Заглавная страница Избранные статьи Случайная статья Познавательные статьи Новые добавления Обратная связь КАТЕГОРИИ: АрхеологияБиология Генетика География Информатика История Логика Маркетинг Математика Менеджмент Механика Педагогика Религия Социология Технологии Физика Философия Финансы Химия Экология ТОП 10 на сайте Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрацииТехника нижней прямой подачи мяча. Франко-прусская война (причины и последствия) Организация работы процедурного кабинета Смысловое и механическое запоминание, их место и роль в усвоении знаний Коммуникативные барьеры и пути их преодоления Обработка изделий медицинского назначения многократного применения Образцы текста публицистического стиля Четыре типа изменения баланса Задачи с ответами для Всероссийской олимпиады по праву Мы поможем в написании ваших работ! ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?
Влияние общества на человека
Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрации Практические работы по географии для 6 класса Организация работы процедурного кабинета Изменения в неживой природе осенью Уборка процедурного кабинета Сольфеджио. Все правила по сольфеджио Балочные системы. Определение реакций опор и моментов защемления |
Розробки нестандартних уроків ⇐ ПредыдущаяСтр 6 из 6
Тема: Письмо малої і великої букви "б". Урок-мандрівка. Українська мова.1-й клас. Мета: закріплювати навички зображення вивчених букв; розвивати вміння писати під диктовку, здійснювати звуко-літерний аналіз слів; виховувати культуру поведінки. Обладнання: паперові квіти з буквами, слова з диктанту-"блискавки", напис "Будь ласка, просимо до нас у королівство", звукові схеми слів здоба, булка, банан, ковбаса, малюнки бублика, барабана, бандури, бубна, завдання в групах, індивідуальні картки, м’ячик, іграшковий мікрофон. ХІД УРОКУ. І. Організація класу. Оголошення теми й мети уроку.
Нам дзвінок сповістив: Час за парти сідати, Уважними бути, Урок починати. Наш урок сьогодні - казка, Тож, послухай, будь ласка, Королівство букви "Б" Вже запрошує тебе.
Сьогодні ми помандруємо до королівства букви "Б". А чому саме до цього королівства? Правильно, тому, що зараз ми вивчаємо букву "Б", вчимося з нею читати й писати склади, слова, речення. II. Актуалізація опорних знань. Каліграфічна хвилинка. Прокладемо собі доріжку, написавши велику й малу букви "Б". Навколо нашої доріжки ростуть чудові квіти. Намалюймо до кожної квіточки листочок на планшетці. На паперових квітках написані друковані літери, учні на планшетках пишуть писані. III. Засвоєння знань. Формування елементарних навичок на основі застосування знань у стандартних умовах. Раптом спалахнула блискавка, прогримів грім і почався дощ. Щоб дістатися до королівства, ми повинні написати диктант-"блискавку". Я показуватиму слово, написане на аркуші паперу, і швидко ховатиму його, а ви маєте його прочитати й записати. Бук, Бім, біб, зуби. На дороговказах дощ змив верхню частину букв. Щоб продовжити мандрівку, ми маємо відновити те, що було там написано. (Королівство букви "Б") Нарешті ми прийшли до воріт королівства, а там такий напис: "Будь ласка, просимо до нас у королівство". Що означають слова "будь ласка"? Коли ми їх вживаємо? (Це слова ввічливості. Ми вживаємо їх, коли звертаємося до когось із проханням) Складіть речення, вживаючи ці слова. Списування з друкованої основи. Перепишіть у зошит напис з воріт королівства. У цьому незвичайному королівстві багато слів містить букву "Б". Тому спочатку ми завітали на базар. Ввічливі мешканці запропонували нам здобу, булку, банан, ковбасу. А купиш все це можна, дібравши до цих слів звукові схеми. І поясніть, будь ласка, що таке "здоба"? (Це вироби із солодкого тіста)
На базарі ми зустріли хлопчика, ім’я якого теж починається буквою "Б". Відгадайте, як його звуть? Запишімо в зошит речення про те, що купив Борис. Письмо речення під диктовку: "Борис купив білу скатертину". Пройдемося вулицями королівства. Вони теж незвичайні. Кожна вулиця схожа на якусь букву. Фізкультхвилинка.
Станьте так, як буква "Б". А тепер, як буква "В". Букву "А" ви покажіть, Букву "У" зобразіть. Ще покажемо букву "І". І ці вулиці малі Довели нас до будинку. Зайдімо в нього на хвилинку.
IV. Творче застосування знань, умінь, навичок. А завітали ми до королівського палацу. На порозі нас гостинно зустрів сам король. Ось нарешті і король Королівства букви "Б". Він привітно, як годиться, До гри запрошує тебе. Король пропонує нам погратися у гру "Продовж слово". Учитель кидає м’ячик учням, називаючи склади: ба, бу, бе, бі, би, бо. Учні продовжують слово, кидаючи у відповідь м’яч учителю. А чудова королева також полюбляє ігри. Тож, і ви часу не гайте, в гру "Знайди пару" пограйте. Королева пропонує вам знайти пари слів:
Бурий молоко Біле ведмідь Блакитна блуза бордова незабудка
Що означає слово "бурий"? (Темно-коричневий) А "бордова"? (Темно-червона) А що означають слова "блуза" і "незабудка"? Незабудка - квітка, блуза - жіночий одяг. Учні називають пари слів, дві з них записують. А до принца і принцеси ми піднімемося сходами, які прикрашає картинна галерея. Гімнастика для очей. Подивіться вгору, вниз, вправо, вліво. А зараз напишемо малюнковий диктант. (Бублик, барабан, бандура, бубон) Серед цих слів знайдіть "зайве". (Це слово "бублик", тому що інші слова - назви музичних інструментів).
Дуже радо на порозі Нас принцеса зустрічає. Вона зовсім невеличка, Букви, як і ви, вивчає. Та не може нічого
Зі складами зробить. Ви подумайте трішки І принцесі поможіть. Учні в групах читають речення, де в словах переставлені склади, виправляють переставлення. Вийшло речення: "На лузі росте верба". Запишіть його на дошці і в зошити. Принц - розумник, він - всезнайко, Хоче перевірить вас: Скільки букв і скільки звуків У написаних словах? Учні виконують диференційовано завдання, написане на картках. Учитель швидко перевіряє його. Кілька учнів у цей час зачитують свої слова й називають кількість букв і звуків у них. Мешканцям королівства сподобалося, як ви працювали. Вони вирішили відкрити вам свою таємницю: назвати найдорожчий скарб королівства.
Книгу цю дуже відому Знає кожен школяр. Ця найкраща в світі книжка Називається... (буквар).
Із Букваря починали своє навчання ваші тата й мами, бабусі й дідусі. Тож, і ви шануйте й бережіть цю книжку. V. Підсумок уроку.
В королівстві побували, Дуже гарно працювали. А тепер скажіть, будь ласка, Що сподобалося в казці?
Гра "Мікрофон".
Висновки
Завдання сучасної дидактики - створення відповідного навчального (освітнього) середовища, здатного забезпечити умови здобуття освіти, надання можливості кожній особистості реалізувати свої нахили, потреби та здібності; формування творчої, освіченої, всебічно розвиненої особистості, конкурентноспроможної в нових економічних умовах. Творчі педагоги постійно вдосконалюють методику проведення класичного уроку, в результаті чого в навчальний процес впроваджуються нестандартні уроки. Нестандартний урок - це імпровізоване навчальне заняття, що має нетрадиційну структуру. Назви уроків дають деяке уявлення про цілі, завдання і методику проведення таких занять. Найпоширеніші серед них - уроки-конференції, уроки-аукціони, уроки-ділові ігри, уроки-змагання, уроки типу КВК, уроки-консультації, комп’ютерні уроки, уроки-консиліуми, уроки-твори, уроки-винаходи, уроки-заліки, театралізовані уроки, уроки взаємного навчання учнів, уроки дитячої творчості, уроки-семінари, уроки-конкурси, уроки-фантазії, уроки-концерти, уроки-екскурсії тощо.
Нестандартні уроки спрямовані на активізацію навчально-пізнавальної діяльності учнів, бо вони глибоко зачіпають емоційно-мотиваційну сферу, формують дух змагальності, збуджують творчі сили, розвивають творче мислення, формують мотивацію навчально-пізнавальної та майбутньої професійної діяльності. Тому такі уроки найбільше подобаються учням, викликають у них творчий інтерес. Отже, форма організації навчання є важливою дидактичною проблемою, яка безпосередньо впливає на результативний компонент навчального процесу. Вона тісно пов’язана з методами і засобами навчання, бо кінцевий результат визначається комплексом дидактичних умов, серед яких важливе місце посідають організаційні форми навчання. Проблема організаційних форм навчання є досить актуальною сьогодні. Вона ще остаточно не розв’язана. Основними напрямами вдосконалення організаційних форм навчання у дидактиці вважається модернізація змісту навчання, опрацювання та впровадження елементів індивідуалізації, технізації тощо.
|
||||||||||
Последнее изменение этой страницы: 2020-03-14; просмотров: 117; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы! infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.149.230.44 (0.025 с.) |