ТОП 10:

Ділова гра на розрізнення авторства вивчених творів



Культурна людина, наприклад випускник загальноосвітньої школи, незалежно від власних літературних уподобань має знати імена національних письменників і назви їх програмних творів. Запропонована нами гра « Четвере – зайве » - це, практично, особистісний тренінг, тест на патріотизм.

«Четверте – зайве»

1.«Всякому місту звичай і права» 2. «Мойсей»

«Бжола і Шершень» «Гімн»

«De libertate» «Виклик»

«Contra spem spero» «Декадент»

3. «Мартин Боруля»

«Украдене щастя»

«Перехресні стежки»

« Сойчине крило»

4. «Блакитна Панна» 5«Енеїда»

«Інфанта» «Катерина»

«Камінний хрест» «Гайдамаки»

«Іванові Франкові» « Кавказ»

6. «Чорна рада»

«Сон»

«Марія»

«І мертвим, і живим…»

7. «Максим Гримач» 8. «З журбою радість обнялась»

«Ой ти, дівчино, з горіха зерня» «О слово рідне! Орле скутий…

«Чого являєшся мені у сні?» «Чари ночі»

«Сікстинська Мадонна» «Оборона Буші»

9. « Є тисяча доріг»

«Зелена Євангелія»

«Лебеді материнства»

«Ти знаєш, що ти людина?»

10. «Стилет чи стилос» 11. «Балада про соняшник»

«В житах» «Чорнобильська Мадонна»

«Сучасники» «Три зозулі з

поклоном»

«Під чужим небом» «Крила»

12. «Для вас, історики майбутні,»

«Ніч…а місяць як срібний птах»

«Поза межами болю»

«Вчись у природи творчого спокою»

13. «Кайдашева сім’я» 14. «Оборона Буші»

«На Кожум’яках» «Богдан Хмельницький »

«Гетьман Іван Виговський» «За двома зайцями»

« Я (Романтика)» «Золотий гомін»

15. «Я вранці голос горлиці люблю»

« Життя іде івсе без коректур…»

«Два кольори»

« Страшні слова, коли вони мовчать»

16. « Зачарована Десна» 17. «Прапороносці»

« Тіні забутих предків» « Вершники»

« Україна в огні» « Тронка»

« Щоденник» « Собор»

18. «Річний пісок слідок ноги твоєї…»

« Молюсь і вірю.Вітер грає…»

« Солодкий світ!»

« Мова» ( « Як парость виноградної лози…»)

19. « Наталка Полтавка» 20. « Сонячна машина»

« Москаль - чарівник» « Момент»

« Байки харківські» « Слово за тобою, Сталіне!»

« Енеїда» « Різдво»

21. « Пісня про рушник»

« Дорогою ціною»

« Тіні забутих предків»

«Intermezzo»

22. «Маруся Чурай» 23« Маруся»

« Сто тисяч» « Конотопська відьма»

« Мартин Боруля» « Козир -дівка»

« Хазяїн» « Слово про Ігорів похід»

24. « Як добре те, що смерті не боюся»

« Крізь сотні сумнівів я йду до тебе»

« Довколо мене цвинтар душ»

«Сад Гетсиманський»

.

25. «Розвивайся ти, високий дубе» 26. «По дорозі в Казку»

«Декадент» «Арфами, арфами…»

«Легенда про вічне життя «О панно Інно»

« Земля » «Пам*яті тридцяти»

27. «Сеньйорито акаціє, добрий вечір».

« Цю жінку я люблю»

« Вночі серед ночі хтось тихо…»

« Я (Романтика) »

28. «Твої листи завжди пахнуть зів’ялими трояндами»

«Давня казка» 29. «Автопортрет»

«І ти колись боролась, мов Ізраїль» «Вишні»

« Intermezzo» « Солодкий світ!»

«Різдво»

Розділ 3.

« Упізнай твір»

Для системної підготовки до розв’язання тестових завдань на віднайдення персонажів того самого твору ми розробили колективну гру - аукціон «Я впізнаю цей твір за одним ( 2,3,4…) його героєм». Чим більше героїв називається, тим нижчий бал виставляється. І навпаки – найвища оцінка ставиться команді, яка визначає назву твору за другорядними персонажами.

1. Евандр, Анхіз, Цібелла, Паллант, Лавінія, Дідона, Низ, Евріал, Турн, Юнона, Амата, Латин, Дідона, Еол, Нептун, Зевс, Венера, Іул, Турн, Еней

2. Петро, Микола Макогоненко, Тетерваковський, Микола, Горпина Терпилиха, Наталка

3. Наум Дрот, Настя, Василь Семенович Свитник, о. Бенедикт, Денис Деканенко. Маруся.

4. Олена Йосипівна, студент Дем’ян Халявський , Микита Уласович Забрьоха, Прокіп Ригорович Пістряк, Явдоха Зубиха

5. Титар, конфедерати, Ярема Галайда, Оксана, Іван Гонта, Максим Залізняк

6. Івась, Іван, пані з дітьми у берлині, москалики, сліпий кобзар, Катерина

7. Тарас Сурмач, князь Гагін, Матвій Гвинтовка, Меланія Черевань, Василь Невольник, «Божий чоловік», Пугач, Яким Сомко, Кирило Тур, Іван Чепурний (Шрам), Іван Мартинович Брюховецький.

8. Катря, Тетяна, Семен, Максим Гримач

9. Баба Параска, баба Палажка, волосний, проскурниця, чумак, Балаші, Довбиші, Мелашка, Мотря, Лаврін, Карпо, Омелько, Маруся.

10. Дмитренко, Шавкун, полковник Кряжов,Чижик, Василь Порох, Мотря Жуківна, москаль Сидір, Уляна, Остап Хрущ, , Притика, козак Бородай, козак Лоза, кривоногий Терьоха, косоока Меланія, дід Улас, баба Оришка, сім*я Хоменків, Петро Пацюк, Яким Матня, Тимофій Лушня, Христя, Григорій Чупруненко, пани Польські. Совинські; Марина Зайцівна, Мотря Кабанець, Мирін, Іван, Онисько, Василь, Максим Гудзь; Нечипор Варениченко,

11. Протасій Пеньожка, Матвій Дульський, Трандалєв, Гервасій та Микола Гуляницькі, Націєвський, Омелько. Степан, Марися, Палажка, Мартин Боруля.

12. Оріон, Азазель, Єгошуа, Авірон, Датан, терен, пальма, кедр, сосна,Єгова, Мойсей.

13.Анеля Армашевська, граф Кшивотульський, отець Зварич, маршалок Брикальський, бургомістр Рессельберг, Шнадельський, Шварц, Вагман, Валер*ян Стальський, Регіна Твардовська, Баран, Євген Рафалович.

14. Шльома, війт, Олекса Бабич, Настя, Михайло Гурман, Микола Задорожний, Анна.

15. Микола Федорович, Зигмунт Замбецький, Ніканор Ферапонтович Свтєлов, Володимир Семенович, Сашка, капітан- ісправник Серебряков, Марія Карлівна, Хома – Массіно.

16. Семен, Докія, батько, мачуха, Санька

17. Зозуля, жайворонок, сонце. людське го ре моя утома, ниви в червні, 3 бІлІ вівчарки Залізна рука города, кононівські поля.

18. Тодорика Жемчук, Василь Чоп’як, Онуфрій, Домніка , Ілія , Докія, Петро, Анна, Григорій Чункач, Михайло , РахІра, Тетяна, МарІйка, Сава, Івоніка Федорчук.

19.Анничка, спузар, щезник, чугайстир, нявка, Юра – мольфар, ватаг, Іван Палійчук, Марічка Гутенюк.

20.Катерина, сини, односельці, горб, Іван Дідух

21. Хлопець, Юрба, Він, Дівчина, ліс

22. Куць, Перелесник, потерчата, Пропасниця, Доля, злидні, Лісовик, « Той, що греблі рве»,Водяник, « Той, що в скалі сидить» ( Марище) русалки, Килина, дядько Лев, Лукаш, Мавка.

23. Семен, Муся, жандарми, оповідач

24.Ригор, Данило, Мусій, Марія, Андрій, Сашко, Панас, Оверко, Чубенко, Герт, «Ластівка».

25. Дід Панько, пан, Христя, собака Джой, переляканий дідок – рибалка.

26.Матвій Киянчук, куркуль Дзюба, отаман Гострий, Уляна, Корній Дізік.

27. Андрюша, дегенерат, доктор Тагабат, «загірна комуна», мати Марія

28.Андрій Венедович, «козир - бабуся», Надійка ( Семенівна), Ганна, Нюся, Лука Демидович , Тамара Василівна та Максим Гніді, Михайло Демидович Світозаров, Вигорський ( Ланський), Левко, Борис Задорожній, Зоська Голубовська, Рита, Степан ( Софочка) Павлович Радченко

29. Іван Губа, Микита Тертика, Уля Розсоха, селянин Авив, чумак Василь, Оля Семихатова, Каленик Митрофанович Вороненко, Баронова – Козино, Аренський, Мотрона Розторгуєва, дядько Тарас, Мокій, Килина (Лина) Трохимівна , Мокрина (Рина), Мина Маркович Мазайло

30. Інокентій Петрович, Мокієнко, Тищенко Макар, Судаков, Вася Потаюк, Кім – Гі – Сун, Пятро Дядоров, Фійона, брати Кирпиченки, Ганна, Марійка, Морози; Микола, Грицько, Наталка , Денис Сірко; Медвин, Григорій і Дем*ян Многогрішні

31. Богдан Холод, бандурист Кулик, отець Кирило, паламар Лука, дяк Яким, діди: Семен, Тарас, Захарко, поліцай Макар, Бобир – мисливець, коні Мурай і Тягнибіда, бичок Мина, два Пірати, прабабуся Марусина, Оврам, Сашко, Сергій, Василь, іван, Лаврін, Одарка Єрмолаївна, Петро Семенович, «фамільна ворона»

32. Володимир Таранов, Головацький, Джума Урсулаєв, Муравин Степан, Степан Чумаков, Ковтун Данило – кулеметники, Якимаха – комбат, Мусій Неборак, Левко Підтиченко – командир гармати, Самійло Косарик - наводчик, Іван Лобода – бронебійник, Овчаренко Гнат, Теліга Захарко, Іван Гавриш, Паляничка Трохим, Косарик Самійло, глєбов роман, Джума Галієв, Андрій Затуливітер; Мусій Загнибіда, Борщ, Остап Горобець – на всіх -3 руки; Недригайло, Орлюк, Вовк Микита; Лобода Іван, Драгун Петро, Романенко – мінометники; Сіроштан, Мура (Марія) Григорівна, Джек, Ріхард, Тимур; Левко Цар, Нехода, Журавель, Чубенко, Демид Бесараб; Устим, Мина та Одарка Товченик; Микола, Павло, Христина, Купріян Михайлович Хутірні; Василь Кравчина, Мотря Левчиха, Грицько Гулак, Іван Гаркавенко; Людвіг, Ернст фон Крауз, фрау Емма Крауз, Курт Ріхтер,Еріх Кох, Антоніо Пальма, Штігліц, Густав Шмуцке, Н. Лиманчук; Григорій Заброда, Роман, Іван, Савка, Григорій, Трохим, Олеся, Лаврін і Тетяна Остапівна Запорожці, дід Демид

33. Параска Демидиха, Ящиха Бакалійська, Горбань, Яким Шибилист, Лесько Черкес, Мартин Пушкар, дід Галерник, мандрівний дяк, Орихна та Григорій Бобренки, Галя Вишняк, Іван Іскра, Яків Остряниця; Маруся, Гордій і Ганна Чурай

34. Поштар однорукий дядько Левко, оповідач; Марфа та Карпо Яркові; Софія, Михайло

35. Шадура – комбат, Лариса ( Лорі), її чоловік, Сашко Діденко, старий священик

! Для найбільш обізнаних випускників ми пропонуємо гру « Я впізнаю цей твір за однією ( 2,3,) деталлю», за умови, якщо вибір буде обґрунтовано, що стимулює до аргументації та розвитку мовлення.




Последнее изменение этой страницы: 2016-04-06; Нарушение авторского права страницы

infopedia.su не принадлежат авторские права, размещенных материалов. Все права принадлежать их авторам. Обратная связь - 54.225.20.73