Перевірка домашнього завдання. 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Перевірка домашнього завдання.



Повторення правил поведінки і техніки безпеки в комп’ютерному класі.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. (4 хв).

Гра «Склади комп’ютер». Робота учнів в групах по 3-4 чоловіка.

Учням пропонуються набори із зображеннями зовнішніх пристроїв комп’ютера. Школярі самостійно обирають конфігурацію свого комп’ютера і пояснюють з які пристрої входять до складу їх ПК.

Приклад набору зображень.

 

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Розповідь вчителя (8 хв)


Комп’ютер – це електронна машина, яка не може працювати без програм. Тому говорять, що комп’ютеру для роботи потрібні дві речі: апаратне забезпечення і програмне забезпечення. (Заповнення з учнями таблиці).

ІІІ. Фізкультурна хвилинка (1 хв).


Ми писали і читали,

Малювали, рахували,

От втомились, так втомились,

Аж голівки похилились.

Ми свої втомили ніжки,

Адже не лежали в ліжку.

Наші ручки зажурились –

Це від того, що втомились.

Треба трошки відпочити,

Щоби знов науки вчити.


ІV. Робота із зошитом (11 хв).

Урок 2. Робочий зошит з інформатики для 3 класу..

Заповни таблицю. Запиши для чого призначений кожний пристрій.

Зовнішні пристрої
1. монітор (дисплей) –  
2. клавіатура  
3. системний блок -  
4. принтер  
5. сканер  
маніпулятори 6. мишка  
7. джойстик  
8. трекбол  
9. колонки -  
10. модем -  


V. Робота з комп’ютерною програмою (10 хв). «Сходинки до інформатики».

Вибрати сходинку «Лісова галявина» або «Мильні бульбашки» з курсу 2 класу.

VІ. Пояснення домашнього завдання (1 хв)..

Вивчити Урок 2. Робочий зошит з інформатики для 3 класу.

Виконати завдання 2. Сходинки до інформатики. Робочий зошит.

VІІ. Релаксація (1 хв).

VІІІ. Підсумок уроку (1 хв).

Урок 3

Тема. Підготовка комп’ютера до роботи.

Мета:

Навчальна: повторити назви і функції основних пристроїв комп'ютера; пригадати основні етапи підготовки ПК до роботи та правила коректного завершення роботи ПК.

Розвиваюча: розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу.

Виховна: виховувати дбайливе ставлення до комп'ютерної техніки; охайність при роботі в зошиті, уміння працювати в парі.

Обладнання: ПК, магнітна дошка, картки із зображенням предметів.

Програмне забезпечення: комп'ютерна програма «Сходинки до інформатики».

Вимоги до учнів: знати назви й призначення основних пристроїв ПК, правила поведінки та техніки безпеки в комп'ютерному класі, послідовність ввімкнення та вимкнення ПК.

Хід уроку

І. Організаційний момент (1 хв).

Привітатися із учнями. Перевірити готовність учнів до роботи.

Ось дзвінок сигнал нам дав.

Працювати час настав.

ІІ. Розминка (3 хв).

Гра «Розклади предмети».

На магнітній дошці розміщені картки із написами:

ПРИЙМАЄ
ЗБЕРІГАЄ
ПЕРЕДАЄ
ОБРОБЛЯЄ

 


Учням пропонується розкласти предмети під відповідними написами і пояснити свій вибір.

Приклади зображень (гучномовець, магнітофон, книга, калькулятор, телефон, холодильник тощо)

Аналогічне завдання можна виконати, запропонувавши дітям картки із завданням:

1. Як ти вважаєш, для чого існують ці предмети?

А) & Б) (В) U Г) Ë

Приймає інформацію____

Обробляє інформацію____

Зберігає інформацію____

Передає інформацію____

ІІІ. Бесіда з учнями. Перевірка домашнього завдання (5 хв)..

- Що таке комп’ютер?

- Які пристрої ПК вважаються основними?

- Для чого призначені пристрої введення інформації?

- Які пристрої відносяться до пристроїв виведення інформації?

- Як правильно ввімкнути комп’ютер?

 

IV. Повідомлення теми і мети уроку. Розповідь вчителя (10 хв)

Для того, щоб комп’ютер почав працювати треба його підготувати або завантажити.

1. Спочатку потрібно ввімкнути монітор.

2. Потім системний блок.

Комп’ютер ожив. Засвітився екран монітора, на ньому з’явилися написи: комп’ютер перевіряє працездатність, готовність всіх своїх пристроїв, тобто готується до роботи.

Завантаження комп’ютера відбувається за допомогою спеціального диска, який називається системним диском. На ньому знаходиться найважливіша програма – операційна система.

Процес закінчився. Комп’ютер, здається, зупинився. Він чекає від тебе команд.

Команда – це речення, наказ, який спонукає до дії.

Передати комп’ютеру команди можна через пристрій вводу інформації – клавіатуру або за допомогою мишки.

Для коректного (правильного) завершення роботи ПК потрібно:

1. Закрити всі програми з якими ти працюєш;

2. Натиснути кнопку Пускð Завершення роботи комп’ютера ð Вимкнути комп’ютер(або OK)

3. Спочатку вимикається системний блок, а потім – монітор.

 

V. Фізкультурна хвилинка (1 хв).

Хто ж там, хто вже так стомився?

Вліво-право нахилився.

Треба дружно всім нам встати

Фізкультпаузу почати.

Вчитель називає пристрій або предмет, якщо він стосується предмету інформатика, то учні хлопають раз в долоні, якщо ні – легенько тупають ніжками.


Інформація

Миша

Сканер

Тарілка

Школа

Камінь

Ножиці

Бумага

Модем

Ручка тощо.


VІ. Робота із зошитом (7 хв).

Завдання до Уроку 2. Сходинки до інформатики. Робочий зошит.

VІІ. Робота з комп’ютерною програмою (10 хв).

«Сходинки до інформатики».

Повторення правил поведінки і техніки безпеки в комп’ютерному класі.

Вибрати сходинку «Цифертон».

VІ. Пояснення домашнього завдання (1 хв)..

Вивчити Урок 3. Робочий зошит з інформатики для 3 класу.

Виконати завдання від Розумника.

VІІ. Релаксація (1 хв).

VІІІ. Підсумок уроку (1 хв).

Урок 4

Тема. Операційна система Windows та її об’єкти.

Мета:

Навчальна: пригадати, що таке програми, ознайомити учнів із поняттям «операційна система» та її основними функціями; повторити основні етапи підготовки ПК до роботи та правила техніки безпеки під час роботи з ПК.

Розвиваюча: розвивати пам’ять, увагу, логічне мислення.

Виховна: виховувати дбайливе ставлення до комп'ютерної техніки; охайність при роботі в зошиті.

Обладнання: ПК, магнітна дошка, плакати із зображенням Робочого столу та об’єктів на ньому.

Програмне забезпечення: комп'ютерна програма «Сходинки до інформатики».

Вимоги до учнів: правила поведінки та техніки безпеки в комп'ютерному класі, послідовність ввімкнення та вимкнення ПК, розуміти поняття операційної системи та її призначення, назви та розміщення об’єктів ОС Windows.

Хід уроку

І. Організаційний момент (2 хв).

Привітатися із учнями. Перевірити готовність учнів до роботи.

Розминка.

Я не нишпорю в коморах,

Не ховаюся по норах.

Ковзаю по столу трішки,

Бо комп'ютерна я... (мишка)

Я показую об'єкти,

Фото, відео проекти.

Я не плеєр, не мотор,

А звичайний... (монітор)

Якщо є складна робота,

Мусить бути лиш охота,

Бо зі мною буде толк,

Адже я — системний... (блок)

ІІ. Перевірка домашнього завдання (4 хв).

1. Що потрібно комп’ютеру для роботи? (пристрої і програми)

2. Які пристрої ПК ви знаєте?

3. Як включити комп’ютер?

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Пояснення нового матеріалу. (10 хв).

Після завантаження операційної системиWindowsголовної програми в комп’ютері, на екрані з’являється Робочий стіл ð,

на якому «стоїть» комп’ютер, «лежать» папки (каталоги) з документами, документи, значки програм.

 

 

Піктограми (значки) «Мій комп'ютер» і «Кошик» є обов'язковими на Робочому столі будь-якого комп’ютера.

«Мій комп’ютер» - головний інструмент, за допомогою якого можна відшукати і запустити будь-яку програму, знайти і працювати з будь-яким документом.

«Кошик» - папка, куди «викидають» непотрібні документи, програми та інше «сміття». Якщо в «Кошик» вилучили щось помилково, то можна його повернути.

Внизу Робочого столу Windows є Панель задач (вона може бути вгорі, праворуч, ліворуч).


На Панелі задач знаходиться кнопка «Пуск», годинник, індикатор мови, значки програм, кнопки відкритих програм (тих, з якими комп’ютер працює в даний момент).

Кнопка «Пуск» відкриває Головне меню, ð

в якому можна знайти будь-які програми, документи, здійснити настройку всіх пристроїв комп’ютера, одержати довідкову інформацію.

 

Все, що ми бачимо і з чим працюємо в системі Windows – це об’єкти.

 

Отже, операційна система Windows містить:

Робочий стіл із значками;

 Панель задач з кнопками або без них;

 Кнопка Пуск зі своїм Головним меню.

 

ІV. Фізкультурна хвилинка (1 хв).

Руки вгору, руки вниз

Вгору трошки подивись

Руки склали, як вітряк

І покрутимося так

Вище рукипідніміть

І спокійно опустіть

Будемо дружно ми сідати

І до праці приступати.



V. Робота із зошитом (10 хв).

Завдання до Уроку 3. Сходинки до інформатики. Робочий зошит.

VІ. Робота з комп’ютерною програмою (10 хв). «Сходинки до інформатики».

Повторення правил поведінки і техніки безпеки в комп’ютерному класі.

1. Ввімкнути комп’ютер.

2. Спостерігати за процесом завантаження операційної системи.

3. Розглянути об’єкти ОС Windows.

4. Запустити програму «Сходинки до інформатики».

5. Вибрати сходинку «Цифертон».

 

VІІ. Пояснення домашнього завдання (1 хв).

Вивчити Урок 4. Робочий зошит з інформатики для 3 класу.

VІІІ. Релаксація (1 хв).

ІХ. Підсумок уроку (1 хв).

 

Урок 5

Тема. Операційна система Windows. Вікна.

Мета:

Навчальна: пригадати поняття «програма», «операційна система» та закріпити поняття про основні об’єкти ОСWindows; ознайомити учнів із поняттям вікна та розглянути елементи вікна Мій комп’ютер; тренування навичок роботи із об’єктами на Робочому столі.

Розвиваюча: розвивати пам’ять, наполегливість, увагу, логічне мислення.

Виховна: виховувати дбайливе ставлення до комп'ютерної техніки; охайність при роботі в зошиті, старанність.

Обладнання: ПК, магнітна дошка, плакати із зображенням Робочого столу та об’єктів на ньому, плакат із завданням до розминки.

Програмне забезпечення: ОС Windows.

Вимоги до учнів: правила поведінки та техніки безпеки в комп'ютерному класі, послідовність ввімкнення та вимкнення ПК, розуміти поняття операційної системи та її призначення, назви та розміщення об’єктів ОС Windows.

 

Хід уроку

І. Організаційний момент (1 хв).

Привітатися із учнями. Перевірити готовність учнів до роботи.

Розминка. Завдання від Розумника (5 хв).

Розумнику, розгадай кросворд і дізнайся, яке слово було приховано.

1. Смуга внизу робочого стола – це … (панель) задач

2. «Косинка», «Павук» - це комп’ютерні …(ігри)

3. Головне меню відкриває кнопка …(пуск)

4. Все з чим працює ОС Windows – це …(об’єкти)

5. Основний елемент ОС Windows – це …(вікно)

6. Папку ще називають …(каталог)*

7. На робочому столі є папка «Мій …»

(комп’ютер)

8. Paint – це …(редактор)

9. Пристрій для під’єднання до мережі Інтернет

(модем)

10. Місце для збереження документів (папка)

* (пояснити учням нове для них слово)

Вписуй слова, починаючи з клітинки з номером запитання.

По буквам у виділених клітинках прочитай слово. (ПІКТОГРАМА)

ІІ. Робота із зошитом (15 хв). Пояснення вчителя.

Завдання до Уроку 5. Робочий зошит з інформатики для 3 класу.

 

1. Чому операційна система називається Windows?

...........................................................................................................................

...........................................................................................................................

2. З яких елементів складається вікно «Мій комп'ютер»?

...........................................................................................................................

...........................................................................................................................

...........................................................................................................................

...........................................................................................................................

...........................................................................................................................

...........................................................................................................................

Завдання до Уроку 4. Сходинки до інформатики. Робочий зошит.

ІІІ. Фізкультурна хвилинка (1 хв).

Один, два – усі піднялись. Повернулись, похитались.

Три, чотири – руки вгору. В сторони і в гору знову.

П’ять, шість – опустили. І швиденько всі присіли.

Сім, вісім – всі малята. Стрибають, як зайченята.

Дев’ять, десять – рівно стали. І за парти посідали.

ІV. Робота з комп’ютером. (14 хв).

Повторення правил поведінки і техніки безпеки в комп’ютерному класі.

Робочій стіл і робота з вікнам

1. Відкрий вікно об’єкта “Мій комп’ютер”.

Двічі клацни на його піктограмі лівою клавішею миші.

2. Розгорни вікно на весь екран.

3. Надай вікну попереднього вигляду.

4. Згорни вікно до значка на Панель задач

5. Відкрий вікно папки «Кошик»

6. Зменш розміри вікна «Кошик», щоб з’явилися смуги прокручування.

Потягни лівою клавішею миші за границю вікна. Курсор миші матиме вигляд 1

7. Розгорни вікно «Кошик» на весь екран.

8. Розгорни вікно “Мій комп’ютер”

Клацни на кнопці “Мій комп’ютер” у Панелі задач.

Вікно, в якому рядок заголовку синій, називається активним (з ним ти зараз працюєш, в ньому можна виконувати якісь дії).

Вікно, в якому рядок заголовку сірий, називається неактивним (щоб його активізувати, потрібно натиснути у будь-якому його місці лівою клавішею мишки)

9. Зроби активним вікно об’єкта “Мій комп’ютер”.

10. Закрий всі відкриті вікна.

 

V. Пояснення домашнього завдання (2 хв).

Вивчити Урок 5. Робочий зошит з інформатики для 3 класу.

Виконати завдання до Уроку 4. Сходинки до інформатики. Робочий зошит.

VІ. Релаксація (1 хв).

VІІ. Підсумок уроку (1 хв).

Урок 6

Тема. Робота з програмою Калькулятор.

Мета:

Навчальна: повторити поняття «операційна система», «вікно» ознайомити учнів з програмою «Калькулятор», основними функціями та клавішами для роботи з програмою.

Розвиваюча: розвивати наполегливість, логічне мислення.

Виховна: виховувати дбайливе ставлення до комп'ютерної техніки; охайність при роботі в зошиті, старанність.

Обладнання: ПК, плакат із зображенням вікна програми «Калькулятор» та плакат із завданням до розминки.

Програмне забезпечення: ОС Windows, програми «Калькулятор», «Сходинки до інформатики».

Вимоги до учнів: правила поведінки та техніки безпеки в комп'ютерному класі, знати призначення та набути навички роботи з програмою «Калькулятор».

.

Хід уроку

І. Організаційний момент (3 хв).

Привітатися із учнями. Перевірити готовність учнів до роботи.



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-08-16; просмотров: 315; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.188.20.56 (0.121 с.)