5449,64 грн. ДЕРЖАВНЕ МИТО Завдання 6. У районний суд поступили позовні заяви: 1. Від гр. Алова С.Ю. про розірвання шлюбу з гр. Аловою О.Ф. Платник гр. Алов С.Ю. – 0,5*17=8,50 грн. 2. Від гр. Трохимова В.С. про розірвання повторного шлюбу з гр. Трохимовою Л.М. Платник Гр. Трохимов В.С. – 1*17=17 грн. 3. Від гр. Стеценко М.С. про відшкодування гр. Колесниковим Д.В. матеріального збитку в сумі 4600 грн., гр. Колесников Д.В. подав зустрічний позов у сумі 1800 грн. a. а) Платник гр. Стеценко М.С. – 4600*0,01=46<51 б)Платник гр. Колесников Д.В. – 1800*0,01=18<51 4. Від гр. Сергієнко А.О. про стягнення аліментів на утримання 1 дитини з гр. Сергієнка В.Т., середньомісячна заробітна плата якого за останній рік (за відрахуванням податку на доходи фізичних осіб) склала 2800 грн. Платник Сергієнко В.Т. (згідно рішення суду) – державне мито становить фіксовану суму, яка = 0,2 розміру мінімальної заробітної плати = 1147*0,2=229,40 грн. (закон україни «Про судовий збір» ст.4) 5. Від гр. Овсянникової Г.У. про стягнення аліментів на утримання 2 дітей з гр. Овсянникова С.Н., середньомісячна заробітна плата якого за останній рік (за відрахуванням податку на доходи фізичних осіб) склала 3200 грн. Платник гр. Овсянникова С.Н. (згідно рішення суду) – державне мито становить фіксовану суму, яка = 0,2 розміру мінімальної заробітної плати = 1147*0,2=229,40 грн. (закон україни «Про судовий збір» ст.4) 6. Від гр. Свириденка О.М. про визначення недійсним договору найму житлового приміщення. Платник гр. Свириденко О.М. = 0,2 розміру мінімальної заробітної плати = 1147*0,2=229,40 грн. (закон україни «Про судовий збір» ст.4) так як нам не дана сума договору (1% договору) Необхідно: 1. Указати платників державного мита. 2. Вирахувати суму державного мита для кожного платника.
Завдання 7. Нотаріальна контора протягом травня поточного року здійснила такі нотаріальні дії: 1. Видала свідоцтва на спадщину житлового будинку вартістю 35000 грн. трьом дітям померлого, один з яких неповнолітній. Розподіляємо спадщину на трьох дітей в рівних долях: кожна дитина отримає від спадщини 35000/3=11666,67грн. Так як одна дитина неповнолітня, то державне мито стягується з двох інших повнолітніх дітей, тоді сума державного мита становитиме з кожного повнолітнього 2 оподатковуваних мінімуму доходів громадян (17*2=34 грн.) А разом вони заплатять 68 грн. державного мита 2. Засвідчила договір про продажу житлового будинку за 140000 грн. Оцінка будинку за даними БТІ – 135000 грн. Державне мито становить 1% від договору продажу житлового будинку, але не нижче оціночної вартості житлового будинку згідно довідки БТІ дана сума становить = 140000*0,01= 1400 грн. 3. Засвідчила договір дарування дачі сину громадянина. Вартість – 25000 грн. Державне мито становить 1% від договору дарування 25000*0,01=250 грн. 4. Видала свідоцтво на спадщину, оцінка якого 120000 грн., в т.ч. вклад в банку – 60000 грн. Державне мито становить 2 неоподатковуваних мінімуму доходів громадян 17*2=34 грн. 5. Засвідчила договір найму житлового будинку на 2 роки, щомісячна плата за які складає 1100 грн. Державне мито становить 0,01 % суми договору нерухомості, але не менше 5 НМДГ і не більше 50 НМДГ, тоді: Сума договору за 2 роки становить 1100*12*2=26400 грн. Державне мито= 0,01%/100%*26400= 2,64 грн. Але так як сума ДМ менша 5 НМДГ, то вона становитиме 5*17=85 грн. Необхідно: 1. Указати платників державного мита. 2. Вирахувати суму державного мита для кожного платника. КОНСУЛЬТАЦІЯ ДО ДЕКу Задача №1 Є два засновника які створили товариство з обмеженою відповідальністю та внески в статутний фонд засновників склали: І = 60000 грн з ПДВ у вигляді товарів; ІІ = 80000 грн у вигляді матеріалів. На момент внеску першого засновника ТОВ не зареєстроване платником ПДВ, другого - зареєстровано. Товари внесенні першим засновником реалізовані за 96000 грн визначити: 1) Суму доходу, який буде враховуватися при визначенні оподаткування податком на прибуток; 2) Суму витрат при оподаткуванні податком на прибуток. Розв’язання: 1) Доходи визнаються по даті реалізації товарів ∑ПДВ (податкове зобов’язання) = 96*20% / 120% = 16 тис. грн.. Сума доходу = 96-16 = 80 тис. грн. 2) Оскільки ТОВ на момент отримання товарів незареєстроване платником ПДВ, воно не має права на формування податкового кредиту. Тож, сума витрат по реалізації товарів формується в сумі повної вартості товарів на момент їх внесення до статутного фонду ТОВ => Сума витрат = 60000 грн.
Приписочка =) (це те що вона казала між ділом, може згодиться комусь): ПДВ – 20%, Податок на прибуток – 18%, внески до статутного фонду підприємства в обмін на корпоративні права доходом не є (це прописано в кодексі, на жаль я не знаю статтю=().
Задача №2 Підприємство є платником ПДВ у поточному році в картці особового рахунку відображені такі операції: 1) сальдо рахунку на 31 березня = -1000 грн. 2) за березень нараховано 1500 грн, за квітень = 18000 грн 3) платіжні доручення на перерахунок платежів до бюджету було передано 24 квітня на суму 16000 грн., 20 травня – на суму 20000 грн.
Термін сплати за лютий 30 березня (20 днів на подання декларації, 10 днів на сплату) => станом на 31 березня – недоплата => нараховуються санкції: 1) пеня = (1000*10%*120% *25) / (365*100%) = 822 грн Де: 25 днів = з 31.03 по 24.04; 10% - облікова ставка НБУ 2) штрафна санкція за несвоєчасну плату = 1000*10% /100% = 100 грн де, до 30 днів = 10%, більше 30 днів = 20%, за умовою несвоєчасна плата до 30 днів тож 10%.
Наступний звітний період = 1000+15000-16000+ 100+ 822 = 922 грн
І так далі потрібно вивести сальдо за кожний період (порахувати кількість звітних періодів).
Задача 3 Робітнику підприємства нарахована заробітня плата за звітний місяць у сумі 1400 грн. Крім цього за рахунок засобів підприємства здійснені відрахування на довгострокове страхування життя в сумі 350 грн. Визначити податок на прибуток працівника Розвязок Прожитковий мінімум = 1218 грн. Гранична сума зп для надання пільги (ПСП)=1218*1,4=1710 грн. Податок з зп ЄСВ = 1400*3,6%=50,4 грн. Заробітня плата менша 1710 грн., тому надається податкова соціальна пільга=1218*100%*50%=609 грн. Сума податку = (1400-50,4-609)*15%=111,09 грн. Неоподаткована сума платежу за довгостроковим страхуванням 15% від нарахованої зп (за ПКУ)=1400*15%=210 грн Оподаткована сума страхового внеску = 350-210=140 грн. Сума внеску з застосування натурального коефіцієнту = 140*1,1764 = 164,7 грн. Сума податку =164,7*15% =24,7 грн. Сума податку разом = 24,7+111,09=135,79 грн. Тема 7. ПДВ Завдання 2. Виробниче об’єднання “Ланцет” займається виробництвом медичного обладнання, у тому числі обладнання спеціального призначення, що занесено до переліку Кабінету Міністрів України. У вересні і жовтні поточного року підприємством були виконані певні операції, які наведені у табл. 7.1. Відповідно до наказу, підписаного керівником підприємства, з урахуванням обсягів виробництва, які плануються у поточному році, 70% придбаної сировини використати для виробництва звичайної продукції, 30% - для виробництва продукції спеціального призначення. Необхідно: 1.Здійснити визначення суми податку на додану вартість, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню. 2. Заповнити декларацію на бланку встановленої форми. 3. Указати строки сплати податку до бюджету та строки подання звітності в ДПІ. Примітка: Обсяг оподатковуваних податком на додану вартість операцій за останні 12 календарних місяців склав 310 тис. грн. (без ПДВ). Обсяг оподатковуваних операцій за минулий рік склав 420,0 тис. грн. (без ПДВ). Таблиця 7.1. Перелік операцій виробничого об’єднання “Ланцет”
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Последнее изменение этой страницы: 2016-04-26; просмотров: 290; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы! infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.143.4.181 (0.279 с.) |