Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №9 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №9



Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №9

Дзержинська міська рада

Розробка уроку

на тему:

Підготувала: вчитель початкових класів

Трощилова О.І.

Р.

Тема: Мій рідний край,моя земля.

Мета:формувати в учнів інтерес до навчання,пробуджувати пізнавальні інтереси до історії України,її культури і побуту,поглиблювати знання про державні та народні символи України;сприяти розвиткові творчих здібно-

Стей та логічного мислення дітей,бажання примножувати родинні традиції,

Берегти свою національну культуру.Виховувати любов до своєї рідної землі,

Почуття патріотизму,гордості за Україну.

Обладнання:ілюстративний матеріал про школу,плакати,книги,предмети

Побуту,грамзаписи українських та дитячих пісень,олівці,дзвоник,маршрут по-

Дорожі.

Хід уроку

І.Підготовка до уроку.

*Ось дзвінок нам дав сигнал,

Працювати час настав.

То ж і ви часу не гайте,

Працювати починайте.

ІІ.Вступна бесіда.

*Вчитель:Діти,ви вже подорослішали,стали справжніми четверокласниками.

Рада бачити,що ви відпочили,загоріли,такі красиві та неповторні.

Ось і пролунав Перший дзвоник.Попереду навчання.Але сьогодні – свято! Свято

1 Вересня!

*Вірші про школу:

Звенят разноголосые звонки

От нашего Дзержинска до Карпат,

И снова в школы,будто ручейки,

Волнуясь,наши сверстники спешат.

Сколько радостей,сколько тревог

Снова дарит нам школьный звонок,

Нам по классам шагать вместе с ним

Десять лет,десять весен и зим.

*Технологія «Мікрофон» - гра «Гарячий стілець!»

Вчитель:Діти,хотілося б почути,що означає для вас школа?

(Діти по черзі сідають на стілець та діляться своїми думками про школу.)

ІІІ. Основна частина.

Вчитель:Сьогодні Перший урок,що об’єднав школярів усієї країни,проходить за

Темою «Мій рідний край,моя земля».

Ми живемо у мирній та вільній країні.Історія нашого українського народу знала і дні радощів,і дні війн,і дні лихоліть.Україна зуміла здолати всі негаразди і досягти розквіту.

*Технологія «Асоціативний кущ». Хто ви, діти?

Українці

Громадяни

Дзержинці

Діти

Хлопчики

Дівчатка

Учні

Школярі

*Вірші про українців.

Я землі цієї паросток зелений,

Я цієї висі крапля дощова.

Заплелись у мене,приросли до мене

Жито і дерева,квіти і трава.

Моя найкраща в світі Україно,

Я твій маленький тонкий пагінець.

Люблю тебе всім серцем,Батьківщино,

Мій край для мене – батько і мудрець.

5.Люблю тебе всім серцем,рідний краю!

Несеш ти стільки щастя і тепла.

Я в світі різні труднощі здолаю,

Щоб Україна кращою була.

**Ознайомлення з маршрутом подорожі.Робота над темою.

Вчитель:Діти,знайте,що саме від вас залежить майбутнє нашої країни.Ви нагадуєте мені яскраві промінчики сонця,що наповнює землю своїм світлом і теплом.Ви – сонячні зайчики,що заглядають у кожний куточок оселі та землі.

З кожним днем та роком ви стаєте розумнішими та допитливішими.Сьогодні

Ви маєте нагоду показати свої знання,почуття,любов до рідної України,до рідного краю.

Промінчики Мудрості ---------------

Промінчики Відданості ----------

Промінчики Любові--------------

Промінчики Гордості------------

· Подорож – гра.

1.*Промінчики Гордості

-Вірш: 6. Моя країна – Україна,

Сонячна держава.

І дорослому,й дитині

Жити в ній цікаво.

У столиці – світлі лиця.

В селах – щирі люди.

Я за тебе,Батьківщино,

Завжди горда буду!

Хором: У всьому світі – кожен зна:

Є Батьківщина лиш одна.

У нас вона єдина –

Це наша славна Україна.

** Розфарбувати державні символи України,український віночок,національний одяг.

2.* Промінчики Відданості.

-Скласти прислів’я про відданість Україні.

*До свого краю кожного чоловіка тягне.

* За рідний край життя віддай.

*За своїм краєм серце болить.

*Людина без вітчизни,як соловей без пісні.

*Де не є добро,а вдома краще.

*Кожному мила своя сторона.

*Жити – народу служити.

*Кожна травичка на своєму корені росте.

3.*Промінчики Мудрості.

Вчитель:Діти,в народі кажуть,що за платтям людину зустрічають,а за розумом проводжають.Нашій державі потрібні розумні та роботящі громадяни.Зараз ви зможете себе показати в різних галузях.

- ** Ребуси.

- **Вікторина – тест.

Яка рослина є символом України?

А.)тополя б.)сосна в.)калина

Де зберігаються пам’ятки історії і культури?

Як звали брата Кия та Щека?

І подвір’я,й садок,

Де і сонця багато,

І в жару – холодок.

Тихо й затишно,квіти

Коло хати цвітуть,

І невтомно все літо

Бджоли в цвіті гудуть.

Рідна казка про гнома,

Рідна стежка і сад…

Всюди добре,а вдома

Краще,кажуть,стократ.

- Прикрасити карту України квітами.Записати свої імена.

- Наша Україна – мов квітучий сад!

ІV. Підсумок уроку.

-Вчитель: Ось і завершується наша подорож.Ви згадали вивчене,узнали щось нове,а головне,показали свою любов та відданість нашій країні – Україні.

11.Ми є діти українські –

Хлопці та дівчатка,

Рідний край наш – Україна,

Красна і багата.

Рідне небо,красне сонце,

Місяць,зорі срібні,

Рідний народ – українці,

Всі до нас подібні.

Батьківщини рідної поля

Нас чарують квітами здаля.

Батьківщини рідної гаї

Кличуть серце в затінки свої!

Зупинись і слухай солов’я,

І відчуй,що це земля Твоя!

Трощилова О.І.,

Вчитель вищої категорії,

Вчитель – методист ЗОШ№9,

М.Дзержинськ,

Донецька обл..

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №9

Дзержинська міська рада

Розробка уроку

на тему:



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-04-19; просмотров: 237; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.118.12.222 (0.013 с.)