Урок 45. «здається, байка просто бреше, а справді ясну правду чеше» 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Урок 45. «здається, байка просто бреше, а справді ясну правду чеше»



УРОК 45. «Здається, байка просто бреше, а справді ясну правду чеше»

Матеріал уроку. Леонід Глібов «Лебідь, Щука і Рак», «Коник-стрибунець». Мета: Ознайомити дітей із жанром байки; розвивати способи і види читання байки, вчити передавати в інтонації характери дійових персонажів, оцінювати їхні вчинки, виявляти мотиви їхньої поведінки. Обладнання. Портрет Л.Глібова, предметні малюнки Лебедя, Щуки, Рака, ілюстрації до байок, виставка книг поета.

Хід уроку I. Повідомлення теми і мети уроку.

- Твори яких жанрів ми читали? (Вірші, казки оповідання, п’єси, загадки, статті і т.д.)

- Сьогодні ми ознайомимося з новим жанром. Прочитайте назву розділу. (Байки)

- Прочитайте на с. 129 підручника тлумачення слова байка.

- Яка головна особливість байки? Хто створює байки?

II Підготовка до сприймання нового матеріалу.

1.Розповідь про Л.Глібова.

- Прочитайте з дошки вислів про байку.

Здається, байки просто бреше,

А справді ясну правду чеше.

Нікого в світі не мине,

Читайте, згадуйте мене.

- А згадувати про нього просить видатний український байкар Леонід Глібов. (Учитель відкриває портрет поета і виставку його книг.)

- Народився Л.Глібов у с. Веселий Поділ на Полтавщині 5 березня 1827 року. Його батьки були добрими, освіченими. Культурними людьми. Іван Назарович, батько письменника, працював управителем маєтку поміщиків Родзянків. Мати, Орина Гаврилівна, виховувалась у родині пана Трощанського. Вона і стала першою вчителькою Глібова.

У дитинстві Льолик, як усі його звали, був веселим і жвавим. Йому подобалося усе красиве, але найбільше він любив доглядати за квітами. Знайомі і родичі, вітаючись з ним, казали: «Здоров був, Льолику, квітчастий кролику». Любив слухати народні пісні, зачаровувався народними звичаями і обрядами.

Коли настав час здобувати освіту в гімназії, тринадцятирічний хлопець гак засумував за рідною домівкою, що всю тугу вилив у своєму першому вірші «Сон».

Л.Глібов любив дітей. Якийсь час працював учителем історії і географії.

Але хвороба серця і легень підірвала здоров’я Леоніда Івановича. Втративши зір, він продовжував писати під лінійку з лупою. Залишив Л.Глібов великий доробок: байки, віршовані загадки і казки, акровірші, жарти. Вони принесли йому славу, його шанують, люблять і знають не тільки в Україні, айв усьому світі.

2. Відгадування загадок.

- А тепер давайте подивимось, з якими героями байки Л.Глібова ми зустрінемось зараз.

Відгадайте загадки.

1) Швець - не швець, кравець - не кравець, тримає в роті щетинку, в

руках ножиці. (Рак)

2) Упіймав Івасик рибу,

Але витягти - мука!

Бо сердита і велика На гачок зловилась.. .(щука).

3) Мов знак запитання став,

Повільно озером поплив.

Умить піднявся - летить у небі Ширококрилий, білий ....(лебідь)

- Де ми можемо зустріти усіх цих героїв? (На озері, біля води.)

Слухання твору(виразне читання учителя).

- Ми детально розібрали у змісті ілюстрації. А тепер послухайте байку, де діють ці персонажі.

- Скажіть, що вам нагадує цей твір? (Віршовану казку.)

Робота над вдосконаленням техніки читання.

а) Гра «Продовж речення».

Хтось з учнів зачитує перші слова з речення, а інші – продовжують його.

б) Читання «Незнайком»

в) Виразне читання байки.

IV. Опрацювання байки «Коник-стрибунець».

Слухання баки. Перевірка первинного сприймання.

- Мураха і коник-стрибунець є дійовими особами наступної байки Леоніда Глібова. Прочитайте її назву.

- Послухайте байку і скажіть, з яким проханням звернувся Коник до Мурав’я.

- Хто був працьовитим? А хто - без турботливим?

Словникова робота.

вдатний розкошував

співучий розгулявся

проворний співав

веселий байдуже

- Якою частиною мови є слова першої колонки? А другої?

Повторне читання байки мовчки.

- Простежте, як і чому змінювалась поведінка Коника?

Читаиия банки в особах.

- Діти діляться по троє і читають байку в групах.

V. Підсумок уроку.

-З якими новим жанром познайомились? Чим байка відрізняється від Вірша? А казки?

- Які недоліки людського характеру засуджувались у байках, прочитаних сьогодні?

 

УРОК 45. «Здається, байка просто бреше, а справді ясну правду чеше»

Матеріал уроку. Леонід Глібов «Лебідь, Щука і Рак», «Коник-стрибунець». Мета: Ознайомити дітей із жанром байки; розвивати способи і види читання байки, вчити передавати в інтонації характери дійових персонажів, оцінювати їхні вчинки, виявляти мотиви їхньої поведінки. Обладнання. Портрет Л.Глібова, предметні малюнки Лебедя, Щуки, Рака, ілюстрації до байок, виставка книг поета.



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-12-09; просмотров: 421; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 52.14.85.76 (0.008 с.)