II. Актуалізація опорних знань. 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

II. Актуалізація опорних знань.



Урок 35, 36, 37

Тема: Розв’язування задач з теми “Електропровідність електролітів. Закони Фарадея.”

Мета: закріпити та поглибити знання учнів з даної теми на практиці; сформувати уміння і навички розв’язування задач; розвивати уяву пам? ять та увагу.

Тип уроку: урок розв’язування задач.

Обладнання: роздатка, довідники,Фізика-10 (Гончаренко).

Хід уроку.

I. Оргмомент

II. Актуалізація опорних знань.

1. Що є електричним струмом у електролітах?

2. Який процес називаємо електролітичною дисоціацією?

3. Який процес називаємо електролізом?

4. Сформулюйте закон електролізу Фарадея.

III. Розв’язування задач.

№1. При пропусканні через електроліт струму 1,5 А за 5 хв на катоді виділилось 137 мг речовини. Що це за речовина? (Нікель)

№2. В процесі електролізу із розчину срібної солі на катоді виділилось 300 мг срібла. Визначити заряд, який протікає через електроліт. (268 Кл)

№3. При нікелюванні виробів за 2 год відклався шар нікелю товщиною 0,03 мм. Знайти густину струму при електролізі. Електрохімічний еквівалент нікелю 3·10-7 кг/Кл, його густина 8,9·103 кг/м3.

№4. Електроди, опущені в розчин сульфату купруму, з’єднали з джерелом струму, ЕРС якого 12 В і внутрішній опір 0,2 Ом. Скільки міді виділиться на катоді за 5 хв? Опір розчину між електродами 0,4 Ом.

№5. Для посріблення ложок протягом 5 годин через розчин солі срібла пропускають струм 2 А. Катодом були 10 ложок, кожна з яких має поверхню площею 50 см2. Визначити товщину шару срібла.

№6. Електроди, занурені в розчин мідного купоросу, з’єднано з джерелом струму, ЕРС якого 2 В, а внутрішній опір 0,1 Ом. Опір електроліту між електродами 0,3 Ом. Яка маса міді виділиться на катоді за 10 хв?

IV. Підсумки уроку.

V. Домашнє завдання №846 (Римкевич)

 

 

Урок № 37, 38, 39

 

 

Тема: Основні положення молекулярно-кінетичної теорії будови речовини та її дослідне обґрунтування

 

Мета: ознайомлення учнів з поняттям молекулярної фізики як розділу фізичної науки, молекулярно-кінетичною теорією речовини та її основними положеннями та її дослідним обґрунтуванням на прикладі дифузії та броунівського руху.

 

Тип уроку: урок засвоєння нових знань

 

План уроку

Етапи уроку Орієнтовний розподіл часу, хв Методи й форми роботи з класом
I. Організаційний етап 1 хв  
II. Актуалізація опорних знань 5 хв Фронтальне опитування
III. Повідомлення теми, мети й завдань уроку 2 хв Визначення мети уроку за планом вивчення теми
IV. Мотивація навчальної діяльності 5 хв Метод «Прес»
V. Сприймання і первинне осмислення нового матеріалу 20 хв Евристична бесіда
VI. Закріплення нового матеріалу 10 хв Фронтальне опитування Метод «Порівняльна діаграма Ейлера-Вена»
VII. Підбиття підсумків уроку   2 хв «Ключові слова»
VIII. Домашнє завдання   Пояснення, інструктаж

Хід уроку

I. Організаційний етап

III. Повідомлення теми, мети й завдань уроку

Учитель повідомляє тему уроку і пропонує учням план вивчення теми, записаний на дошці.

План вивчення теми

1. Молекулярна фізика як розділ фізики.

2. Молекулярно - кінетична теорія будови речовини (МКТ). Розвиток поглядів на будову речовини.

3. Основні положення МКТ. Дослідне обґрунтування положень МКТ.

Учитель пропонує учням самостійно сформулювати мету уроку і за необхідності вносить корективи у відповіді учнів.

V. Сприймання і первинне осмислення нового матеріалу

Молекулярно - кінетична теорія будови речовини (МКТ).

VIII. Домашнє завдання

1. Вивчити теоретичний матеріал за підручником: § 18

2. Розв’язати задачі: § 18 стор.179 № 12,13

3. Творче завдання

Підготувати повідомлення «Короткий історичний нарис про будову

речовини»

4. Експериментальне завдання

Провести один з дослідів

1) На дно двох склянок з водою (в одній склянці – холодна вода, в другій – гаряча) покласти по однаковому шматочку сухої фарби. Через кожні півгодини вимірювати рівень забарвленої води. Дати пояснення.

2) Візьміть два шматочка скла (можна - два однакових дзеркальця). Обмийте їх і висушіть. Притуліть щільно один до одного. Легко чи важко їх роз’єднати? Те саме проробіть с мокрим склом. Поясніть результати досліду

 

Урок 35, 36, 37

Тема: Розв’язування задач з теми “Електропровідність електролітів. Закони Фарадея.”

Мета: закріпити та поглибити знання учнів з даної теми на практиці; сформувати уміння і навички розв’язування задач; розвивати уяву пам? ять та увагу.

Тип уроку: урок розв’язування задач.

Обладнання: роздатка, довідники,Фізика-10 (Гончаренко).

Хід уроку.

I. Оргмомент

II. Актуалізація опорних знань.

1. Що є електричним струмом у електролітах?

2. Який процес називаємо електролітичною дисоціацією?

3. Який процес називаємо електролізом?

4. Сформулюйте закон електролізу Фарадея.

III. Розв’язування задач.

№1. При пропусканні через електроліт струму 1,5 А за 5 хв на катоді виділилось 137 мг речовини. Що це за речовина? (Нікель)

№2. В процесі електролізу із розчину срібної солі на катоді виділилось 300 мг срібла. Визначити заряд, який протікає через електроліт. (268 Кл)

№3. При нікелюванні виробів за 2 год відклався шар нікелю товщиною 0,03 мм. Знайти густину струму при електролізі. Електрохімічний еквівалент нікелю 3·10-7 кг/Кл, його густина 8,9·103 кг/м3.

№4. Електроди, опущені в розчин сульфату купруму, з’єднали з джерелом струму, ЕРС якого 12 В і внутрішній опір 0,2 Ом. Скільки міді виділиться на катоді за 5 хв? Опір розчину між електродами 0,4 Ом.

№5. Для посріблення ложок протягом 5 годин через розчин солі срібла пропускають струм 2 А. Катодом були 10 ложок, кожна з яких має поверхню площею 50 см2. Визначити товщину шару срібла.

№6. Електроди, занурені в розчин мідного купоросу, з’єднано з джерелом струму, ЕРС якого 2 В, а внутрішній опір 0,1 Ом. Опір електроліту між електродами 0,3 Ом. Яка маса міді виділиться на катоді за 10 хв?

IV. Підсумки уроку.

V. Домашнє завдання №846 (Римкевич)

 

 

Урок № 37, 38, 39

 

 

Тема: Основні положення молекулярно-кінетичної теорії будови речовини та її дослідне обґрунтування

 

Мета: ознайомлення учнів з поняттям молекулярної фізики як розділу фізичної науки, молекулярно-кінетичною теорією речовини та її основними положеннями та її дослідним обґрунтуванням на прикладі дифузії та броунівського руху.

 

Тип уроку: урок засвоєння нових знань

 

План уроку

Етапи уроку Орієнтовний розподіл часу, хв Методи й форми роботи з класом
I. Організаційний етап 1 хв  
II. Актуалізація опорних знань 5 хв Фронтальне опитування
III. Повідомлення теми, мети й завдань уроку 2 хв Визначення мети уроку за планом вивчення теми
IV. Мотивація навчальної діяльності 5 хв Метод «Прес»
V. Сприймання і первинне осмислення нового матеріалу 20 хв Евристична бесіда
VI. Закріплення нового матеріалу 10 хв Фронтальне опитування Метод «Порівняльна діаграма Ейлера-Вена»
VII. Підбиття підсумків уроку   2 хв «Ключові слова»
VIII. Домашнє завдання   Пояснення, інструктаж

Хід уроку

I. Організаційний етап



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-12-09; просмотров: 269; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.15.3.154 (0.01 с.)