ІІІ етап. Реалізація проекту 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

ІІІ етап. Реалізація проекту



1. Виставка малюнків та виробів «Працьовита бджілка» (учні).

2. Презентації учнівські

Презентація "Бджола летить, де мед пахтить"

Презентація "За бджолою підеш - до меду дійдеш"

Презентація "Буде бджола на квітці - буде яблуко на столі"

3. Ігровий та дидактичний матеріал. (учитель).

4. Відкритий урок.

5. Захист проекту з даної теми. Запрошення гостей

Виконання проекту

І. Пошук інформації про джмелів та бджілок в літературі.

ІІ. Інформація

Недаремно бджола здавна вважалася символом працелюбства, старанності та пильності. Життя цієї комахи справжній подвиг. Вони мусять працювати все своє недовге життя (від40 до200днів). Бджоли ніколи не сплять, навіть узимку, бо якщо вони не будуть рухатися, то помруть від переохолодження.

Всього на світі близько2000 видів бджіл, і тільки 4 види з них виробляють мед.

ІІІ. Спостереження за комахами у природі.

а) Зовнішній вигляд комах. Спільне та відмінне.

б) Чим живляться комахи.

в) Коли вперше з’являються навесні.

г) Спостереження за змінами в поведінці комах перед негодою.

ІV. Виготовлення та створення виставки дитячих робіт.

 

 

Квітка проекту

«Як бджоли готуються до зими»

 

 

 

Методичні матеріали


Урок природознавства 2 клас

Як бджоли готуються до зими

Мета: ознайомити учнів зі змінами, що відбуваються в житті бджіл восени; розвивати спостережливість; формувати навички охорони природи на прикладі комах.

Хід уроку
I. Організаційний момент
II. А ктуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності

1. П еревірка домашнього завдання

2. Р обота над загадками
Я труд поважаю,
Все літо літаю
У поле, до гаю,
Збираю медок
Із різних квіток.
Кого не злюблю,
Того жалом колю. (Бджола)


Стоїть завод у полі.
Який? А це секрет.
Працюють в ньому бджоли,
Виготовляють мед. (Вулик)


III. По відомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як бджоли готуються до зими.


IV. В ивчення нового матеріалу

ІІ. Пізнавальна діяльність.Робота над ілюстрацією бджілки.

Бджола має велику, покриту волосками голову, з боків якої міститься двоє складних очей а між ними - три прості очка. Спереду відходять довгі вигнутівусики. У темному вулику вусики мають найбільше значення.

Квітки бджоли розшукують за допомогою зору і нюху. Розрізняють лише жовтий і синій кольори, а червоного не бачать, хоча невидиме для людини ультрафіолетове проміння розрізняють. Гризучими верхніми щелепами бджола будує комірки. розминає і обробляє віск, а сідаючи на квітку, знімає пилок. Нижньою щелепою й довгою нижньою губою бджола злизує та висмоктує нектар. Потім бджола поміщає нектар в комірки стільників, де він перетворюється на мед. Груди бджоли теж вкриті волосками, на спині дві пари напівпрозорих крил. Ноги пристосовані для збирання пилку й будування стільників.


1. Р обота за підручником (с. 60–61)
Бджо­лина сім'я подібна до королівства. У кожному вулику проживає 20-60 тисяч бджіл. Найголовнішою в бджо­линій сім'ї є матка. Її легко впізнати серед бджіл, тому що вона значно довша і важча за інших. Довжина матки ся­гає 22 мм. Єдиним її завданням є відкладування яєць, тобто народження сім'ї. Хоча вона й є «родоначальни­ком», але без інших бджіл може прожити не більше трьох днів. Бджоли дуже уважні до матки, завжди поруч з нею, годують її та оберігають від небезпеки. У сім'ї мат­ка живе не довше п'яти років, після чого відбувається так звана «зміна влади»: бджоли виводять молоду, яка знищує свою попередницю.

Є в гнізді й декілька трутнів (бджіл чоловічої статі), які з'являються навесні, коли починається розмноження бджіл. Наприкінці літа закінчується співпраця бджіл з трутнями, а потім бджоли їх виганяють.

Уся бджолина сім'я відчуває найменші зміни в погоді, здатна орієнтуватися по силових лініях сонячного проміння та ландшафту. Адже у бджоли п'ятеро очей. Крім двох основних, на панцирі голови знаходяться ще троє майже непомітних очей — це рецептори інтенсивності освітлення. Ось тому бджоли безпомилково визначають час доби. Всі вони працюють швидко, й результатом їхньої праці є безцінна продукція, що не має аналогів.

Дуже молоді бджоли прибирають у вулику, підтриму­ють відповідну вологість і температуру повітря в ньому, годують личинок, сторожують гніздо, складають у комірки для тривалого зберігання квітковий пилок, випа­ровують зайву воду з нектару і переробляють його на мед.

Робочі бджоли поділяються на вуликових (нельотних) і польових (льотних). Орієнтовно на 20-й день свого жит­тя бджоли вже вилітають збирати корм. а їхні старші сестри, в свою чергу, задовольняють потребу сім'ї у воді, яку переносять у медовому зобику.

Одним зі структурних підрозділів вулика є розвідка. Бджоли- розвідники не мають права на помилку, тому що беруть мед, як пальне на дорогу, лише в один напрямок.

Знайшовши джерело медозбору, негайно повідомляють про нього сім'ю. Цікаво, як же вони цс роблять? Бджоли виконують складний танець, показуючи, куди треба летіти, на яку відстань, як багато нектару виділяють квіти. Та буває так. що дві розвідниці виявили різні місця медозбору (одна в лісі, іншав полі). Бджоли полетять за тією, котра буде енергійнішою й довше танцюватиме, й не помиляться:

Існує в бджолиній сім'ї й зовнішня охорона. Ці бджоли безпомилково визначають ворога за запахом, не пускають до вулика чужих, ніколи не сплять, мають особливо чут­ливий нюх.

Щоб бджолі зібрати 100 г меду, їй потрібно відвідати 1 мільйон квіток. У сприятливий рік бджолина сім'я заготовляє 50—70 кг меду лише за час квітування липи. Щоб зібрати 5—6 кг гречаного меду, комахи повинні побуваті на 8—9 мільйонах квіток.

 

2.Асоціативна квітка

Давайте складемо квітку зі слів, які на вашу думку мають відношення до бджілки. В серединці квітки і буде слово «бджола». Вчитель, чи сильніший учень, записує маркером слова, які діти асоціюють зі словом «бджола».


2. Фізкультхвилинка

Щось повісили носи.

Із-за парт не вийшли всі.

Вгору добре потяглись,

На носочки піднялись.

Опустились легко вниз,

І подув в обличчя бриз.

Як дерева покачало:

Вправо-вліво, вліво-вправо.

Біля парти всі присіли,

Потім встали й полетіли.

Руки в боки узяли,

На всі боки повели.

Руки вниз всі опустили

І за парти тихо сіли.

 


V. Узагальнення й систематизація знань
1. П овідомлення «Як бджоли готуються до зими»

Готуючись до зими, бджоли не впадають у сплячку. З настанням холодів вони перестають рухатися, збиваються в купу, зігріваючи одна одну. А в цей час продовжують живитися медом і цукровим сиропом, який їм спеціально постачають бджолярі. А скупчуються вони на листках, які утворені чашечками з воску і називаються стільниками. Бджоли затикають прополісом усі щілини, зменшують льоток (віконечко, через яке влітають і вилітають з вулика).

2. Робота над загадкою
— Як називається продукт, який бджоли дають людям?
Солодкий, та не цукор,
липкий, та не цукерка,
смачний, та не цукерка .(Мед)
— Бджола — медоносна комаха. Вона збирає квітковий нектар і пере-
творює його на мед. Мед — дуже цінний продукт.


3. Прикмети
- Якщо бджоли вилітають вранці-рано — на ясну погоду.
- Бджоли скупчилися на стінках вулика — на велику спеку.
Прислів’я
- Бджоли раді цвіту, а люди літу.


VI. П ідбиття підсумків. Рефлексія
— Що роблять бджоли з настанням холодів?
— А як люди допомагають бджолам готуватися до зими? (Утеплюють вулики, годують бджіл сиропом.)
VII. Домашнє завдання

 

 



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2017-01-19; просмотров: 130; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.238.233.189 (0.039 с.)